Női kosár NB I: a Sopron simán verte a Győrt; megszórták a Ceglédet

MTI MTIMTI MTI
2015.12.06. 20:28
A címvédő Sopron 23 ponttal nyert Győrben a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A mezőny legeredményesebbje a vendégek újvidéki születésű magyar játékosa, a 23 pontot szerző Krnjics Szara volt. A PINKK-Pécs svéd válogatott légiósa, Binta Drammeh 39 ponttal járult hozzá a hazai meccseit Komlón játszó együttes magabiztos sikeréhez a Cegléd ellen.

Győrött különösebben nem volt sok kérdés: a Sopron jobban kapta el a rajtot, és 21–7-re elhúzott. Ezzel nagyjából el is dőlt a mérkőzés… A soproniak az első negyedbeli 34–13-as száguldás után a következő két játékrészt is megnyerték, az utolsót nem, de ez már nem osztott, nem szorzott, és főként nem veszélyeztette a sima idegenbeli győzelmet.

A bajnokságot remekül, 6–1-es mérleggel kezdő Cegléd alaposan belenézett egy pofonba a PINKK ellen: Binta Drammeh tarthatatlan volt, 17/23-as mezőnymutatója bármely csapatnak nagyon csúnyán betett volna. A PINKK tízese 39 pontot jegyzett fel és magasan a mezőny legjobbja lett, a Ceglédnek már 9–8 után elment a hajó.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ
8. FORDULÓ
CMB CARGO UNI GYŐR–UNIQA EUROLEASING SOPRON 73–96 (13–34, 10–17, 22–25, 28–20)
Győr, 400
néző. V: Földházi, Hegedűs, Vida J.
GYŐR: Radocsaj 16, Horváth K. 8, Laklóth 7/3, Grigalauskyte 9, Goree 17. Csere: Pap R. 4, Varga Zs. 7, Török Á. 5, Koch. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: FEGYVERNEKY 12/3, Weninger 10, SIMON ZS. 16/6, Halvarsson 12, KRNJICS 23. Csere: CIGLAR 15/9, Határ, Zsovár, Dubei 4, Crvendakics 4. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–13. 6. p.: 8–25. 12. p.: 13–36. 16. p.: 15–43. 18. p.: 21–45. 23. p.: 29–59. 25. p.: 33–64. 27. p.: 40–68. 33. p.: 54–80. 37. p.: 63–90
Völgyi Péter:
– Ha tárgyilagosak vagyunk, teljesen reális a különbség a két csapat között. De az első félidei játékunkra nincs mentség.
Sterbenz László: – Ezért játszunk hétről hétre a világ legerősebb játékosai ellen, és nem portugál, svájci és izlandi ellenfelekkel. Néha sikerül, néha nem. Most sikerült.

PINKK PÉCSI 424–CEGLÉDI EKK 83–61 (18–10, 23–20, 15–14, 27–17)
Komló, 300
néző. V: Söjtöry, Gál J., Vida
PINKK: Sánta 2, Ruják 2, DRAMMEH 39/6, HANDY 14/3, TUNSTULL 9. Csere: Gémes-Sarok 6, Mojzes, Kovalcsik 2, Vucsetics 9/3, Seri, Domokos. Edző: Sandro Orlando
CEGLÉD: MEDGYESSY 12/3, Szabó II D. 11/9, Katona 7, Skoric 13, Serbán 6. Csere: Makszimovics 4, Ruttner 4, Szepsi, Kobolák 4, Filipowicz. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 6. p.: 9–8. 13. p.: 20–15. 17. p.: 33–24. 23. p.: 43–33. 26. p.: 50–37. 33. p.: 62–49. 37. p.: 75–51
Sandro Orlando:
– Nem játszottunk folyamatosan jól, de jól kezdtünk, és ez mostanában probléma volt nálunk. Volt huszonöt-huszonnyolc nagyon jó percünk, azon dolgozunk, hogy a jövőben ez több legyen. Fegyelmezetten játszottunk, Binta Drammeh és Chantelle Handy remekelt, de több van ebben a csapatban.
Cziczás László: – Az idegenlégiósok repítette PINKK-et sajnos az első félidőben nem tudtuk megállítani ránk nem jellemző gyenge védőjátékkal, így teljesen megérdemelt pécsi győzelem született.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–PEAC-PÉCS 70–76 (16–19, 16–22, 20–19, 18–16)
Szekszárd,
500 néző. V: Farkas G., Balog Gy., Bognár T.
SZEKSZÁRD: Scsekics 8, STUDER Á. 13, RIMARENKO 15/3, Mansaré 2, BARBER 16. Csere: Theodoreán 7, Őri 3, Demirovics 6, Studer Zs. Edző: Magyar Gergely
PEAC: PEDRALS 13, Fűrész 5/3, Raksányi 7, Kaposi, Williams 7. Csere: PARKS 16/3, ZELE 22/9, Sztankovics 4, Szűcs R. 2. Edző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 12–10. 9. p.: 14–16. 12. p.: 16–26. 15. p.: 20–30. 18. p.: 28–36. 22. p.: 37–44. 25. p.: 41–51. 28. p.: 50–56. 31. p.: 52–61. 34. p.: 60–67. 37. p.: 64–69
Kipontozódott: Studer Zs. (26. p.), Studer Á. (31. p.), Rimarenko (38.)
Magyar Gergely:
– Sajnos sokadszor fordul elő, hogy dupla erőbedobással kell küzdenünk, nemcsak az ellenféllel. Félreértés ne essék, nem felmentve magunkat az alól, hogy az üres ziccereket és a hárompontosokat be kell dobni.
Roberto Hernández: – Nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk, a Szekszárd furcsa felfogásban játszott, ezért nem volt könnyű ellenük kosárlabdázni. Jól kezdtük a meccset, a védekezésünk volt a kulcs, ezzel sikerült megnyernünk a találkozót.

1. UNIQA Sopron 8 6 2 697–516 0.875
2. Aluinvent DVTK Miskolc 8 6 2 662–497 0.875
3. Ceglédi EK KSC 8 6 2 533–494 0.875
4. CMB CARGO UNI Gyõr 8 6 2 617–577 0.875
5. PINKK-Pécsi 424 8 5 3 580–543 0.813
6. PEAC-Pécs 8 5 3 553–541 0.813
7. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 3 5 516–508 0.688
8. ZTE NKK 8 1 7 510–587 0.563