Női kosár: csontvelő-átültetés vár a válogatott fiatal tehetségére

2019.09.22. 12:49
null
Csontvelő-átültetés vár a válogatott fiatal tehetségére, Gereben Líviára (Fotó: kscszekszard.hu)
A női kosárlabda NB I-ben szereplő Atomerőmű-KSC Szekszárd a hivatalos honlapján számolt be a leukémiával diagnosztizált válogatott játékosa, Gereben Lívia állapotáról.

Gereben Líviát, a Szekszárd és a magyar női felnőttválogatott fiatal kosárlabdázóját május elején leukémiával diagnosztizálták, azóta két kemoterápiás kezelésen esett át. A klubhonlap beszámolója szerint szeptember 25-én visszatér a Szent László Kórházba, ahol megkapja a harmadik kemoterápiás kezelést, amely után közvetlenül, a tervek szerint október 7-én következik a csontvelő-átültetés.

Ha minden jól alakul, akkor négy-öt hét elteltével hazatérhet a 19 éves sportoló, s otthonában – ahol szintén steril körülményeket kell biztosítani számára – várhatja a teljes felépülést, amelyhez még több hónapra lehet szükség.

Legfrissebb hírek

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
2026.06.26. 09:14

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Női kosárlabda NB I: Rátkai Eszter távozott a bajnok Pécstől, folytatás Szekszárdon

Kosárlabda
2026.05.14. 11:45

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben

Kosárlabda
2026.05.12. 10:50

WNBA: Juhász Dorka nélkül szenvedett egypontos vereséget a Minnesota

Amerikai sportok
2026.05.10. 10:22

Studer Ágnes a Pécs bajnoki címéről: „Kivételes csapatunk van”

Kosárlabda
2026.05.08. 11:34

Női kosárlabda NB I: egy győzelemre a bajnoki címtől a Pécs

Kosárlabda
2026.05.02. 16:04
Ezek is érdekelhetik