3x3-as kosár: a női válogatott negyeddöntős a vb-n

2018.06.10. 15:50
A magyar női válogatott bejutott a negyeddöntőbe a Manilában zajló 3x3-as kosárlabda-világbajnokságon.

Károlyi Andrea szövetségi kapitány együttese a csoportkörben 20–14-re megverte a hollandokat, majd 19–14-re kikapott a spanyoloktól, aztán 16–13-ra legyőzte a németeket, végül pedig 18–15-tel bizonyult jobbnak a házigazdáknál. A D jelű ötösben a spanyol, a holland és a tavaly vb-ezüstérmes magyar csapat is 3/1-es mérleggel zárt, s a dobott pontok rangsorolása révén utóbbi csoportmásodikként lépett tovább a spanyolok mögött a nyolc közé.

A vb honlapja szerint a keddi negyeddöntőben – amely magyar idő szerint 9.40 órakor kezdődik – Kína lesz a mieink ellenfele.

A magyar válogatottat Bozóki Bettina, Medgyessy Dóra, Ruják Nóra és Theodoreán Alexandra alkotja a Fülöp-szigeteken.

A 3x3-as kosárlabdában – amely szerepel majd a 2020-as tokiói olimpia műsorán – tíz percig vagy 21 pontig tart a mérkőzés, melyet egy palánkra vívnak a háromfős (egy cserelehetőséggel rendelkező) csapatok. Minden dobás egy pontot ér, kivéve a körgyűrűn kívülieket, melyekért két pont jár. A meccsenkénti egy időkérésnél csak a játékosok lehetnek jelen, a szövetségi kapitány nem.

Legfrissebb hírek

A bravúr után hajnalig tartott a mulatság Isztambulban

Kosárlabda
4 órája

Andiamo a Berlino – Bobory Balázs publicisztikája

Kosárlabda
15 órája

Női kosárlabda-vb-selejtező: Juhász Dorka bekerült az isztambuli álomcsapatba

Kosárlabda
Tegnap, 9:33

„Mindig száz százalékot adtam, és élveztem a játékot” – interjú az ötvenéves Iványi Dalmával

Képes Sport
Tegnap, 7:25

Hív Berlin! – Győri Ferenc jegyzete

Kosárlabda
2026.03.17. 23:52

A magyar női kosárlabda-válogatott legyőzte a törököket, 28 év után újra ott lesz a vb-n!

Kosárlabda
2026.03.17. 20:15

Kanada nem segített, a magyar női kosárlabda-válogatottnak nyernie kell a vb-kijutáshoz

Kosárlabda
2026.03.17. 17:18

Japán átgázolt Argentínán a női kosár-vb-selejtezőn

Kosárlabda
2026.03.17. 14:21
Ezek is érdekelhetik