A Pécs már ott van a legjobb 16 között

2010.01.14. 19:47
A női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 9. fordulójában a MiZo Pécs 2010 hazai pályán 90–78-as győzelmet aratott a horvát Gospic ellen, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül bejutott a legjobb 16 együttes közé.
A horvátok nem adták olcsón a bőrüket (Fotó: Török Attila)

Ha győznek, továbbjutnak. Ezzel a tudattal léphettek pályára a pécsiek a Gospic ellen, amelyet idegenben is sikerült megverniük, így hazai pályán is megvolt erre minden esélyük.

A horvátok azonban nem adták olcsón a bőrüket, és bár rosszabb dobószázalékot mutattak fel, mint a hazaiak, bátran próbálkoztak hárompontosokkal, amelyekkel tartották a lépést a Péccsel.

Iványi Dalmáék öt ponttal nyerték meg az első negyedet, a második játékrész elején azonban 27–26-nál átvették a vezetést a vendégek. Szerencsére ez csak ideiglenes állapotnak bizonyult, Alexandria Quigley egy hármassal és egy duplával vétette észre magát, így újra a Pécsnél volt az előny.

Az első félidő végén 45–40 volt az állás, tehát korántsem volt megnyugtató a helyzet, és hogy ez így maradjon, arról a Gospic gondoskodott, amely a nagyszünet után is szívósan tapadt a sérült Bujdosó Nórát nélkülöző baranyaiakra.

A mieinknél Nicole Ohlde termelte a legszorgosabban a pontokat, míg Iványi az asszisztok kiosztásában jeleskedett leginkább. A különbség a harmadik negyedben két ponttal nőtt, a 32. percben pedig Quigley kettő plusz egypontos akciója után már 74–62-re vezetett Fűzy Ákos csapata.

Az utolsó percnek is több mint tízpontos vezetéssel vágott neki a Pécs, Kelly Anne Mazzante triplájával pedig végleg eldőlt a mérkőzés. 90–78-ra nyert a MiZo, amely így a magyar csapatok közül elsőként biztosította helyét a legjobb 16 között. Remélhetőleg lesz még követője.

NŐI EUROLIGA
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
MiZo Pécs 2010–Gospic (horvát) 90–78 (22-17, 23-23, 22-20, 23-18)
Pécs, 2200 néző. V: Vinasi (román), Poljasek (szlovén), Kremer (német)
MIZO PÉCS: IVÁNYI 8, FEGYVERNEKY 7, MAZZANTE 17/15, Vajda 7/3, OHLDE 23. Csere: Turóczi 2, QUIGLEY 16/3, Raksányi 6, Krnjics 4
GOSPIC: JURCEVIC 16/6, Salopek 5/3, IVEZIC 22/9, Augustine 11/3, THOMAS 16/9. Csere: Matic 4, Papamichail 2, Bogoje 2
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8-5. 6. p: 14-13. 13. p.: 26-27. 17. p.: 37-34. 23. p.: 46-44. 26. p.: 55-53. 33. p.: 74-62. 37. p.: 82-73.
Kipontozódott: Augustine (37. p.)

FŰZY ÁKOS, a Pécs edzője: – Büszke vagyok a csapatra, hogy a rengeteg nehézség ellenére is sikerült a győzelem. Magabiztosak voltunk támadásban, ez van, ha edzünk. Munkáscsapat a miénk. Első magyar csapatként jutottunk tovább az Euroligában.
STIPE BRALIC, a Gospic edzője: – Jó mérkőzést játszottunk – a legjobb játékosunkat nélkülözve is. A végére elfáradtunk, ekkor húzott el a Pécs.