A Sopron most is eljutott 100 pontig, Székely nem volt elégedett

2007.11.10. 20:54
Az MKB-Euroleasing Sopron együttese 100-55-s sikert ért el a Cegléd vendéglátójaként az UNIQA női kosárlabda NB I hatodik fordulójának szombati játéknapján. A Vasas Csata harmadik negyedben mutatott teljesítményével verte meg a Szekszárdot, a Szolnok viszonylag simán, a Zalaegerszeg fölényesen győzött idegenben.
Gorbunovára most is lehetett számítani

Bajnokhoz méltó módon kezdett az Euroleasing Sopron a Cegléd ellen, 29 pontot szereztek az első negyedben, a másodikban aztán hullámvölgybe kerültek, ezt a játékrészt döntetlenre tudta hozni a Cegléd.

A végén azért kitettek magukért a hazaiak, 32-9-re hozták a zárónegyedet.

Abban, hogy sima, nagyarányú győzelmet aratott a bajnok, jelentős szerepet játszott a soproni közönség ifjú új kedvence, Jelena Milovanovics. A 18 éves kosaras a cserepadról beállva lett csapata legeredményesebb játékosa, úgy, hogy nyolc hárompontos kísérletéből öt sikeres volt, ami kiváló, 62 százalékos találati arány.

Több statisztikai mutatóban is vezette a női élvonal ranglistáját Tiffany Williams, a ceglédiek trinidadi centere. A két méter fölötti középjátékos a bajnok ellen is bizonyított, dupla duplát ért el 15 pontjával és tizenegy kiharcolt személyi hibával, ráadásul hét lepattanót is leszedett, és három soproni dobást blokkolt. Amiben ezúttal gyengélkedett, ez a büntetődobás volt, a vonalról, tizenhat kísérletből mindössze ötször talált be.

Rendkívül pontgazdag mérkőzésen kerekedett felül a Savarián a Zala Volán idegenben, köszönhetően elsősorban annak, hogy a vendégek az első két negyedben uralták a játékot, s egyaránt jobbak voltak tíz-tíz ponttal a gyengén védekező vasiaknál.

A nagyszünet után visszavett a tempóból a vendégcsapat, de így is 28 pontos csúnya vereséggel zártak a végére a szombathelyiek, akiknél a kőkemény tengerentúli center, Billy Jolee is kipontozódott a meccs végén.

A szolnoki csapatban csak egy vérbeli center volt bevethető a BEAC elleni mérkőzésen, Keller Annamária személyében. Ugyanis centerpárja gerincsérv miatt a kispadra kényszerült. A Pécsről szerződtetett játékos azonban kitett magáért, 18 pontja mellé leszedett 12 lepattanót és kiharcolt 8 személyi hibát.

A 35. percig fej-fej mellett haladtak a felek, a hazaiak a három ex BSE-s játékosnak, Halmai Katónak, Simon Zsófiának és Bagi Melindának köszönhetően végig életben tartották reményüket a győzelemre, a végjátékban azonban a rutin legyőzte a lelkesedést.

A Vasas Csata elsősorban Koncz Zsófinak köszönheti hétpontos sikerét, a piros-kékek bedobója 25 pontot vállalt a Szekszárd ellen.

----
SAVARIA BC-SZOMBATHELY – ZALA VOLÁN-ZTE 60–88 (14–25, 17–27, 10–14, 19–22)
Szombathely, 200 néző. V: Kapitány, Söjtöry
SZOMBATHELY: Sándor, Ányos 15/6, Szabó V. 12/3, VADNAI 13, Billy 5. Cs: Tóth M., Hanzséros 1, Somogyi 6, Szalai, Földi, Andorka, SZABADFI 8/6. Edző: Csátaljay Gábor
ZALAEGERSZEG: KUBATOVÁ 12, Creamer 7/3, Czukor, TURÓCZY 14/3, HORVÁTH ZS. 17. Cs: MILKOVA 13, Hersics 7, Ambrus 7/3, Szélesy 10/3, Gerencsér 1. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása: 4. p: 1–11. 8. p.: 7–15. 14. p.: 15–32. 17. p.: 23–39. 23. p.: 32–57. 27. p.: 39–62. 33. p.: 45–70. 37. p.: 51–81
Kipontozódott: Billy (37. p.)
Csátaljay Gábor: – Védekezésben ma nagyon gyengén teljesítettünk és támadásban is csak jó periódusaink voltak.
Bencze Tamás: – Nagyon szimpatikus csapatot győztünk le, a Savaria ellen sok támadási és védekezési variációt tudtunk gyakorolni.
---- BEAC-ÚJBUDA – SZOLNOKI NKK 60–72 (21–25, 17–13, 14–15, 8–19)
Bogdánfy utca, 50 néző. V: Gorka, Fekete L.
BEAC: Szász 5/3, Pusztai 6, SIMON 11/6, Jacsó 4, BAGI 14. Cs: HALMAI 12, Süle 4, Horváth Sz. 4. Edző: Balogh Judit
SZOLNOK: KOZDRON 14/6, DJELMIS 14/3, Szavercsenko 3, HEGEDŰS 15/3, KELLER 18. Cs: Sonyák 2, Kürtös 3/3, Kmézics 3/3. Edző: Kmézics Zoran
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–6. 8. p.: 16–17. 12. p.: 26–25. 16. p.: 32–33. 24. p.: 42–45. 28. p.: 52–52. 32. p.: 58–58. 36. p.: 58–62. 39. p.: 60–67

Balogh Judit: – Az a kivételes eset fordult elő, hogy nem a csapat játéka miatt kaptunk ki.
Kmézics Zoran: – A mai napon csak a két pont volt értékelhető, amit hazaviszünk. A csapat megküzdött a győzelemért. ----
MKB EUROLEASING SOPRON – CEGLÉDI KK 100–55 (29–14, 15–15, 24–17, 32–9)
Sopron, 600 néző. V: Sabáli, Surányi
SOPRON: NÉMETH 13/3, Honti 9, GORBUNOVA 18/3, Károlyi 8, Branzova 10. Cs: MILOVANOVICS 21/15, Kocsis 3, Semsei 8, Horti 10. Edző: Székely Norbert
CEGLÉD: Pungor 11/3, Orbán 7/3, Ruttner Zs. 2, Serbán 4, WILLIAMS 15. Cs: Boskovics 5, Ruttner R., Takács 4, Kalmár-Nagy R. 3/3, Vincze A. 4, Őri, Gál. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása: 2. p.: 0–4. 7. p.: 15–7. 13. p.: 31–19. 18. p.: 37–28. 23. p.: 51–34. 27. p.: 57–37. 33. p.: 72–48.
Székely Norbert: – Az eredménnyel elégedettek lehetünk, a mutatott játékkal korántsem. Sokkal gyorsabb, élesebb mozgásokat kell végeznünk, szurkolóink ma is rengeteget segítettek.
Földi Sándor: – Sokkal jobb csapat a Sopron, az nem vitás. Szerettünk volna két negyedet megúszni hatvan kapott pont alatt egy Euroligás csapattal szemben. Ez az első félidőben sikerült, és szebb lehetett volna az összkép, ha nem hagyjuk ki büntetőinknek több mint felét.
----
VASAS CSATA – ATOMERŐMŰ SZEKSZÁRD 75-68 (24-23, 14-19, 27-17, 10-9)
Pasaréti út, 300 néző. V: Szakáll I , Balogh L.
VASAS CSATA: SZONDY 9/3, Izsák 9/3, Fejes 9, MANSARÉ 7, KONCZ Zs. 25. Cs: Rasheed 5/3, Laklóth 4, Győr 4, Szécsi 3, Czank. Edző: Tursics Sándor
SZEKSZÁRD: Bukovszki 7, Tamás 4/3, Bálint, MAKSZIMOVICS 18, VARDA 21/9. Cs: Demeter 10, Tamis 6, Bozóki 2, Bálint. Edző: Ujhelyi Gábor
Kipontozódott: Makszimovics (38. p.)
Tursics Sándor: – Az első félidei védekezésünkkel nem voltam elégedett, de a második félidőre az összeállt. Fiatal csapatom jó úton jár.
Ujhelyi Gábor: – A mi szintünkön színvonalas, taktikus mérkőzést játszottunk, azonban a játék színvonalához sajnos nem tudott felnőni a játékvezetés és ez minket érintett hátrányosan.