Katie Smith és Deanna Nolan vezérletével ismét előny a Detroitnál

2007.09.12. 09:47
Ismét megszerezte a vezetést az észak-amerikai női profi kosárlabda-bajnokság (WNBA) döntőjében a Detroit, miután idegenben 88-83-ra legyőzte a Phoenix együttesét. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a Shock javára, a negyedik összecsapást magyar idő szerint péntekre virradóra rendezik meg.
Katie Smith (szemben) döntő érdemeket szerzett a detroiti győzelemben
Reuters
Reuters
Katie Smith kulcsfontosságú pillanatokban szerzett pontokat a Detroitnak a Phoenix elleni WNBA-finálé harmadik mérkőzésén, míg a Mercury játékosai éppen a döntő momentumoknál hibáztak, így gyorsan visszaadták a pályaelőnyt a Shocknak.

A már 33 éves Smith 22 pontot dobott, négy hárompontosa közül hármat a harmadik játékrészben helyezett el az arizonaiak gyűrűjében. Ebben a negyedben alig tudott hibázni, négy triplakísérletéből csak egy nem volt jó.

A 12 ezer néző előtt játszó Phoenix nem dobott valami jól: a mezőnymutatója nem érte el a 35 százalékot. Szőrnyű képet mutat a hárompontosokat összesítő oszlop: az arizonaiak összesen 31-szer emelték rá a labdát távolról, de csak ötször találtak a kosárba.

A michiganieknél Smith mellett kiemelkedően játszott Deanna Nolan, aki 20 pontja mellett leszedett 11 lepattanót, s kiosztott hat gólpasszt is.

Nolan 1:53 perccel a meccs vége előtt döntő fontosságú hárompontost dobott, majd ő biztosította be a Shock győzelmét is, amikor az utolsó 8,3 mp-ben négy büntetőt dobott be.

A Mercurynál Diana Taurasi 22, Tangela Smith 17, Penny Taylor 16 pontot szerzett, utóbbi kettő együtt összesen leszedett 26 lepattanót is. A centerposzton szereplő Smith ugyanakkor rengeteg labdát elszórt: 17 kísérletéből csak hat volt pontos, a harmadik negyedben „hatból semmit” tudott felmutatni.

A Shock az első negyedben megszerzett előnyével gazdálkodott a hátralévő időben, a Mercury csupán egyszer vezetett.

KOSÁRLABDA, ÉSZAK-AMERIKAI NŐI PROFILIGA (WNBA)