Parkettbe döngölte az Albacomp Székesfehérváron a Nyíregyházát

2007.12.01. 20:50
Az férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának nyolcadik fordulójában rangadót nyert a Pécs hazai pályán a Dombóvár ellen, a találkozón tizenhét pont döntött a házigazdák javára. Az Albacomp Székesfehérváron 55(!) ponttal verte a Nyíregyházát, az Atomerőmű Pakson héttel a Kaposvárt.
Wittmann 12 pontot tett hozzá a Pécs győzelméhez

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosár-bajnokságot?

4 % (1627)
Erőteljes játékával az inkább csapatként remeklő Pécs a második félidőre felőrölte a vendégek ellenállását, így megelőzte riválisát a tabellán.

Nehezen lendült bele a játékba a két gárda, végül aztán hiába indult meg a vendégek szekere, a hazaiak az első negyed végére elhagyták őket.

A második negyed ugyancsak kiegyenlített játékot hozott, a dombóváriak a nagyszünetre feljöttek egy pont hátrányra.

A találkozót a harmadik felvonás döntötte el, amelyben a vendégek mindössze tizenegy dobott pontra voltak képesek és a lendületbe jövő pécsiek a záró részben már biztosan őrizték előnyüket.

Rosszul kezdett az Atomerőmű, de a második negyedben összekapták magukat a paksiak, akik a nagyszünetre hétpontos előnyt kovácsoltak maguknak, amelyet lefújásig meg is tartottak a magát jól tartó kaposváriakkal szemben.

Elsősorban Gulyás Róbert érdeme a hazai siker, akit nem tudtak tartani a vendégek a palánkok alatt: a center 27 pontja mellé leszedett tizenegy lepattanót is.

A kaposváriak légiósa, Day a mezőny legjobbjaként 28 pontot szerzett - közte hat triplát -, de mindez igen rossz dobóteljesítménnyel párosult.

Az első negyedben kilenc, a másodikban tíz pontot vert az Albacomp a nyíregyháziakra, később kiderült: azok még egy „szoros” felvonások voltak. A vereség a vendégek számára a harmadik játékrészben vált végképp kínossá, amelyben 22 ponttal növelte előnyét a házigazda.

A mezőnybeli hazai 61 százalékos fehérvári dobóteljesítménnyel szemben a nyíregyházaiak csupán 44 százalékosak voltak.

A Sopron 32 pontos vereséget szenvedett Körmenden, pedig a második negyedbeli sokkot követően a folytatásban még vissza tudtak kapaszkodni a vendégek, ám a hajrában 35 pontot szerezve parádéztak a házigazdák.

NB I, FÉRFIAK, ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ:

PVSK-EXPO CENTER PÉCS - PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC 80–63 (20–17, 18–20, 22–11, 20–15)
Pécs, 4000 néző. V: Vígh, Földházi, Kiss L.
PÉCS: WITTMANN 12/9, WILLIAMS 19/9, Dénes 3, Tóth N. 2, Lapov 13/3. Csere: GREBENÁR 10, ALEKSZICS 17/6, CZIGLER 4, Hosszú, Lepsényi, Pólya
Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
DOMBÓVÁR: Simon N., MILLS 15/3, English 4, SANDERS 19, Wiley 7/6. Csere: Balogh, Bódi 7/6, Molnár M. 5/3, Deák 6/6, Vas. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–2. 5. p.: 6–10. 8. p.: 14–12. 11. p.: 22–17. 13. p.: 22–22. 17. p.: 31–31. 19. p.: 36–31. 21. p.: 41–39. 25. p.: 48–43. 29. p.: 57–43. 34. p.: 63–50. 35. p.: 73–52. 40. p.: 78–63
Sztojan Ivkovics: Csodálatos volt mindkét csapat, mindkét közönség, mindenki a legmagasabb színvonalát hozta. Sajnos úgy érzem, a mai meccsel megszűnt a szerződésem.
Dzunics Braniszlav: A játék minden elemében fölénk kerekedett a hazai csapat.

ALBACOMP–MARSO-VAGÉP - NYÍREGYHÁZI KK 112–57 (26–17, 24–14, 33–11, 29–15)
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Benczúr, Bognár, Török
ALBACOMP: SIMON 15/3, HANGA 15/3, RADOVICS 27/6, Henderson 10, Bencze 10. Cs: MCCLENDON 12, Soós 9/3, NUBER 10, Dávid 4, Keller. Vezetőedző: Goran Miljkovic
NYÍREGYHÁZA: Savics 7/3, László 8, MOUTON 14/6, SITKU 14/3, Helbich 8. Cs: Trepák 6, Krasznai, Siska, Farkas. Vezetőedző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása: 3.p.: 5–0. 5. p.: 7–6. 8. p.: 18–12. 13. p.: 33–21. 16.p.: 45–23. 24. p.: 57–37. 28. p.: 74–40. 36. p.: 102–52.
Kipontozódott: Helbich (28. p.)
Goran Miljkovic: Biztató kezdés után közönségszórakoztató játékot produkált a csapat.
Déri Csaba: A korábbi mérkőzések biztató teljesítményeit megcáfolta a csapat, csődöt mondott játékot.

ATOMERŐMŰ SE - KAPOSVÁRI KK 81–74 (16–25, 25–11, 20–19, 20–19)
Paks, 1000 néző. V: Bodnár P., Kóthay, Pozsonyi
ASE: Gray, MÉSZÁROS Z. 18/6, MURRY 16, Panta 6, GULYÁS 27. Cs: Kiss Zs. 11/9, Csaplár-Nagy E. 3/3, Medve. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: DAY 28/18, Edwards 12, Szőke 6, HENDLEIN 16/3, Orosz 6. Cs: Tömösváry 3, Csirke 3/3, Kiss K. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása: 5. p.: 10–12, 15. p.: 29–34, 25. p.: 51–43, 35. p.: 65–66
Kipontozódott: Csirke (36. p.)
Sabáli Balázs: Nehéz győzelem volt, rosszul kezdtünk, sok labdát eladtunk. A félidőre sikerült fordítanunk, és a hibáink ellenére sikerült nyernünk.
Horváth Imre: Gratulálok az ASE-nak, a körülményekhez képest tisztességesen helytálltunk. Ha fegyelmezettebben játszunk, másképp alakulhatott volna.

POLAROID-LAMI-VÉD-KÖRMEND - SOPRONI SÖRDÖGÖK 104–72 (25–22, 29–13, 15–26, 35–11)
Körmend, 2200 néző, V: Dr. Valovics, Győrffy, Makovszky
KÖRMEND: FODOR M 16/6, FODOR G. 7, Trummer 9/6, Vavra P. 11, Ocitti 8. Cs: MORIC 16/3, FERENCZ 14/9, GRÁCZER 19/16, Tóth, Kocsis 4/3. Vezetőedző: Zsebe Ferenc
SOPRON: Bradley 11/3, Lakatos 10/3, Viggiano 3, LESKO 27/9, FRANA 13. Cs: Vesztergom 7/3, Boldizsár 1, Körtélyesi. Vezetőedző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása: 2. p.: 5–6. 8. p.: 19–16. 12 p.: 25–28. 19. p.: 49–35. 23. p.: 62–37. 28. p.: 65–56. 32. p.: 73–62. 38. p.: 95–65
Zsebe Ferenc: Ez egy élet-halál meccs volt számunkra, amit teljesítettünk is, de sajnos megint előjött egy komoly hullámvölgy a játékunkban huszonnégy pontos előny után.
Meszlényi Róbert: A meccs nagy részében fegyelmezetlen volt a játékunk, és amikor sikerült hét pontra felzárkóznunk, akkor az irányítónk azt hitte, hogy neki kell megnyerni a meccset, ami végzetesnek bizonyult.