Női kosár NB I: egyenlített a PEAC a Vasas ellen

2023.04.08. 20:06
Folytatódik a PEAC–Vasas párharc (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A Vasas hazai pályán kikapott a PEAC-tól, amely így egyenlített a női kosárlabda NB I 5-8. helyéért vívott párharcban.

A csata szerdai nyitányán a fővárosiak 78–69-re nyertek Pécsen, a baranyaiak viszont ezúttal – főként a válogatott Kiss Virág 26 pontjával és 12 lepattanójával – visszavágtak Pasaréten, így a párharc szerdán dől el a PEAC otthonában.

Az alsóházban a Csata legyőzte a Szigetszentmiklóst, ezzel biztosan kilencedik lesz a bajnokságban. A PINKK kikapott Cegléden, így 25. mérkőzését is elvesztette a szezon során.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Az 5–8. helyért, 2. mérkőzés
VASAS AKADÉMIA–NKA UNIVERSITAS PEAC 66–84 (21–23, 18–16, 15–23, 12–22)
Pasaréti út, 200 néző. V: Minár, Jakab, Németh P.
VASAS: Papp K. 8/3, Szmailbegovics 9, Tóth O. 2, Salamon Zs. 5/3, BUDÁCSIK 9/3. Csere: PARDEE 18/6, Madár E. 5, Szerencsés, Nunn 10, Madár K., Van Rijs D. Edző: Milos Pavlovics
PEAC: LACZKÓ 10/3, Katanics 4, CALHOUN 19/6, Gwathmey 4, KISS V. 26. Csere: Szűcs R., SIMON ZS. 14/12, Olawuyi 2, Sanchez 5/3, Rátkai, Kaszás-Pap., Kötő. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–3. 8. p.: 18–16. 13. p.: 29–27. 17. p.: 37–34. 24. p.: 48–44. 27. p.: 54–54. 33. p.: 61–64. 38. p.: 63–78
Kipontozódott: Laczkó (32. p.), Madár E. (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Milos Pavlovics:
– Ahogy számítottunk is rá, nagyon fizikális mérkőzés volt, és sajnos engedtük, hogy Kiss Virág dominálja a festéket. Próbáltunk taktikailag változtatni és három másodperceket kiharcolni, de ezt nem sikerült a terv szerint végrehajtanunk. Ennek ellenére négy ponttal még mindig mi vezettünk, mikor Dia megsérült, az ő kiesése pedig nagyban befolyásolta a további játékunkat támadásban és védekezésben is. Az utolsó negyedben sok üres dobást engedélyeztünk, amit az előző mérkőzésen meg tudtunk akadályozni, ezeken a dolgokon pedig javítanunk kell, ha sikeresek szeretnénk lenni a harmadik összecsapáson.
Jovan Gorec: – Gratulálok a lányoknak, kemény mérkőzést tudtunk megnyerni. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, az eredmény nem ezt mutatja, de egészen a mérkőzés végéig szoros küzdelem volt a pályán. Három nappal ezelőtt szörnyű esténk volt, meg akartuk mutatni, hogy mi nem az a csapat vagyunk, büszke vagyok rájuk, ahogy ebből felálltak, de ez egyelőre semmit nem jelent még egyet kell győznünk. Tudom, hogy Milos és a stábja mindent meg fog tenni a győzelemért, a csata a mienk, de megyünk tovább. Jobbulást kívánok Papp Klaudiának, a sérülése abból a helyzetből is adódik, hogy az 5-6. helyért a játékosok továbbra is nagy tempóban játszanak, de már nem koncentrálnak úgy, mintha a bajnokságért mennének.

Alsóházi rájátszás a kiesés elkerüléséért
LUDOVIKA CSATA–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 73–70
(26–19, 14–20, 21–16, 12–15)
Ludovika Aréna, 150 néző. V: Lengyel, Rózsavölgyi, Horváth Cs.
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 14/9, Czank 11/9, Gábor L., JÁHNI 10/6, FUEHRING 24/6. Csere: Szabó F. 8, Barnai 4, Boros B., Gyöngyösi 2, Toman D. Edző: Tursics Krisztián
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez 6/6, VÁRI 7/3, Katona Sz. 8, MCBRYDE 13/9, Degbeon 13. Csere: ALDAZABAL 20/9, Szabó D., Takács D., Zsámár P. 3/3. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 17–14. 8. p.: 26–14. 13. p.: 30–21. 17. p.: 38–32. 24. p.: 50–39. 28. p.: 59–48. 33. p.: 64–58. 37. p.: 69–62. 40. p.: 69–68
Tursics Krisztián: – Hektikus, hullámzó meccsen vagyunk túl, sok hiba jellemezte a játékot. Hol elmentünk tíz ponttal, majd a BKG visszajött, utána ismét elmentünk tíz ponttal. Csoda, hogy sikerült nyernünk. A győzelemnek örülni kell, hiszen a zsinórban a harmadik meccset húztuk be. Mai győzelmünkkel sikerült bebiztosítani a kilencedik helyet. Három idegenbeli meccsünk van még, amelyen bízom a jobb játékban a kevesebb hibában.
Gedei Tibor: – Mindkét csapat sok hibával játszott, viszont a nézők jól szórakozhattak az egylabdás meccsen, amelyet mi is megnyerhettünk volna. Szakmailag nehéz értékelni az összecsapást, viszont annak örülök, hogy sok jó teljesítményt láttam ma. A fiatal játékosaink is sokat fejlődtek a szezon során, nyugodtan támaszkodhatunk rájuk. Három mérkőzésünk van még, amiket tisztességesen végig fogunk csinálni, illetve minél több győzelmet szeretnénk aratni.

VBW CEKK CEGLÉD–PINKK PÉCSI 424 75–64 (20–17, 24–14, 18–17, 13–16)
Albertirsa, 70 néző. V: Farkas G., Hervay, Menyhárt
CEGLÉD: Williams 8, Horváth B. 2, LAUFER 15 COOPER 17/3, Kobolák. Csere: SZIRONY 14/12, Szabó 4, Rakita 10/6, Viszmeg 5/3, Danóczi. Edző: Lo Elhadji Malick
PINKK: Szücs L. 6, Tenyér 4, VINCZE N. 12/3, ÁRVAI 22/12, KOVÁCS K 17. Csere: Bojtár, Horváth Zs. 3, Borbás. Edző: Kovács Martin
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–12. 8. p.: 12–15. 10. p.: 20–17. 15. p.: 31–17. 18. p.: 37–23. 20. p.: 44–31. 24. p.: 58–39. 28. p.: 62–43. 30. p.: 62–48. 34. p.: 68–48. 37. p.: 70–53
Kipontozódott: Cooper (38. p.)
Lo Elhadji Malick: – A győzelemnek örülök, mert alapvetően ma ez volt az elsődleges cél, hogy matematikailag is biztosítsuk be a bennmaradást. A meccset sajnos nem úgy kezdtük, ahogyan akartuk, ahogyan kellett volna, így végig szenvedtük ezt a mérkőzést, de a lényeg most a győzelem volt.
Kovács Martin: – Egy betegség miatt ma vezetőedző nélkül érkeztünk, ami elég váratlan helyzet volt. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert ez nem látszott, mindenki az utolsó leheletéig küzdött. A végén már hiányzott kicsit a koncentráció, de ez betudható annak, hogy elfáradtunk, hiányosak voltunk.