WNBA: elődöntős a Phoenix Mercury, egyenlített a Detroit Shock

2007.08.27. 09:03
A WNBA, az amerikai női kosárlabda-bajnokság rájátszásában elkelt az első hely az elődöntőben, miután a Phoenix második mérkőzésén is legyőzte a Seattle-t. A Mercury idegenben 17 ponttal tudott nyerni - 101-84 -, hazai pályán viszont csupán hat ponttal bizonyult jobbnak ellenfelénél.
A Phoenix ellenfele a Nyugati-főcsoport döntőjében a Sacramento Monarchs- San Antonio Silver Stars párharc győztese lesz, amely két összecsapást követően 1-1-re áll, a továbbjutásról döntő harmadik mérkőzést hétfőn rendezik.

Ugyancsak harmadik mérkőzésre lesz szükség a Detroit-New York versenyfutásban, hiszen a címvédő Shock hárompontos hazai győzelmével életben tartotta továbbjutási reményeit. Az első találkozón 22 ponttal győzött a trónkövetelő Liberty. A harmadik mérkőzést kedden rendezik.

A párharc továbbjutója a jelenleg ugyancsak 1-1-re álló Connecticut Sun-Indiana Fever találkozó győztesével játszik a Keleti-főcsoport döntőjében.