Férfi kosár NB I: a Körmendé a 3. hely, a KTE is a playoffban

K. Zs.K. Zs.
2022.05.07. 20:06
Munkában a kék mezes fehérváriak védelme (Fotó: Új Néplap/Mészáros János )
A Körmend hazai pályán 85–72-re legyőzte a Falcót a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, ezzel biztossá tette, hogy a harmadik helyen jut be a playoffba. Az Alba Fehérvár rossz kezdés után fontos győzelmet aratott Szolnokon, és bár a harmadik helyre már nem érhet oda, a negyedikért lépéselőnyben van. A középházban a Kecskemét remek utolsó negyeddel nyert Kaposváron, amivel kiharcolta a playoffszereplés lehetőségét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ALBA FEHÉRVÁR 79–85 (24–16, 25–16, 11–25, 19–28)
Szolnok, 1700
néző. V: Praksch, Söjtöry, Makrai
SZOLNOK: Pongó Máté 9/3, BADZIM 19/9, Pallai 8/3, CUMMINGS 25/3, CAKARUN 6. Csere: Rudner 10/6, Sebők A. 2, Vincze R. Edző: Gasper Potocnik
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 8, VOJVODA 19/12, LUKÁCS N. 10/6, Fakuade 15/3, SH. DAVIS 13/6. Csere: L. SMITH 15/3, Takács Milán, Szabó Zs. 5/3. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8. 8. p.: 18–12. 14. p.: 35–23. 18. p.: 46–28. 24. p.: 55–40. 28. p.: 60–49. 33. p.: 62–66. 38. p.: 72–76. 40. p.: 77–79
Kipontozódott: Rudner (40. p.)
Gasper Potocnik:
– Az első félidőben jól járattuk a labdát, és a védekezünk is rendben volt. A másodikban kiütközött, hogy kicsi a rotációnk, ráadásul több támadólepattanót is engedtünk vetélytársunknak, amelyekből könnyű kosarakat dobott. Példásan küzdöttünk, sajnos most ez ennyire volt elég.
Matthias Zollner: – Két részre lehet bontani a meccset, az első félidőben borzasztóan játszottunk, a másodikban kiválóan. Tegyük hozzá, hogy szolnokiak közül két kulcsember és két olyan játékos is hiányzott, akik fontos tagjai a rotációnak. Ha negyven percen át úgy fogunk kosárlabdázni, mint tettük Szolnokon a második félidőben, akkor jó eredményeket érhetünk el a rájátszásban.

EGIS KÖRMEND–FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 85–72 (19–22, 23–17, 23–18, 20–15)
Körmend, 2000
néző. V: Kapitány, Győrffy, Frányó
KÖRMEND: Stokes 11, White 6/6, Martinez, Szavics 8/6, W. GORDON 16. Csere: Takács K. 7/3, FERENCZ 23/15, HENRY 14/9, Kiss M. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
SZOMBATHELY: Somogyi 11/3, PERL 14, Sövegjártó 7/3, Golomán 4, KELLER Á. 16/3. Csere: Barac 9, Verasztó 4, Clark 3/3, Hawkins 4. Edző: Milos Konakov
Kiállítva: Marvin Clark (15. p.)
Andonisz Konsztandinidesz:
– A játékosaim bizonyították, hogy kiélezett szituációban is tudnak kiemelkedő teljesítményt nyújtani. Nagyon fontos mérkőzés volt ez nekünk, hiszen a harmadik pozíció megszerzése volt a tét. A továbbiakban a rájátszásra készülünk, és várjuk az ellenfelünket.
Milos Konakov: – Jól kezdtük a mérkőzést, aztán elvesztettük a ritmust, amihez az is hozzájárult, hogy a rotációs lehetőségeink beszűkültek. Egyéni hibák is hozzájárultak a vereségünkhöz, talán a kellő motiváció is hiányzott ezúttal. A középszakasz nekünk csak a felkészülést szolgálja a rájátszásra.

KÖZÉPHÁZ
KAPOSVÁRI KK–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 77–80 (21–15, 26–26, 18–17, 12–22)
Kaposvár, 800
néző. V: Cziffra, Tóth C., Lengyel
KAPOSVÁR: HILLIARD 15/6, Price 18/3, Plézer 3, Hendlein 7/3, MARTIN 20/6. Csere: Diggs 6, Krnjajszki 2, X. Ford 2, Puska 4. Edző: Nikola Lazics
KECSKEMÉT: POLLARD 35/21, MILUTINOVICS 10, Klobucar 7, Kucsera, KARAHOZSICS 8. Csere: Wittmann 9/3, Dramicsanin 9/3, Kiss D. 2, Ivkovics. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 14–11. 12. p.: 21–22. 17. p.: 36–35. 23. p.: 53–43. 27. p.: 57–51. 32. p.: 65–60. 38. p.: 74–68
Kipontozódott: Hilliard (36. p.), Diggs (40. p)
Nikola Lazics:
– Három negyeden át jól kosárlabdáztunk, jobbak voltunk. Az utolsó öt percben Hilliard nélkül játszottunk, nem sikerültek a dobásaink, a másik oldalon pedig Pollard triplákat szerzett. Küzdöttünk, harcoltunk, jobban is védekeztünk, mint a legutóbbi néhány meccsen, de sajnos rossz döntéseket hoztunk a kulcspillanatokban. Nagyon el akartuk érni a rájátszást, sajnos nem sikerült.
Forray Gábor: – Örülök, hogy sikerült megnyerni ezt a csatát. Szerencsés vagyok, hogy ilyen csapatom van. A második félidőben jobban védekeztünk, nagyon küzdöttünk. A győzelemhez azonban Pollard remek teljesítménye is kellett.