Férfi kosár MK: Szolnok-Paks és Sopron-KTE csata a döntőért

2015.02.19. 15:03
Hiába a jó kezdés és a fegyelmezett védekezés kaposvári részről, a Szolnok simán behúzta a negyeddöntőt (Fotó: Korponai Tamás)
A címvédő Szolnok magabiztosan legyőzte a Kaposvárt a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa csütörtöki negyeddöntőjének első mérkőzésén a budapesti Tüskecsarnokban. A Sopron az Alba Fehérváron kerekedett felül, az Atomerőmű a szombathelyiek testén át jutott be a legjobb négy közé, míg utolsóként a PVSK ellen diadalmaskodó Kecskemét foglalta el helyét az elődöntőben.

Az Adria-ligában szereplő és MK-címvédő Szolnok – melyet a szokatlan időpont ellenére csaknem száz szurkolója biztatott a Tüskecsarnokban – Keller Ákos remeklése ellenére nem tudott
elszakadni az NB I ötödik helyén álló kaposváriaktól, akik Fodor Márton dudaszós triplájával megnyerték a nyitó negyedet.

A kiélezett csata a 16. percig tartott, amikor a jobban védekező és kiválóan büntetőző Tisza-partiak kilenc ponttal megléptek (45–36). A nagyszünetben már 54–41 volt az állás.

Térfélcsere után 20 pontra (66–46) nőtt a különbség, noha az Olajból a szerb Strahinja Milosevics négy személyi hibával a kispadra kényszerült. A somogyi gárda a harmadik negyedben már csak 14 pontot hozott össze, így az utolsó szakasz 79–55-ről indult. A hajrában már csak a bajnokcsapat győzelmének mértéke volt kérdéses, a Szolnok végül kissé kiengedve is hozta a negyeddöntőt. A találkozó legjobbja a szolnoki Keller Ákos volt 18 ponttal.

A Szolnok – amely tavaly, Pécsen ötödször hódította el a serleget – a pénteki elődöntőben az Atomerőművel csap majd össze 15.30 órakor. A bajnoki tabellát vezető paksiak a negyeddöntőben tíz tripla segítségével 84–62-re nyertek a Falco ellen úgy, hogy már az első negyed után 19 ponttal vezettek.

A bajnokságban második helyen álló Sopron 83–70-es győzelmet aratott a Fehérvár felett. A Sopron – amelynek öt játékosa is két számjegyű pontot szerzett – az elődöntőben a Pécs ellen könnyen nyerő Kecskeméttel találkozik.

SZOLNOK:
Jones 8/3, RAKICS 10/6, Milosevics 10, KELLER 18/3, Báder 7. Cs: Wittmann 10/6, GIPSON 11/3, SOMOGYI 11, Vojvoda 3/3, Pavlovics, Csákvári 7/3, Sztajkovszki. Edző: Dragan Alekszics
KAPOSVÁR:
FRAZIER 12/6, Raivio 11/3, JANCSIKIN 16/6, Hendlein 11, Scipa 12. Cs: Fodor 10/6, Grebenár 2, Benke 2, Horváth M., Kovács S. 1, Papp P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–5. 7. p.: 15–15. 11. p.: 22–27. 16. p.: 42–36. 18. p.: 50–39. 20. p.: 54–41. 24. p.: 66–46. 30. p.: 79–55. 38. p.: 90–73
Kipontozódott:
Jones (34. p.), ill. Jancsikin (38. p.)
Dragan Alekszics:
– Igyekeztem a keret valamennyi játékosának lehetőséget adni, forgatni a csapatot, hiszen még fontos feladatok állnak előttünk, és többnyire mindenki jól teljesített.
Fekete Ádám:
– A meccs egésze során kiütközött, milyen játékerőt képvisel a Szolnok. Többet rotáltam a megszokottnál, hogy bírjuk az iramot, de túlságosan hullámzó volt a játékunk, a Szolnok rotációja pedig jóval bővebb a miénknél.

SOPRONI SÖRDÖGÖK–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 83–70 (19–22, 21–9, 18–21, 25–18)
Tüskecsarnok, 1000
néző. V: Vígh, Benczur, Farkas
SOPRON:
Thomas 8/6, Edwards, DÉNES 11, BORISZOV 18/6, POSCIC 14. Cs: RUJÁK A. 16/6, Tóth G. 11, Takács 5/3. Edző: Sabáli Balázs
ALBA:
Supola 12/6, KROMAH 17/3, Tóth P. 7/3, Kalve 15, CSORVÁSI M. 15. Cs: Juhos, Simon B. 2, Mitchell 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–9. 6. p.: 4–16. 9. p.: 12–22. 12. p.: 22–22. 16. p.: 33–23. 19. p.: 38–28. 23. p.: 44–37. 25. p.: 48–44. 27. p.: 55–44. 34. p.: 67–56. 38. p.: 77–63
Kromah (38. p.)
Sabáli Balázs:
– Jó csapatot sikerült legyőznünk. A szezon során már kétszer is kikaptunk tőlük,
érthető, most nagyon felkészültünk az ellenfélből. Az első negyedbeli hat perctől eltekintve sikerült
is megvalósítanunk, amit elterveztünk. A statisztika közel azonos teljesítményt mutat, talán egy picivel
jobban dobtuk a triplákat, ez is döntő volt.
Székely Norbert: – A második negyedben úgy leblokkoltunk, hogy sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk jól teljesíteni. Amúgy is úgy érzem, hogy a védekezés döntötte el a mérkőzést a Sopron javára. Most lett teljes a keretünk, remélem, a következő pár hétben összeáll a csapatunk a bajnokság hátralévő részére.

ATOMERŐMŰ SE–FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 84–62 (31–12, 26–18, 9–16, 18–16)
Tüskecsarnok, 1200
ATOMERŐMŰ: Dugat. 9/6, Baki, Evans 7/3, EILINGSFELD 9/6, Jones 12. Cs: KÖRTÉLYESI 8/6, Wise 2, Medve, SZABÓ Zs. 16/9, TÓTH Á.14, Kovács Á. 2, Markovics 5. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: MARTINICS 11/3, Covington 10/3, Perl , KRISZTANOVICS 15, Hall 7/3. Cs: Bognár 4, Váradi B. 5/3, Dukics 8/6, Bus, Simon K. 2, Popgyákunik, Bazsó. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 6. p.: 15–4. 10. p.: 31–10. 13. p.: 40–20. 19. p.: 57–28. 25. p.: 62–36. 31. p.: 68–49. 36. p.: 72–54. 39. p.: 82–62
Kipontozódott: Eilingsfeld (35. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Szerintem jól játszottunk, de nem kell sokat foglalkozni ezzel, mostantól a pénteki elődöntőre készülünk. Az egész meccsen jól védekeztünk, és ehhez az első félidőben remek támadójáték és dobáspontosság párosult.
Kálmán László: – Az túlzás, hogy be voltunk tojva, de eléggé megilletődötten és bátortalanul játszottunk. Az első félidőben az akarással is gondjaink voltak. Ahhoz, hogy ilyen jó csapattal, mint a Paks, szoros meccset játsszunk, több kellett volna.

KTE-DUNA ASZFALT–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 81–66 (28–20, 18–12, 22–20, 13–14)
néző. V: Földházi, Cziffra, Pozsonyi
KECSKEMÉT: Kinney 11/9, Kovács P. 8/6, DJERASZIMOVICS 27/15, Ivosev 8/3, BAROVICS 12.
Cs: KARAHODZSICS 8, Pongó Máté 3/3, Pongó Martin 2, Hegedűs G. 2, Mészáros M. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PÉCS: Nelson 11/3, Bíró 6/6, Pahlmblad 7/3, Budimir 8, Horti 6. Cs: Somogyfoki 2, Halász Á. 7/3, HARAZIN 8, Sztojanovics 11. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 13–10. 8. p.: 21–12. 9. p.: 23–20. 15. p.: 37–24. 19. p.: 44–29. 30. p.: 68–52. 36. p.: 78–58.
Sztojan Ivkovics:
– Az első perctől nem volt kétséges a meccs végkimenetele, végig vezettünk, kontrolláltuk a játékot. Bosszantó, hogy a büntetődobásaink nem sikerültek túl jól, de ezúttal így is nyerni tudtunk.
Csirke Ferenc: – Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, a kecskemétiek sokkal jobb százalékkal dobtak, könnyű kosarakat engedtünk nekik, és túl sok labdát adtunk el. Már volt is egy szép beszélgetésünk a srácokkal az öltözőben, remélem, hétfőtől ismét a régi mentalitásunk lesz jellemző ránk.