Női kosár: válogatottunknak nem sikerült a hajrá, kikaptunk

2016.06.04. 18:01
A magyar női kosárlabda-válogatott 77–71-re kikapott Lengyelországtól a két csapat szombat délutáni székesfehérvári felkészülési mérkőzésén.

Az utolsó négy percre még a magyar együttes fordult négypontos vezetéssel (69–65), de a lengyelek két sikeres triplára alapozva 12–2-es hajrát futottak, és megnyerték a mérkőzést.

A két csapat pénteki meccsét a mieink nyerték meg 77–72-re.

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 71–77 (29–21, 12–16, 16–22, 14–18)
Székesfehérvár,
MKOSZ csarnok, 50 néző. V: Papp P., Török R., Goda
MAGYARORSZÁG: Medgyessy, FEGYVERNEKY 14, Raksányi 4, LICSKAI 11/3, Krivacsevics 7. Csere: Nagy D. 2, Dubei 10, ZELE 17, Mansaré 4, Böröndy 2. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
LENGYELORSZÁG: Owarczak 9/3, SCHMIDT 10, SKOBEL 15/6, PAWLAK 9/3, Szajtauer 9. Csere: Zukovska 6, Koperwas, Morawiec 9, Naczk 2, Durak 2, Jaworska 2, Trzeciak 2, Wajler 2. Szövetségi kapitány: Teodor Mollow
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 5. p.: 11–10. 8. p: 21–16. 12. p.: 31–27. 15. p.: 33–33. 18. p.: 37–37. 22. p.: 43–41. 25. p.: 49–49. 28. p.: 53–55. 32. p.: 59–60. 35. p: 65–62. 38. p.: 71–69
Stefan Svitek:
– Minden mérkőzésből tanulnunk kell, most ugyan sokat hibáztunk, de tovább kell lépnünk. Ez egy új csapat, tele fiatal játékossal, akiknek fejlődniük kell. Nem hiszem, hogy a fáradság számlájára írható a mai vereség, nem voltunk fáradtabbak, mint a lengyelek.
Teodor Mollow: – Jobbak voltunk, mint az előző mérkőzésen, sikerült ugyan győzni, de ez még mindig kevés ahhoz, hogy megnyerjük majd az igazán fontos meccseket. Az eredménnyel elégedett vagyok, de többet kell nyújtanunk védekezésben,és támadásban egyaránt.