Női kosár Ek: az utolsó percre maradt a döntés Miskolcon

2013.11.28. 18:33
Az Aluinvent DVTK női kosárlabdacsapata hazai pályán fordulatos mérkőzésen 72–67-es vereséget szenvedett az Európa-kupában a francia Landestől.

A miskolciak remekül kezdték a meccset, nyolc perc elteltével 15–4-es állást mutatott az eredményjelző. A Landes azonban fokozatosan csökkenteni kezdte hátrányát, a nagyszünetben pedig már a francia csapat vezetett 30–29-re.

Három negyed után már 51–44 volt oda, a záró játékrészben azonban ismét a meccs elején mutatott formáját hozta a DVTK, így a 33. percben már ismét a hazaiaknál volt az előny (53–52).

A Landes edzője időt kért, amivel sikerült megtörnie a DVTK lendületét. Csapata visszavette a vezetést, és bár a miskolciak Brittainey Raven kettő plusz egyes akciójával még egyenlítettek, az utolsó percben végül a Landes kiharcolta a győzelmet.

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 4. FORDULÓ

ALUINVENT DVTK–BASKET LANDES (francia) 67–72 (17–12, 12–18, 15–21, 23–21)
Miskolc, 800
néző. V: Fuska (szlovák), Andersson (finn), Barrima (portugál)
DVTK: Czank, SVERRISDÓTTIR 19/6, Raven 10/3, Tobin 2, Jansone 11. Csere: Horváth B., BUKOVSZKI 10/6, Szabó P. 3/3, Bálint R. 8/6, Dubei 4. Edző: Peresztegi-Nagy Ákos
LANDES: EPOUPA 12, Guzman, Stepanová 10/3, AYAYI 15/6, Page 4. Csere: LE GLUHER-CANO 20/9, Laborde 3/3, EL GARGATI 8. Edző: Olivier Lafargue
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 7. p.: 11–2. 8. p.: 15–4. 14. p.: 19–21. 16. p.: 19–24. 17. p.: 24–24. 23. p.: 34–35. 28. p.: 36–46. 29. p.: 42–46. 33. p.: 44–52. 34. p.: 53–52. 36. p.: 55–55. 38. p.: 57–63. 39. p.: 65–65
Kipontozódott: Guzman (39. p.)
Peresztegi Nagy Ákos:
– A hibáinkból élt az ellenfél. A franciák az eladott labdáinkból könnyű ziccereket dobhattak, és végül nagy küzdelemben nyertek. Külföldi játékosainktól elvárható lett volna, hogy húzóemberek legyenek, de ez csupán Helena Sverrisdóttirnak sikerült.
Olivier Lafargue: – Ez a siker az első helyet jelenti számunkra a csoportban. Nehéz meccs volt, csak percekkel a kezdés után lendültünk játékba, végül izgalmas csatában diadalmaskodtunk, aminek nagyon örülünk.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
TSV Wasserburg (német)–Lotto Young Cats (belga) 67–62 ( 23–12, 15–14, 15–18, 14–18)