Női kosár Ek: a DVTK a Brnótól, a PEAC a Nesibe Aydintól kapott ki

2021.12.15. 20:46
A DVTK szoros meccsen kikapott a Brnótól (Fotó: Észak-Magyarország/Kozma István)
A DVTK 61–57-es vereséget szenvedett a Brno ellen, míg a PEAC 71–68-ra kapott ki a Nesibe Aydintól a női kosárlabda Európa-kupa rájátszásának első körében, a nyolcaddöntőért zajló párharc első felvonásán.

Nem kezdték jól a miskolciak a csehek elleni összecsapást: noha ők szerezték az első duplát, a rivális hamarosan nyolcpontos előnyre tett szert (4–12). A negyed végére sikerült a felzárkózás (15–16), sőt Völgyi Péter tanítványai a második játékrész elején a vezetést is megszerezték (19–17). Csakhogy ezt az etapot is hátránnyal zárták, 29–33-as eredménnyel vonultak a szünetre. A harmadik tíz percben kétszer is egyenlített a DVTK, 33–33-nál, valamint 45–45-nél, és a záró negyednek 49–51-gyel vághatott neki. Rendkívül kiélezett csata zajlott, amelyből a vendégek kerültek ki győztesen, akik 61–57-es győzelemmel várhatják a december 22-én esedékes visszavágót.

A PEAC a D-csoport másodikjaként jutottak be a 32 közé. A Nesibe Aydinnal már a csoportkörben is összecsaptak, hazai pályán 78–66-ra nyertek, majd Ankarában 96–62-re kikaptak. Csirke Ferenc vezetőedző így fogalmazott a mérkőzés előtt az M4 Sport Sporthíradójában: „Szerdán meg tudjuk nekik mutatni idehaza, hogy a harmincnégy pontos győzelmük csak kisiklás volt a részünkről.”

A nyitás feltehetően nem úgy sikerült, ahogyan azt a pécsiek eltervezték, tíz perc után 11 pontos hátrányba kerültek (12–23). A felzárkózást azonban apránként elkezdték, a második játékrészben két (20–18), míg a harmadikban hat pontot (16–6) dolgoztak le, tehát a záró felvonás kezdetekor 45–47-et mutatott az eredményjelző. Négyszer is átvették a vezetést, és csupán két és fél perc volt hátra, amikor a török csapat ismét hárompontos előnyre tett szert (63–66). Kiss Virágék persze nem adták fel, szépen küzdöttek, ám ez kevés volt a győzelem megszerzéséhez, 71–68-as vereséget szenvedtek.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA, RÁJÁTSZÁS A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
ELSŐ MÉRKŐZÉS
DVTK–Brno (cseh) 57–61
(15–16, 14–17, 20–18, 8–10)
Miskolc, 550 néző. V: Stoica (román), Tetik (török), Ivaskov (fehérorosz).
DVTK: Vorpahl 4, Aho N. 5/3, M. JOVANOVICS 17/3, Hayes 9, Green 5. Csere: Kiss A. 8, KÁNYÁSI 9/3, Bernáth. Edző: Völgyi Péter
BRNO: ZÁPLATOVÁ 30/18, Hamzová 6, HOLMES 15/3, Stoupalová 4, Jurcenková 2. Csere: Beranková, Galícková, Grigalauskyte 4. Edző: Viktor Prusa
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 5. p.: 4–12. 8. p.: 7–14. 12. p.: 19–17. 14. p.: 19–24. 19. p.: 27–33. 23. p.: 33–33. 24. p.: 33–42. 27. p.: 45–45. 30. p.: 47–51. 36. p.: 57–59
Völgyi Péter: – Meglepett, hogy a nagyszünetig nem volt olyan játékosunk, aki jó napot fogott volna ki. Akartunk, kapartunk, de sok hiba is becsúszott. Támadásban nem akadt, aki betaláljon kintről, és ez elbizonytalanította az együttest, amely nem tudta azt játszani, amit elterveztünk. Azt nem tudom elképzelni, hogy még egyszer ilyen gyengén teljesítsünk. A négy pont nem nagy különbség, ledolgozható, de jóval nagyobb koncentrációval kell majd játszanunk ahhoz, hogy ez sikerüljön.
Viktor Prusa: – Nyertünk, előnyt szereztünk, ez kétségtelenül jó, de a továbbjutás még nem dőlt el, a visszavágó hátra van és nehéznek ígérkezik. Jó volt látni, hogy a találkozó nagy részében a mi akaratunk érvényesült, de egy hét múlva is ugyanilyen motivált játékra lesz szükségünk, mert a diósgyőriek jó játékosokból állnak.
A visszavágót december 22-én, 18.30 órától Brnóban rendezik
.

NKA Universitas PEAC–Nesibe Aydin (török) 68–71 (12–23, 20–18, 13–6, 23–24)
Pécs, 500 néző. V: Perlic (horvát), Balnionite (litván), Jovanic (bosnyák).
PEAC: Dudásová 5/3, MARSHALL 19/9, WENTZEL 8, NELSON 13, KISS V. 18/3. Csere: Brajkovics 1, Szücs R. 4/3, Szelcova. Edző: Csirke Ferenc
NESIBE AYDIN: J. THOMAS 14/3, NACICKAITE 14/9, Coklar 4, ELDAS 10/6, COATES 21. Csere: Yildizan 2, Uygül 2, Duman 4/3. Edző: Erman Okerman
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 6. p.: 12–11. 13. p.: 16–28. 17. p.: 25–35. 23. p: 36–43. 26. p.: 42–45. 33. p.: 53–52. 37. p.: 63–61
Csirke Ferenc: – Vesztes mérkőzés után is meg tudtam dicsérni a csapatomat a második félidő miatt. Az első két negyedben sajnos sok támadólepattantót engedtünk a törököknek, de végig szívvel játszottunk. Ezt az ellenfelet egy negyeden belül hat ponton tartani bravúros, de mostantól a TFSE-re kell koncentrálnunk.
Erman Okerman: – Támadásban gyengén muzsikáltunk, amit főleg a harmadik negyed hat pontja mutat. Ekkor magunkra engedtük a pécsieket, és sajnos védekezésben sem tudunk egy teljes mérkőzésen végig koncentrálni, főként idegenben nem.
A visszavágót december 22-én, 14 órától Ankarában rendezik.