Női kosár: a Szekszárd szlovén válogatottakat igazolt

MTI MTIMTI MTI
2016.09.08. 13:51
Két szlovén válogatott játékost igazolt a 2016–2017-es bajnokságra a női kosárlabda NB I-ben szereplő Atomerőmű-KSC Szekszárd, amely a hétvégén Porecben, majd egy hét múlva Szekszárdon, a 47. Sió Kupán folytatja a felkészülést a bajnokságra.

A szlovén sportolókat csütörtökön Szekszárdon, sajtótájékoztatón mutatta be az egyesület; Maja Erkic, a 31 éves bedobó korábban nyolc évet játszott a spanyol bajnokságban, majd a szlovén Celjében, most az olasz első osztályú Passalacqua csapatából érkezett. Eva Lisec, a 21 éves, 195 centiméter magas center az olasz bajnok Famila Schióból igazolt Szekszárdra, mindketten egy évre érkeztek.

Djokics Zseljko vezetőedző szerint Maja Erkic rutinja sokat segíthet a fiatal szekszárdi csapatnak a mérkőzések utolsó perceiben, az előző bajnokságban a KSC több szoros meccsen ekkor került hátrányba. Eva Lisecet reményteljes tehetségnek nevezte, aki néhány éven belül akár a final fourban is feltűnhet. A szakvezető megjegyezte: erős lesz a bajnoki mezőny, az előző kiírásban hetedik KSC célja, hogy sok munkával és kis szerencsével a 4. vagy 5. helyen végezzen.

A szekszárdi egyesület meghosszabbította az amerikai center Jade Barber szerződését, a tavaly érkezett ukrán Katerina Rimarenko ugyanakkor távozik a keretből.

A csapat szombaton és vasárnap a horvátországi Porecben vesz részt négycsapatos tornán, amelyen az orosz Dinamo Kurszk, illetve a Jenyiszej Krasznojarszk lesz az ellenfele. A szeptember 16. és 18. között rendezendő Sió Kupán hat csapat – a KSC mellett az ASC Sepsi SIC, a CMB Cargo UNI Győr, a PEAC-Pécs, a PINKK-Pécsi 424 és a szlovén bajnok ZKK Athlete Celje – vesz részt. A csoportmérkőzéseket pénteken és szombaton, a helyosztókat vasárnap rendezik a szekszárdi sportcsarnokban.


Djokics Zseljko vezetőedző szerint Maja Erkic rutinja sokat segíthet a fiatal szekszárdi csapatnak a mérkőzések utolsó perceiben, az előző bajnokságban a KSC több szoros meccsen ekkor került hátrányba. Eva Lisecet reményteljes tehetségnek nevezte, aki néhány éven belül akár a final fourban is feltűnhet. A szakvezető megjegyezte: erős lesz a bajnoki mezőny, az előző kiírásban hetedik KSC célja, hogy sok munkával és kis szerencsével a 4. vagy 5. helyen végezzen.

A szekszárdi egyesület meghosszabbította az amerikai center Jade Barber szerződését, a tavaly érkezett ukrán Katerina Rimarenko ugyanakkor távozik a keretből.

A csapat szombaton és vasárnap a horvátországi Porecben vesz részt négycsapatos tornán, amelyen az orosz Dinamo Kurszk, illetve a Jenyiszej Krasznojarszk lesz az ellenfele. A szeptember 16. és 18. között rendezendő Sió Kupán hat csapat – a KSC mellett az ASC Sepsi SIC, a CMB Cargo UNI Győr, a PEAC-Pécs, a PINKK-Pécsi 424 és a szlovén bajnok ZKK Athlete Celje – vesz részt. A csoportmérkőzéseket pénteken és szombaton, a helyosztókat vasárnap rendezik a szekszárdi sportcsarnokban.

Legfrissebb hírek

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
Tegnap, 9:14

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Női kosárlabda NB I: Rátkai Eszter távozott a bajnok Pécstől, folytatás Szekszárdon

Kosárlabda
2026.05.14. 11:45

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben

Kosárlabda
2026.05.12. 10:50

WNBA: Juhász Dorka nélkül szenvedett egypontos vereséget a Minnesota

Amerikai sportok
2026.05.10. 10:22

Studer Ágnes a Pécs bajnoki címéről: „Kivételes csapatunk van”

Kosárlabda
2026.05.08. 11:34

Női kosárlabda NB I: egy győzelemre a bajnoki címtől a Pécs

Kosárlabda
2026.05.02. 16:04
Ezek is érdekelhetik