Férfi kosár Eurokupa: Golomán húzóember volt, csapata nyert

2022.10.19. 21:49
Golomán György válogatott mezben (Fotó: Árvai Károly)
A magyar válogatott Golomán György 13 pontja is kellett ahhoz, hogy csapata, a litván Lietkabelis izgalmas végjátékot követően 80–76-ra legyőzze vendégét, a német Ulmot a férfi kosárlabda Eurokupa szerdai játéknapján.

A Lietkabelis 19 ponttal is elhúzott már, azonban az Ulm felkapaszkodott, a hajrában átvette a vezetést is. A hazaiak soraiban Kristian Kullamäe nagyon elkapta a fonalat, duplát, triplát és két büntetőt is beszórt a végjátékban, 12 pontja többségét akkor szerezte, nem kis részben neki köszönhető, hogy a litvánok végül mégis győztek.

Golomán György faultproblémák miatt az utolsó percekben már nem volt a pályán, ám korábban hasznosan játszott, az ő meccsindexe (16) volt a legjobb a csapatában: a duplákat 5/6-tal dobta, és bár a triplakísérletei nem jöttek be (0/2), hibátlanul büntetőzött (3/3). Bő 22 percnyi játékideje alatt 13 pont mellett 4 lepattanó, egy-egy labdaszerzés, assziszt, blokk és labdaeladás került a neve mellé.

Az alábbi összefoglalóban egy ziccere és egy zsákolása is látható.

Maronka Zsombor csapata, a a spanyol Joventut Badalona kikapott Törökországban, a fiatal magyar játékos ezúttal nem lépett pályára.

139–190 0.000

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg). A két döntős jogot szerez az Euroliga-szereplésre.