Női kosár Ek: a Győr vereséggel kezdte meg szereplését

2015.10.29. 19:41
A CMB Cargo Uni Győr kosárlabdacsapata hazai pályán 76–67-es vereséget szenvedett a portugál bajnok Sportiva Azorestől a női Európa-kupa H-csoportjának első fordulójában. A magyar csapat az egész mérkőzésen az eredmény után futott, a vendégek magabiztosan nyertek. A PEAC-Pécs 82–68-as vereséget szenvedett a cseh Nymburk vendégeként, miután már az első negyedben 19 pontos hátrányba került.

A Győr tíz éven belül kilencedszer kezdte meg nemzetközi kupaszereplését, de az idei bemutatkozás nem sikerült jól. A magyar együttes bő három perc elteltével kilencpontos hátrányba került (2–11), de innen még fel tudott állni, a második negyed elején egyenlített (23–23). Utána azonban a portugálok 10–2-es szériát futottak, és ezt követően (szinte) végig kézben tartották a meccset.Győr tíz éven belül kilencedszer kezdte meg nemzetközi kupaszereplését, de az idei bemutatkozás nem sikerült jól. A magyar együttes bő három perc elteltével kilencpontos hátrányba került (2–11), de innen még fel tudott állni, a második negyed elején egyenlített (23–23). Utána azonban a portugálok 10–2-es szériát futottak, és ezt követően (szinte) végig kézben tartották a meccset.

A győriek a harmadik játékrész elejét nagyon megnyomták, feljöttek két pontra (40–42), a folytatásban azonban a vendégek ismét elhúztak, és a negyed végére tizenegy pontos előnyre tettek szert. A hajrában a házigazdák a veszett fejsze nyele után kapkodtak, de megközelíteni ekkor már nem tudták a portugál bajnoki címvédőt.

A Győr jövő szerdán a belga Namur otthonában lép pályára a nemzetközi kupasorozatban.

A PEAC számára rémálomszerűen kezdődött a a szezonbeli első Európa-kupa-mérkőzés, amelyen már a meccs elején elszálltak a győzelmi reményei. A pécsi csapat tíz perc után 12–31-re állt, innen pedig esélye sem volt visszakapaszkodni.

A hátralévő játékrészekben a magyar együttes egyenrangú ellenfele volt a Nymburknak, sőt a negyedik negyedet meg is nyerte (21–13), de mivel az első tíz percet átaludta, a tisztes vereségnél jobb eredményben nem bízhatott.

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ, H-CSOPORT

CMB CARGO-UNI GYŐR–
CU SPORTIVA AZORES (portugál) 67–76 (17–23, 14–15, 15–19, 21–19)
Győr, 400
néző. V: Jovanic (bosnyák), Vladic (osztrák), Faur (román)
GYŐR:
RADOCSAJ 21/3, Varga Zs. 9/3, Laklóth 7/3, Grigelauskyte 15, Goree 15. Csere: Takács K., Pap R., Koch. Edző: Völgyi Péter
AZORES: MENDES 19/6, WALLACHE 15, M. Ivanovics 12/3, BRUNER 23, Milovac 5. Csere: A. Santos, Pacheco 2. Edző: Ricardo Botelho
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–7. 6. p.: 11–13. 9. p.: 15–20. 12. p.: 23–23. 17. p.: 25–33. 23. p.: 38–42. 26. p.: 43–45. 29. p.: 44–55. 33. p.: 53–64. 36. p.: 59–69
Kipontozódott: Milovac (32. p.)
Völgyi Péter:
– A szabad labdákért nem küzdöttünk elég harcosan, az egy egy elleni védekezésünk is gyenge volt, az ellenfél játékosai pedig kihozták magukból a maximumot.
Ricardo Botelho: – Nagyszerűen sikerült európai kupapremierünk. Nagyon kemény mérkőzés volt, amelyen végig nagyon koncentráltan tudtunk játszani.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 1. FORDULÓ
NYMBURK (cseh)–PEAC-PÉCS 82–68 (31–12, 20–18, 18–17, 13–21)
NYMBURK:
Bartaková 12/6, Sipová 3/3, Taylor 12/6, Kuster 22/3, Siksniuté 19. Csere: Hamplová 2, Hunková 2, Komencsuk 6, Skokanová 2, Verliková 2. Vezetőedző: Daniel Kurucz.
PEAC-PÉCS: Alekszics, Fűrész 5/3, Parks 14, Zele 18/3, Bozóki 8. Csere: Raksányi 6, Czirják 2, Szücs 2, Gorjanácz 8, Kaposi 5. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–6, 14. perc: 42–17, 25. perc: 59–37, 37. perc: 77–59.
Roberto Hernández:
– Sajnos rosszul kezdtük a mérkőzést, de annak nagyon örülök, hogy a csapatom egy pillanatra sem adta fel, végig küzdött, s ennek köszönhetően jelentősen tudtunk faragni hátrányunkból.