Kosárlabda, férfi Magyar Kupa: a Falco jutott tovább Egerszegen

Tudósított: KARVALICS LEVENTETudósított: KARVALICS LEVENTE
2008.02.02. 23:04
A bajnokságban listavezető Falco KC 71-71-es döntetlent ért el a Zalaegerszeg otthonában a férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, azonban az első mérkőzésen aratott 87-58-as győzelme után így is biztosan jutott tovább a következő fordulóba.
Úgy indult a találkozó, ahogyan a bajnokság: a Falco szárnyalt, négy percig még dobást sem hibázott.Aztán 2–9 után mindkét oldalon jöhettek a cserék, volt, hogy csupa vasi, volt, hogy csupa zalai játszott egyik oldalon.Talán a múlt heti bajnoki utózöngéje volt Doyne és Gáspár szikrázó párharca. Az amerikai negyedik faultja után még odébb is lökte ellenfelét, így a második negyedben kiállt.Mivel Csirics is sérült volt, a hosszú szünetig 17 ponttal elhúztak az egerszegiek, ami azonban még mindig édeskevésnek tűnt.Nem is történt csoda, sőt a ZTE teljesítménye a második játékrészben olyannyira visszaesett, hogy végül majd elveszítette ezt a mérkőzést is.

KOSÁRLABDA, FÉRFI MAGYAR KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

ZALAKERÁMIA ZTE KK – FALCO KC 71–71 (14–19, 24–11, 22–15, 11–26)
Zalaegerszeg, 600 néző. V: Földházi, Papp, dr. Szakáll
ZALAEGERSZEG: Miskovics 11/6, Walters 2, Kámán 11/3, Hoffmann, Basette 2. Cs: Gáspár 7, KERESZTES 12, Simon L. 7, Baki 6/3, Tóth 4, Piplovics 9. Edző: Nikola Lazics
FALCO: KÁLMÁN 21/6, Doyne 2, Váradi 5/3, KAZLAUSKAS 14/9, ALIAKSZEJEV 15. Cs: Will 9/3, Borszéki, Feigl 5. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–9. 16. p.: 29–23. 27. p.: 56–41. 35. p.: 62–68
Kipontozódott: Doyne (14. p.), Kazlauskas (40. p.)

Nikola Lazics: – Hiába játszottunk jól a második-harmadik negyedben, ahogy egész évben, ma sem hoztuk a végjátékot.
Szrecsko Szekulovics: – Mindenki fáradt volt, ezért a sok hiba mindkét oldalon. Doyne és Csirics játéka visszavetette csapatomat, lepattanózásban és az utolsó negyedben viszont jók voltunk. Nincs vereség, ez a lényeg.
  • Továbbjutott: a Falco 158-129-as összesítéssel.