Férfi kosár BL: kiharcolta a továbbjutást az Alba Fehérvár

2017.09.26. 20:21
Kasey Hill vezetésével továbbjutott a fehérvári kosárcsapat (Forrás: Twitter)
Az idegenbeli hétpontos vereség után hazai pályán nagy csatában kiharcolta a továbbjutást az Alba Fehérvár: a magyar kosárlabdacsapat a férfi Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágóján 79–64-re győzött az észt BC Kalev/Cramo ellen.

A vendégek jól kezdték a mérkőzést, a holland Thomas van der Mars kosaraival 12–6-ra is vezettek, és a negyedet végül 15–14-es előnnyel zárták. A fej fej melletti csata a második tíz percben is folytatódott, így a félidőben 36–35-ös magyar előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

A harmadik felvonás aztán meghozta a várt átütőerőt: ugyan a baltiak 40–36-ra még vezettek, de jött a fehérváriak amerikai légiósa, Kasey Hill, a 23 éves irányító sorozatban 12 pontot szórt, és vezetésével 18 pontra nőtt az előny (60–42).

Az utolsó negyed 60–45-ről indult, az észtek nem tudtak újítani, így a hazaiak 79–64-re győztek, és 150–142-es összesítéssel továbbjutottak.