Férfi FIBA-kupa: idegenben legyőzte, otthon kikapott tőle a Falco

2015.11.18. 19:50
A Falco a svéd Södertälje idegenbeli legyőzésével kezdte FIBA-kupa-szereplését, ezért joggal bízhattunk benne, hogy hazai pályán sem okoz gondot az északi együttes legyűrése. Még két perccel a vége előtt is hat ponttal vezettek a szombathelyiek, ám 76–69 után az utolsó 120 másodpercet 16–5-re a svédek nyerték meg, és a meccset is hozták. Ezzel a Falco továbbra is egy győzelemmel áll a C-csoportban.

A nagy szünetben hat ponttal vezetett a második negyedet gyors játékának köszönhetően nyolc ponttal megnyerő Falco, de a fordulás után a Södertalje kezdett jobban.

A harmadik negyed végén már tízzel vezetett a Szombathely, majd a hajrában mindkét csapat sokat hibázott, majd az utolsó percekben egy sportszerűtlen hazai faultból két sikeres büntetőt és egy triplát dobott a vendégcsapat, és végleg átvette a vezetést. Hiába vezetett szinte végig a Szombathely, az utolsó két perc hibasorozata drága volt.

FÉRFI KOSÁRLABDA FIBA-KUPA
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
FALCO KC SZOMBATHELY–SÖDERTÄLJE KINGS 81–85
(22–24, 25–17, 19–17, 15–27)
Szombathely, 1500 néző. Vezette: Zurapovic (bosnyák), Horozov (bolgár), Kozlovskis (lett)
FALCO: Rundles 9/3, Váradi 8/6, CSOMAGICS 15/3, Hallik 14/12, WRIGHT 12. Csere: BOGNÁR 19/9, Butorac 2, Simon , Dobos 2. Edző: Kálmán László
SÖDERTÄLJE: BOWLIN 16/9, Czerapowicz 6, BIZACA 22/6, Pita 2, ANDERSON 17. Csere: Joseph 7/3, Lajesmeiers 8, Spires 7, Ramstedt. Edző: Vedran Bosnic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 8. p.: 12–12. 15. p.: 33–31. 17. p.: 39–33. 20. p.: 47–41. 23. p.: 49–49. 27. p.: 61–55. 29. p.: 66–56. 36. p.: 75–65. 39. p.: 76–77
Kálmán László:
– Megnyert meccset buktunk el. Az utolsó három percben megtört a ritmusunk, nem járattuk a labdát, egyénieskedtünk, felhoztuk az ellenfelünket – a másik oldalon pedig a hajrában akadt néhány extra játékos. Nagyon szomorúak vagyunk, mert alaposan megdolgoztunk a sikerért.
Vedran Bosnic: – Ez a második győzelmünk a kupasorozatban, a Falco nem adta könnyen magát, 40 percig keményen kellett dolgoznunk. Csak a hajrában dőlt el a meccs, ez is jelzi, hogy mekkora csatát vívtunk. Jó mérkőzést játszottunk, jó erőben van a csapatom.

A csoport másik meccsén: Oostende (belga)–Varese (olasz) 79–85