Női kosár NB I: a DVTK 30 ponttal nyert az ELTE BEAC ellen

D. Á.D. Á.
2023.02.25. 19:54
Fontos meccsen nyert a Győr (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A női kosárlabda NB I szombati játéknapján a Győr 79–63-ra legyőzte az NKA Universitas PEAC-ot. A Vasas Akadémia nagyon sima, 89–52-es sikert aratott a sereghajtó PINKK Pécs ellen. Szintén kiütéssel győzött a Ludovika Csata a Cegléd vendégeként, valamint a DVTK is az ELTE BEAC Újbuda otthonában.

A Diósgyőr az ELTE BEAC vendégeként lépett pályára, s bár az első félidő után még nem volt behozhatatlan előnyben – 35–29-re vezettek a miskolciak – a fordulás után tett arról, hogy ne alakuljon szorosan a végjáték. A harmadikban hét, a negyedik negyedben pedig tizenhét ponttal dobott többet ellenfelénél, így a végén 88–58-as sikert aratott a DVTK.

A remek formának örvendő Győrt a PEAC-Pécs sem tudta megállítani. A pécsieknél hiába remekelt a tizenhét pontot és nyolc lepattanót szerző Kiss Virág, a győriek 79–63-ra megnyerték a forduló rangadóját.

Négymeccses nyeretlenségi sorozata után az utolsó előtti Cegléd otthonában vigasztalódott a Ludovika Csata, amely 85–63-ra győzni tudott. Szintén könnyű dolga volt a Vasas Akadémiának, hiszen a nyeretlen PINKK-Pécs egy pillanatra sem tudta megnehezíteni a fővárosiak dolgát – az angyalföldi gárda 89–59-vel küldte haza a pécsieket.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

NKA UNIVERSITAS PEAC–SERCO UNI GYŐR 63–79 (13–15, 24–23, 11–22, 15–19)
Pécs, 600
néző. V: Földházi, Cziffra, Mészáros B.
PEAC: Laczkó 3, CALHOUN 12, WENTZEL 8/3, Gwathmey 13/3, KISS V. 17. Csere: Rátkai, Simon Zs. 8/6, Sánchez, Katanics 2, Szücs R., Olawuyi, Pap. Edző: Jovan Gorec
GYŐR: ELLENBERG 14/3, Dombai 8, Dubei 6, Oroszová 2, MOMPREMIER 8. Csere: Nagy D. 3, BACH 12/6, P. Williams 8, TÖRÖK 16/12, Rozmán, Weninger 2, Varga Zs. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 7. p.: 8–12. 13. p.: 21–19. 17. p.: 27–31. 22. p.: 39–46. 27. p.: 43–56. 31. p.: 50–60. 35. p.: 53–69. 38. p.: 60–77
Jovan Gorec: – Sajnos nem tudtuk a lepattanó labdákért vívott harcot megnyerni. Ez volt a vereségünk legfőbb oka.
Cziczás László: – Elégedett lehetek a mutatott csapatjátékunkkal. Az első félidőben ugyan elkövettük azokat a taktikai fegyelmezetlenségeket, amelyek elkerülésére készültünk a héten, de a másodikban már jól működött a gépezetünk.

E.ON ELTE BEAC–DVTK-HUN-THERM 58–88 (14–16, 15–19, 17–24, 12–29)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Kapitány, Varga-Záray, Szilágyi.
BEAC: M. Green 16/6, Orosz Zs., ANGYAL B. 15/6, Juhász A. 4, VOJTULEK 12. Csere: Radócz, Milkovics 11/9, Koch, Zsámár L. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
DVTK: Aho T. 1, Aho N. 6/3, GUIRANTES 22, Garbin 13/3, GRIGALAUSKYTE 11. Csere: M. JOVANOVICS 11/9, Bacsó 2, Kiss A. 6, KÁNYÁSI 5, Bernáth 5/3, Oláh F. 6/6, Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 9. p.: 11–14. 13. p.: 21–23. 17. p.: 23–31. 23. p.: 29–42. 28. p.: 46–53. 33. p.: 51–68. 37. p.: 53–75
Mészárosné Kovács Andrea: – Jól játszottunk, azonban ellenfelünk minden pillanatban dominált a mérkőzésen. Nagyon szépen tartottuk magunkat, voltak kimondottan jó megoldásaink mind támadásban, mind védekezésben. Sajnos védekezésben felemésztett bennünket a DVTK fizikai fölénye, szépen játszotta a mélységi játékait is. Az első félidőben nem dobott olyan hatékonysággal ellenfelünk, mint a fordulást követően. A végére elfáradtunk, rossz döntések és egyéni megoldások születtek. Sokat léptünk előre az előző meccshez képest, szeretnénk továbbvinni ezt a következő hétvégére is.
Völgyi Péter: – Nemrég találkoztunk a Magyar Kupában, ahhoz képest szorosabb meccset játszottunk, a BEAC erősebb csapat annál, mint amit akkor mutatott. Ezen az összecsapáson is szoros negyedek voltak, az utolsó játékrészben lett nagyobb a különbség. Voltak jó momentumaink, de támadásban nem vagyunk elég precízek, ebben előrébb kell lépnünk.

VBW CEKK CEGLÉD–LUDOVIKA CSATA 63–85 (17–29, 27–20, 13–19, 6–17)
Albertirsa, 100
néző. V: Győrffy P., Pozsonyi, Jakab.
CEGLÉD: K. WILLIAMS 25/12, Viszmeg 3/3, LAUFER 16/3, COOPER 17, Kobolák. Csere: Szabó P. 2, Horváth Boglárka, Szirony. Edző: Lo Elhadji Malick
CSATA: Horváth Bernadett 13/9, Toman D. 8/3, Czank 8/3, FUEHRING 18/3, BARNAI 12. Csere: SZABÓ F. 15/6, Jáhni 9/3, Gábor 2, Boros B. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 10–16. 10. p.: 17–29. 13. p.: 17–37. 15. p.: 30–38. 19. p.: 40–47. 25. p.: 48–61. 29. p.: 57–68. 34. p.: 59–70. 38. p.: 63–78
Lo Elhadji Malick: – Sajnos nagyon álmosan kezdtük a meccset, és ez a rossz kezdés minden negyed elején kísértett minket. Elengedtük az ellenfelet, visszajöttünk, és ez túl sok energiát vett ki belőlünk, a végén már nem tudtunk visszazárkózni.
Tursics Krisztián: – Elismerésem a csapatomnak a győzelemhez, de közel sem vagyok elégedett a mutatott játékkal. Harminchét tizenhétnél már volt húszpontos előnyünk, de nem tudtuk lezárni a meccset. Kiestünk a koncentrációból, és az eladott labdáinkkal tűzbe hoztuk az ellenfelet, amely a félidőig öt pontra fel is jött. A második félidőben elkezdtünk védekezni, és újra nőtt az előnyünk a végéig.

VASAS AKADÉMIA–PINKK-PÉCSI 424 89–52 (20–11, 28–13, 19–15, 22–13)
Pasaréti út, 200
néző. V: Tőzsér, Fodor A., Lengyel.
VASAS: Papp K. 8/6, Tóth O. 6, Madár K. 4, MADÁR E. 18, Nunn 3. Csere: Pardee 6, SZMAILBEGOVICS 17/15, BUDÁCSIK 4/3, SZERENCSÉS 11/6, SALAMON ZS. 9, Van Rijs D. 3/3, Gelei. Edző: Milos Pavlovics
PINKK: Tenyér 2, Szücs L. 2, VINCZE N. 20/15, Zsilinszki 8, ÁRVAI 9. Csere: Borbás 2, BOJTÁR 6/3, Horváth Zs. 3/3, Temes, Pucz. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–9. 8. p.: 18–11. 13. p.: 30–20. 17. p.: 44–20. 23. p.: 52–24. 27. p.: 59–34. 34. p.: 78–47. 38. p.: 86–47. Kipontozódott: Zsilinszki (37. p.)
Milos Pavlovics:
– A legfontosabb, hogy megszereztük a két pontot, játékunkkal azonban nagyon nem vagyok elégedett. Igyekeztünk belenyúlni a rotációba, próbálkoztunk néhány új játékelemmel, ami némileg átlendített minket a holtponton. Át kell beszélnünk a történteket, ezzel a hozzáállással ugyanis esélyünk sem lesz a következő találkozón a TFSE ellen. Meg kell tanulnunk, hogy minden mérkőzés nagyon fontos, nem becsülhetünk le senkit, és ugyanazzal a tűzzel kell játszanunk.
Kovács Dénes: – Nehéz most megszólalni, de természetesen elismerésem a Vasasnak, nagyszerű az a munka, amit évek óta itt végeznek. A történtek ellenére pozitívan értékelem a játékunkat, végre volt a csapatnak karaktere. Magasságban nagy volt a különbség a két fél között, ha a lepattanóharcot izgalmasabbá tudtuk volna tenni, akkor a mérkőzést is. Sokkal jobban nézett ki a csapatunk, mint a múlt héten, remélem, ez erőt ad a játékosoknak a folytatásra.