Női kosár NB I: kiütéses szekszárdi siker Győrben

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2020.02.26. 20:43
A Szekszárd a Győr otthonában, a DVTK pedig hazai pályán a PEAC-Pécs ellen nyert a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

Ritka mélységű hullámvölgyből az elmúlt héten két győzelemmel kapaszkodott felfelé a győri csapat, amelynek a Szekszárd legyőzése már félig-meddig belépőt jelenthetett volna a legjobb nyolc közé kerüléshez.

Igaz, ez nem ígérkezett könnyű feladatnak, mert a szekszárdiak a múltban ennél jobb helyen álló győri együttes orra alá is képesek voltak borsot törni. Magabiztosan is kezdték a játékot a vendégek, percekig minden dobásuk a gyűrűbe hullott, különösen Ivana Dojkic volt elemében.

Az első negyed eredményéből már le lehetett azt a következtetést vonni, hogy aligha nézünk izgalmas folytatásnak elébe. Húszpontos szekszárdi vezetés után csak valami csodás feltámadás segíthetett volna az ezúttal újra gödörbe kerülő győrieken.

A játék képe láttán a szokottnál több hazai szurkoló is meg volt győződve arról, hogy tizenöt perc alatt eldőltek a legfontosabb kérdések. Ennek a mintegy kéttucatnyi szekszárdi szimpatizáns kellő mértékben hangot is adott, ha már ilyen messze utazva örvendezhettek az övéik sikerének.

A szünet után sem változott a helyzet, a Szekszárd jól védekezett, ötletesen kosarazott, a Győr nem tudta rendezni a sorait, játékosai pontatlanul dobtak, nem találták ellenszerét ellenfelük játékának.

Ivana Dojkic, a szekszárdiak erőssége érhetően boldog volt: „Olyan fantasztikus első negyedet tudtunk produkálni, amely teljes mértékben meghatározta a mérkőzés további alakulását.”

Mindkét mérkőzést március 14-éről hozták előre a 3x3-as felnőtt női válogatott márciusi olimpiai selejtezője miatt.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PEAC-PÉCS 88–82 (19–19, 29–17, 21–17, 19–29)
Miskolc, 700 néző. V: Farkas G., Söjtöry, Csabai–Kaskötő
DVTK: Medgyessy 6/6, Kányási 6, SKORICS 10/3, WALKER–KIMBROUGH 20/3, MORRISON 21/9
Csere: Zele 2, Pusztai P. 8, Kiss A. 6, Katona, SZÜCS R. 9/9
Edző: Cziczás László
PEAC: CONWRIGHT 18/6, Wentzel 4, GÉMES-SAROK 16, Kaposi 5, UDODENKO 24/12
Csere: Hegedűs J. 13/6, Szabó F., Sánta 2, Ruják N., Varga E.
Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 6. p.: 6–11. 8. p.: 16–15. 14. p.: 25–21. 18. p.: 43–31. 25. p.: 63–43. 34. p.: 75–61. 39. p.: 86–76
Cziczás László: – Nem tetszett a csapatom játéka a negyedik negyedben, de erről bővebben most nem akarok beszélni. Nagy dolgot vitt véghez az együttes azzal, hogy megszerezte az alapszakasz második helyét. Az olyan sérülések ellenére, amelyek egy évtizedre is elegendők, nemhogy egy évadra.
Meszlényi Róbert: – Két kulcsjátékosunk is hiányzott betegség miatt a rotációnkból. Végig jól koncentráltunk, azért dolgoztunk, hogy szoros meccset játsszunk, és ez sikerült is nekünk.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 49–82 (12–30, 14–13, 18–22, 5–17)
Győr, 300 néző. V: Győrffy, Frányó, Nagy V.
GYŐR: Ygueravide 8, Raksányi 3/3, Dombai 4, Taylor 8, Barnai 5
Csere: Hollivay 2, VARGA ZS. 5/3, Dúl P. 5/3, Papp K. 2, Török Á. 7/3, Mansaré, Baffy
Edző: Mehmedovic Merim
SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, DOJKIC 15/6, Miklós M. 6/3, MCCALL 11/3, RUZICKOVÁ 16
Csere: Marshall 9, KRNJICS 9, Bálint R. 4, Theodoreán 5/3, Studer Zs.
Edző: Djokics Zseljko
Kipontozódott: Varga Zs. (35. p.)
Mehmedovic Merim:
– Talán túl sokat akartunk a topformában lévő Szekszárd ellen. Szerkezetileg nem tudtuk levédekezni a McCall, Ruzicková, Krnjics trió akcióit. Takarékoskodni is kellett az erőnkkel, mert szombaton újra fontos mérkőzést játszunk.
Djokics Zseljko: – Ott folytattuk a játékot, ahol a Csata ellen abbahagytuk, és az apróbb hullámvölgyek ellenére kilencven százalékban elégedett vagyok. Huszonkét gólpasszunk csapatjátékunkat igazolja, annak meg külön örülök, hogy a Győrt ötven pont alatt tartottuk.