Harminc pontot vert a címvédő Olaj Szolnokon a kaposváriakra

2008.02.16. 20:49
Az Uniqa férfi NB I, az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj hazai környezetben harminc ponttal lépte le a Kaposvár együttesét. Az Albacomp Sopronban, a ZTE Dombóváron szenvedett vereséget: előbbi mérkőzésen hat, utóbbin tizennyolc pont döntött a vendéglátók javára.
Simon Balázs (Albacomp) 23 pontot szerzett, de csapata így is kikapott Sopronban
Danis Barna (archív)
Szolnokon nem volt egy súlycsoportban a házigazda Olaj és kaposvári vendége. A címvédő csak a második negyedben nyújtott visszafogott teljesítményt, a fennmaradó háromban messze ellenfele fölé nőtt és folyamatosan növelte a két gárda közötti különbséget.

A vendégek a záró részben dobott nyolc pontjukkal abszolút mélypontra kerültek, és előtte sem voltak nagyon a topon: egyszer sem sikerült húsz pont fölé menniük negyedenként.

Az idényt visszafogottan kezdő Szolnok már a tizenkettedik győzelmét aratta, a Kaposvár a tizenötödik vereségét volt kénytelen elkönyvelni, egymás után már a hetediket. A napokban távozó Carl Edwards után Heitler Rolandot és Csirke Ferencet is nélkülözni volt kénytelen Szolnokon a kaposvári gárda.

Heindlein a jobb bokáján részleges szalagszakadást szenvedett, míg Csirke lázas betegség miat tnem szerepelhetett soraikban. Így aztán erősen tartalékosan léptek a kaposváriak a tiszaligeti sportcsarnok küzdőterére.

A mérkőzést nem csak az döntötte el a szolnokiak javára, hogy sokkal jobb százalékkal dobtak mint vetélytársuk: amíg a kaposváriaknak huszonegy eladott labdájuk volt, addig a hazaiaknak mindössze tizenhárom.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosár-bajnokságot?

4 % (1627)
Demoralizálóan kezdtek a sÖrdögök, akik az első negyedben 37 pontot dobtak az Albacompnak. A sokk után a második negyedben már életjelet is adott magáról a fehérvári együttes, de tetemes hátrányból így is „csak” tizenkét pontot tudott ledolgozni.

Mivel azonban a harmadik negyed is a vendégeké lett, a soproniak első negyed végére megszerzett 19 pontos előnyéből mindössze két pont maradt a záró rész előtt.

Ismét nyílt volt az összecsapás, amelyben a házigazdák tudtak újítani a hajrában és végül nyerték a mérkőzést. Nyolcadik mérkőzését hozta a Sopron, a kilencediket vesztette el az Albacomp.

A pillanatnyilag dobogós helyen álló Dombóvár tizenharmadik sikerét könyvelte el: a ZTE elleni bajnokin pillanatnyi kétséget sem hagytak arra nézve, hogy hozzák a papírformát és a mérkőzést.

A házigazdák előnye a félidőben már tizenhét pont volt, amely még tovább nőtt a vendégek által megnyert, de összességében már semmin nem változtató utolsó negyed előtt. A zalaegerszegiek tizenkettedik összecsapásukon szenvedtek vereséget.

Michael English az idényben már sokadszor ért el tripla-duplát: 14 pontja mellé leszedett 10 lepattanót és 13 asszisztot is kiosztott. Mellette Mills is remekelt, neki a 20 pontja mellé ugyancsak tíz lepattanó dukált.

UNIQA FÉRFI NB I, ÉLVONALBELI FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ:

SZOLNOKI OLAJ KK - KAPOSVÁRI KK 86-56 (28-19, 15-15, 25-14, 18-8)
Szolnok, 2000 néző. V: Hartyáni, Pozsonyi, Szabó
SZOLNOK: Kelley 13/3, Hollins 14, Molnár A. 10/6, SABALIAUSKAS 20/15, Góbi 6. Cs: HARAZIN 10, TÓTH V. 8/6, CSEH 3/3, Kovács Dávid, Szabó P. 2. Edző: Pór Péter
KAPOSVÁR: Ceskovic 6, Vojvoda 5/3, Szőke 6, KINSELLA 27/6, Orosz 2. Cs: Tömösváry 3/3, Kiss K. 7/3, Kovács Domonkos, Márkus. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–8. 8. p.: 22–12. 15. p.: 37–27. 19. p.: 40–33. 24. p.: 51–38. 28. p.: 61–48. 34. p.: 77–50. 38. p.: 82–56
Pór Péter: – Örülök, hogy minden játékosomnak lehetőséget tudtam adni a bizonyításra. Győzelmünkkel továbbra is versenyben vagyunk egy jó pozíció megszerzéséért.
Horváth Imre: Erősen tartalékosan, csak rövid időszakokra tudtuk felvenni a versenyt a szolnoki csapattal.

SOPRONI SÖRDÖGÖK - ALBACOMP 97-91 (37-18, 14-26, 21-26, 25-21)
Sopron, 800 néző. V: Földházi, hegedűs, Tóth K.
SOPRON: BRADLEY 20/6, Lakatos 2, VIGGIANO 24/6, LESKO 33/9, FRANA 10. Csere: Boldizsár 1, Vesztergom 4, Pojbics 3, Körtélyesi.
ALBACOMP: SIMON B. 27/6, BRADFORD 20/12, RADOVICS 18/6, McClendon 8, Bencze 11. Csere: Soós, Boozer, Dávid 5, Hanga 2.
Az eremdény alakulása: 1. p.: 6--0. 4. p.: 18--2. 9. p.: 31--18. 11. p.: 39--18. 15. p..: 44--24. 20. p.: 49--44. 23. p.: 56--47. 25. p.: 58--57. 28. p.: 68--59. 31. p.: 74--70. 32. p..: 74--76. 38. p.: 90--80. 40. p.: 94--91.
Kipontozódott: Bradley (40. p.), Radovics (40. p.)

PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 86–68 (26–13, 17–13, 24–16, 19–26)
Dombóvár, 1000 néző. V: dr. Vígh, Kóthay, Szilas
DKC: ENGLISH (14), MILLS (20/9), DEÁK (12/12), SANDERS (22), WILEY (14/12). Csere: Balogh L. (–), Bódi (4), Simon N. (–), Molnár M. (–), Vas (–). Edző: Dzunics Braniszlav
ZTE: Miskovics (12/6), Walters (2), Hoffmann (4), Kámán (15/9), BASSETTE (22). Csere: Simon L. (11/9), Kováts V. (–), Keresztes (2), Baki (–), Tóth Á. (–). Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása: 5. perc: 11–4, 15. p.: 32–19, 25. p.: 60–36, 35. p.: 73–56.
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav: Jól nyitottuk a mérkőzést és az első félidőben el is döntöttük a találkozó sorsát.
Bodrogi Csaba: Az elejétől fogva a DKC irányított, Englisht és Millst nem tudtuk kikapcsolni, dobószázalékunk csak az autolsó negyedben javult fel.