Női kosár NB I: a DVTK szerezte meg a bronzérmet

R. P.R. P.
2023.04.22. 19:44
Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság
A női kosárlabda NB I bronzcsatájának harmadik meccsén a DVTK 70–61-re legyőzte a Atomerőmű KSC Szekszárdot, s 2–1-re megnyerve a párharcot megszerezte a bronzérmet.

Arella Guirantes 21 ponttal segítette győzelemhez a diósgyőri alakulatot, de a mezőny legeredményesebbje a 22 pontig jutó Sydney Wallace volt a Szekszárdtól.

Már korábban eldőlt, hogy a PINKK esik ki az élvonalból, de érdekesség, hogy 27 vereség után megnyerte az utolsó meccsét a Cegléd ellen.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
BRONZMÉRKŐZÉS, 3. MÉRKŐZÉS
DVTK-Hun-Therm–Atomerőmű KSC Szekszárd 70–61
(20–16, 19–15, 15–13, 16–17)
Miskolc, 1351 néző. V: Cziffra, Frányó, Györfy R.
DVTK: AHO N. 15/6, Kányási 4, GUIRANTES 21/3, Garbin 7/3, M. JOVANOVICS 17/9. Csere: Kiss A. 3, Bernáth 3/3. Edző: Völgyi Péter
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 9/3, Dudásová 6, WALLACE 22/12, Mányoky, Goree 9. Csere: Miklós M. 1, Krnjics 8, Bálint R. 3/3, Boros J. 3/3. Megbízott edző: Horváth Zsófia
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–8. 7. p.: 12–10. 13. p.: 30–18. 17. p.: 32–26. 25. p.: 43–40. 28. p.: 49–42. 32. p.: 56–44. 34. p.: 58–53. 37. p.: 68–57. Kipontozódott: Studer Á. (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a DVTK javára
Völgyi Péter:
– A 49. meccsünk volt a mostani ebben az évadban. Közben jöttek a sérülések, és sokszor újra kellett tervezni a csapatot. Nagyon büszke vagyok a bronzérmünkre, valamennyi játékosunkra, és természetesen a szurkolótáborunkra is.
Horváth Zsófia: – Most még csalódottak vagyunk, ezért szakmailag nem értékelünk. Hatalmas munka van a negyedik helyezésünk mögött, és ehhez a munkához teljes szívvel gratulálunk a csapat tagjainak.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós–Ludovika Csata 64–50
(13–13, 15–21, 16–8, 20–8)
Szigetszentmiklós, 100 néző. V: Jakab, Rózsavölgyi, Jankovics.
SZIGETSZENTMIKLÓS: SZABÓ D. 12/6, VÁRI 9/3, Duka, ALDAZABAL 10, MCBRYDE 17. Csere: Takács D. 6, KATONA SZ. 8, Zsámár P., Gróf J. 2, Andi, Herzog. Edző: Gedei Tibor
CSATA: Horváth Bernadett 2, Szabó F. 12/6, GÁBOR L. 6, Gyöngyösi 7/3, BARNAI 8. Csere: Czank 5, Boros B. 3/3, Toman D. 2, Jáhni 2, Toman R. 3/3. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–10. 8. p.: 11–13. 13. p.: 15–20. 17. p.: 26–31. 23. p.: 30–37. 28. p.: 38–42. 32. p.: 52–44. 37. p.: 56–48
Gedei Tibor:
– Két és fél negyed kellett hozzá, hogy elkezdjünk kosárlabdázni, kommunikálni, figyelni az alapvető dolgokra, amiket meg tudunk csinálni. Az elején az zavart, hogy olyan hibákat követünk el, amilyeneket megfelelő koncentrációval nem lenne szabad. Örülök, hogy sikerült megfordítani a mérkőzést, örülök, hogy sikerült nagyon jó védekezést bemutatni a második félidőben, és támadásban sokkal okosabban játszottunk.
Tursics Krisztián: – Hűen tükrözi az évadunkat ez a befejezés, ami itt történt. Illetve az is, hogy a második félidőben tizenöttel veszítettük el a lepattanócsatát, valamint összehoztunk egy nyolc harminckettes etapot, ez megmutatja, milyen állapotban volt a csapat egész idényben. Mondhatnám, nem is véletlen, hogy ilyen zárás lett belőle, hogy kikaptunk húsz ponttal a második félidőben. Szeretném megköszönni mindenkinek az ötéves munkát, nagyon bízom benne, hogy láthatunk még kiváló A-csoportos csapatot.

PINKK Pécsi 424–VBW CEKK Cegléd 79–77 (23–20, 22–24, 10–13, 18–16, 6–4) – hosszabbítás után
Pécs, 50 néző. V: Farkas G., Földesi Á., Benedek.
PINKK: Vincze N. 10/6, TENYÉR 17, SZÜCS L. 19/9, KOVÁCS K. 22, Zsilinszki 5/3. Csere: Árvai 2, Horváth Zs. 4, Borbás. Edző: Kovács Dénes
CEGLÉD: Viszmeg 9/9, Horváth Boglárka 6, LAUFER 8, Szabó P. 7, COOPER 28/9. Csere: SZIRONY 12, Szerelem-Kobolák 7. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 6. p.: 14–10. 13. p.: 28–24. 17. p.: 40–33. 23. p.: 50–44. 26. p.: 51–50. 33. p.: 57–62. 37. p.: 63–64. 43. p.: 75–73. Kipontozódott: Viszmeg (39. p.), Szabó P. (39. p.)
Kovács Dénes:
– Az idény utolsó pillanatáig volt bennünk hit. Miután minden eldőlt, akkor is tudtunk pluszt tenni a játékunkba.
Lo Elhadji Malick: – Az évad végén kicsit már más csapat jött ki a pályára. Nem tartottuk be, amit megbeszéltünk, fájó a vereség, mindenki értékelje saját magát.

AZ ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS VÉGEREDMÉNYE (9–12. helyért)