Férfi kosár MK: a Sopron is készülhet az elődöntőre

2015.02.19. 17:22
A Szolnoki Olaj Kaposvári KK elleni győzelme után másodikként a Soproni Sördögök jutott be a férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe, miután 83–70-re felülmúlta az Alba Fehérvárt a Tüskecsarnokban.

A bajnokságban második helyen álló Sopron 83–70-es győzelmet aratott a Fehérvár csapata felett. A Sopron – amelynek öt játékosa is két számjegyű pontot szerzett – az elődöntőben a Pécs és a Kecskemét összecsapásának győztesével találkozik.

A férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőiről bővebben itt olvashat!

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
SOPRONI SÖRDÖGÖK–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 83–70 (19–22, 21–9, 18–21, 25–18)
Tüskecsarnok, 1000
néző. V: Vígh, Benczur, Farkas
SOPRON:
Thomas 8/6, Edwards, DÉNES 11, BORISZOV 18/6, POSCIC 14. Cs: RUJÁK A. 16/6, Tóth G. 11, Takács 5/3. Edző: Sabáli Balázs
ALBA:
Supola 12/6, KROMAH 17/3, Tóth P. 7/3, Kalve 15, CSORVÁSI M. 15. Cs: Juhos, Simon B. 2, Mitchell 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–9. 6. p.: 4–16. 9. p.: 12–22. 12. p.: 22–22. 16. p.: 33–23. 19. p.: 38–28. 23. p.: 44–37. 25. p.: 48–44. 27. p.: 55–44. 34. p.: 67–56. 38. p.: 77–63
Kipontozódott:
Kromah (38. p.)
Sabáli Balázs:
– Jó csapatot sikerült legyőznünk. A szezon során már kétszer is kikaptunk tőlük,
érthető, most nagyon felkészültünk az ellenfélből. Az első negyedbeli hat perctől eltekintve sikerült
is megvalósítanunk, amit elterveztünk. A statisztika közel azonos teljesítményt mutat, talán egy picivel
jobban dobtuk a triplákat, ez is döntő volt.
Székely Norbert: – A második negyedben úgy leblokkoltunk, hogy sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk jól teljesíteni. Amúgy is úgy érzem, hogy a védekezés döntötte el a mérkőzést a Sopron javára. Most lett teljes a keretünk, remélem, a következő pár hétben összeáll a csapatunk a bajnokság hátralévő részére.