Női kosár NB I: csatlakozott a Győrhöz a válogatott Goree

2023.08.21. 19:17
null
(Fotó: Facebook/Uni Győr)
Csatlakozott klubtársaihoz Goree Cyesha, a női NB I-ben legutóbb ezüstérmes SERCO Uni Győr magyar válogatott kosarasa.

 

A júniusi Európa-bajnokságon a negyedik helyezett magyar csapat egyik legjobbja a wbasket.hu szaklap tájékoztatása szerint azért csatlakozott némi késéssel a többiekhez, mert az elmúlt hetekben az amerikai ligában (WNBA) szerepelt.

A 30 éves játékos a szlovéniai Eb után a Washington Mysticsnél kapott lehetőséget, és tíz mérkőzésen segítette a fővárosiakat, ezeken 11,6 perc alatt 3,9 pontot átlagolt. A legeredményesebb találkozója július 26-án volt a Minnesota Lynx ellen, amikor 9 pontot ért el, a legtöbb időt pedig augusztus 8-án töltötte a pályán, amikor 22 percet játszott a Phoenix Mercury ellen.

Az Euroligában főtáblás Rába-partiak a múlt héten kezdték meg a felkészülést a 2023/24-es idényre, és első találkozójukat az előszezonban szeptember 1-én vívják a Vasas otthonában. A női NB I következő évada szeptember 30-án rajtol.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Női kosár NB I: nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK

Kosárlabda
2026.06.24. 13:47

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

Női kosárlabda NB I: vérátömlesztés az ezüstérmesnél

Kosárlabda
2026.06.04. 20:32

Női kosárlabda NB I: Laczka Miklós a TFSE új vezetőedzője

Kosárlabda
2026.05.29. 15:34

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

A Debrecen legyőzésével biztossá tette bajnoki címét a Győri Audi ETO!

Kézilabda
2026.05.24. 19:37

Boros Júlia a DVTK kosárlabdacsapatának első új igazolása

Kosárlabda
2026.05.22. 14:33
Ezek is érdekelhetik