Női kosár NB I: kinevezték a PEAC-­Pécs új vezetőedzőjét

2016.05.08. 18:32
Borisz Maljkovics egyéves kitérő után visszatért a PEAC-­Pécs női kosárlabda­csapatához: ő lesz a vezetőedző a következő szezonban – derült ki a klub közleményéből.

„Olyan vezetőedzőt kerestünk a PEAC-­Pécs élére, aki bátran nyúl a fiatalokhoz, akinek a keze alatt fejlődhet valamennyi játékosunk, képes jó szellemiségű, fegyelmezett, hajtós, küzdő, munkás és egységes csapatot kialakítani a rutinos magyar válogatottjaink, a Rátgéber-akadémián pallérozódó tehetségek és a később kiválasztásra kerülő külföldi játékosok keverékéből” – fogalmazott Kond Árpád, a klub ügyvezető igazgatója.

Az egy plusz egy évre aláíró Borisz Maljkovics a 2014–2015­-ös szezonban másodedzőként már dolgozott a PEAC-­­Pécsnél. Játékosként több klubban is megfordult Magyarországon, kosárlabdázott paksi, debreceni, szolnoki színekben, valamint viselte a fővárosi MAFC és a Nyíregyháza mezét is. A legutóbbi szezonban a Kecskemét férficsapatának vezetőedzőjeként dolgozott.

A legutóbbi idényben Roberto Hernández volt a pécsiek vezetőedzője, vele az ötödik helyen végzett az együttes.

Legfrissebb hírek

A DVTK nagy hajrával győzött Sopronban a női kosár NB I alapszakaszának utolsó napján

Kosárlabda
2026.02.25. 20:03

Női kosár: edzőt vált a DVTK, de Völgyi Péter nem távozik a klubtól

Kosárlabda
2026.02.24. 11:09

Női kosár NB I: simán nyert a DVTK, a Szekszárd és a Csata TKK

Kosárlabda
2026.02.21. 21:55

A Pécs legyőzte a Sopront, egy lépésre került az alapszakasz-győzelemtől a női kosár NB I-ben

Kosárlabda
2026.02.19. 19:56

Női kosárlabda NB I: Milica Jovanovics visszatér a DVTK-hoz

Kosárlabda
2026.02.16. 19:51

Női kosár NB I: idegenben győzött a Szekszárd és a Cegléd

Kosárlabda
2026.02.15. 19:57

A DVTK elvette az NKA Pécs veretlenségét a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.02.14. 19:55

Női kosár NB I: negyvenpontos kiütést mért a Sopron a Győrre

Kosárlabda
2026.02.13. 19:41
Ezek is érdekelhetik