Férfi kosár NB I: nem lesz 5. meccs, négy között a ZTE

2023.04.22. 20:08
Mitchell Smith 14 pontot szerzett a ZTE-ben (Fotó: Zalai Hírlap/Pezzetta Umberto)
A ZTE 84–79-re győzött a Sopron vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének szombati játéknapján, ezzel összesítésben 3–1-re megnyerte a két csapat párharcát, és bejutott a legjobb négy közé.

Mint ismert, a Falco – a zalaiak következő ellenfele – és a Fehérvár már bejutott a legjobb négy közé, a Szolnok és a Körmend párharcában az ötödik mérkőzés dönt vasárnap.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
SOPRON KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 79–84 (26–24, 19–17, 19–29, 15–14)
Sopron, 2000
néző. V: Földházi, Mészáros, Goda
SOPRON: Joseph 7/3, JONES 27/9, Valerio-Bodon 2, Barnett 14, Juwan Durham 6. Csere: MOLNÁR M. 9, White 12/6, Sitku M., Supola 2, Takács N. Edző: Kosztasz Flevarakisz
ZALAEGERSZEG: TRICE 15/6, O'REILLY 24/18, Polster 3/3, Osztojics 13, M. SMITH 14/3. Csere: Keller I. 8/6, Csuti 2, Rakicsevics 3, Zsíros, Németh Á. 2. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 5. p.: 12–11. 8. p.: 20–22. 12. p.: 28–26. 15. p.: 32–34. 18. p.: 41–41. 22. p.: 48–47. 25. p.: 53–54. 28. p.: 56–66. 32. p.: 69–70. 35. p.: 76–74. 38. p.: 77–81. Kipontozódott: Molnár M. (35. p.), Keller I. (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a ZTE javára
Kosztasz Flevarakisz:
– Elismerésem mindkét csapatnak, nagyon magas színvonalú párharc volt. Nem tudom, mennyire igazságos a végeredmény, mert két mérkőzésen, amelyeken vereséget szenvedtünk, sok olyasmi történt, ami nem tetszett, és nem értem, mi volt az oka. Minden ellenünk szólt ezeken a meccseken, mégis a legjobbunkat akartuk nyújtani, ezért büszke vagyok. Fantasztikus volt a hangulat, és az egész párharcban nagyszerű, minőségi kosárlabdát láthattunk.
Sebastjan Krasovec: – Mostanában sokat hallunk a párharc első felvonásáról, amelyről azt mondják, voltak bírói hibák, de úgy gondolom, domináltunk ebben a párosításban, és nem látom okát annak, hogy erről többet beszéljünk. Kétség sem fér hozzá, ki érdemli meg, hogy ott legyen az elődöntőben, az évad során kiérdemeltük ezt. Bár még mindig alábecsülnek minket, ott vagyunk, ahol lennünk kell. A Falco nagy favorit az elődöntőben, de mi innentől kezdve nyugodtan tudunk játszani, és remélhetőleg jó kosárlabdát mutatunk be a szurkolóinknak és mindenkinek.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
4. FORDULÓ
KOMETA KAPOSVÁRI KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 81–88 (20–23, 18–13, 16–22, 27–30)
Kaposvár, 700
néző. V: Kapitány, Minár, Szilágyi B.
KAPOSVÁR: I. BROWN 27/6, Puska B. 5/3, Parsons 15/3, Gabric 13/9, HUGHES 14. Csere: Paár, Krnjajszki 7/3, Bogdán, Hendlein, Halmai. Edző: Szőke Balázs
SZEGED: D. WASHINGTON 23/6, PERSON 20, Polányi, BOGNÁR K. 11, NICHOLSON 12. Csere: Balogh Sz. 2, CARTER 16, Kerpel-Fronius B., Filipovics 4. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 4. p.: 10–6. 9. p.: 20–19. 11. p.: 23–25. 14. p.: 27–25. 20. p.: 38–36. 22. p.: 41–37. 24. p.: 41–42. 28. p.: 50–52. 30. p.: 54–58. 32. p.: 59–62. 34. p.: 66–66. 36. p.: 70–74. 38. p.: 76–81
Szőke Balázs:
– Nagyon rossz ritmusban játszottunk, de nem csak most, már az utóbbi összecsapásokon is a megfelelő energia nélkül léptünk pályára. Nem futunk a szerzett labdáink után, hanem közepes tempóban kocogunk, így nem lehet nyerni. Rengeteg párharcot veszítettünk például a lepattanóknál, a szabad labdákat nem tudtuk megszerezni, és nem támadtunk okosan, s ennek nem lehet más a vége, mint vereség. A védekezésünk kritikán aluli, ötvenkét pontot kaptunk a második félidőben.
Nikola Lazics: – Nagyon fontos volt ez a mérkőzés, elismerésem a fiúknak a győzelemhez. Az egész meccset mi kontrolláltuk, a találkozó előtt azt mondtam a játékosoknak, hogy csapatként kell játszanunk. Természetesen voltak hibák védekezésben és támadásban is, hiszen sokáig nem ültek a hármasaink, aztán a kulcspillanatokban Washington két triplát is értékesített.

MVM-OSE LIONS–ATOMERŐMŰ SE 99–80 (21–16, 25–18, 31–24, 22–22)
Oroszlány, 896
néző. V: Benczur, Balog Gy., Kovács N.
OROSZLÁNY: DIMITRIJEVICS 12/3, Ruják A. 2, ILLÉS 15/9, CAREV 13/3, Werner 4. Csere: BARNJAK 7/3, CALLOWAY 14/6, Szabadfi 4, HENRY 13, Dorogi 7/3, Mucza 8. Edző: Simon Petrov
ATOMERŐMŰ: EDWIN 15/3, Pajor 8/6, BUCKINGHAM 14/3, GRUBOR 13/6, ATKINSON 17. Csere: Frank 2, Gulyás 11, Karosi, Csizmadia. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 5. p.: 6–12. 9. p.: 21–13. 11. p.: 21–19. 14. p.: 29–29. 19. p.: 43–30. 22. p.: 53–36. 25. p.: 64–42. 28. p.: 68–58. 31. p.: 80–58. 34. p.: 87–64. 37. p.: 91–73
Kipontozódott: Dorogi (40. p.)
Simon Petrov:
– Csapatként küzdöttünk, minden játékosom élt a kapott lehetőséggel. Nagy energiával játszva végig kontrolláltuk a mérkőzést. Köszönetet mondok szurkolóinknak, újabb csodálatos kosárlabdaestet varázsoltak Oroszlányra.
Csirke Ferenc: – Nagyjából 17-18 percig tudtuk tartani magunkat, aztán a kulcsjátékosaink elfáradtak, így a védekezésünk sem volt már elég hatékony, sok labdát adtunk el, és a lepattanózásban is alulmaradtunk. Remek volt a mérkőzés atmoszférája, még élveztem is volna, ha nem a vesztes oldalon állok. Köszönöm szurkolóinknak, hogy elkísértek minket, és támogatták a csapatot. Nagy reményt ugyan nem fűzök hozzá, de bízom sérültjeink visszatérésében szerdára.

1. Oroszlány 4 4 343–294 0.900 12
2. Paks 4 2 2 321–316 0.900 12
3. Kaposvár 4 2 2 326–311 0.850 11
4. Szeged 4 2 2 323–325 0.750 9
5. Honvéd 3 1 2 214–233 0.667 6
6. Nyíregyháza 3 3 209–257 0.556 4