A Falco sovány sikere a bronzcsata második felvonásában a Pécs ellen

2007.05.29. 22:00
A férfi kosárlabda NBI harmadik helyért zajló rájátszásának második mérkőzésén szoros meccsen sikerült egyenlítenie a szombathelyieknek hazai környezetben. A Falco már tizenhárom ponttal is vezetett a negyedik negyed közepén, a végén mégis nagyon a nyakukra jöttek a pécsiek Simon vezetésével. A mérkőzést azonban nem sikerült megfordítani a vendégeknek, így mindent eldöntő harmadik mérkőzést rendeznek.
Frazier 25 pontot szórt a pécsieknek kedd este

Az első percekben hibát hibára halmoztak a csapatok, aztán Aliakszejev remeklésének köszönhetően az első negyed végére hétpontos előny tudtak összeszedni a hazaiak.

Később az előnyük tízpontosra hízott, de a második játékrsz végére alaposan összekapták magukat a vendégek, majd Simon és társai a következő felvonás végén át is tudták venni a vezetést. A harmadik negyed végén viszont újra a hazaiak és Pankár pillanatai következtek, a meccs eldőlni látszott 13 pontos szombathelyi előnynél.

Az adok-kapok forgatókönyv (legalábbis a negyedek tekintetében) folytatódott, hiszen a végjátékban aztán újra a pécsiek szárnyaltak.

Ez mégsem volt elég azonban a győzelemre, így a hárompontos szombathelyi vereséget követően hazai közönség előtt kísérelhetik megszerezni a bronzérmet a baranyaiak a mindent eldöntő harmadik csatában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI, BRONZMÉRKŐZÉS, MÁSODIK MECCS

FALCO KC-SZOMBATHELY–PVSK-EXPO CENTER PÉCS 91–88 (24–17, 17–20, 20–16, 30–35)
Szombathely, 1500 néző. V: Ádám, Király, Pálla
SZOMBATHELY: FRAZIER 25, Will 6/3, PANKÁR 16/6, Wiley 11/6, ALIAKSZEJEV 18. Cs: SZABÓ ZS. 12, Szanati, Csiszár, Feigl, Borszéki, Gráczer 3/3
PÉCS: SIMON B. 31/6, LAKATOS 12, Dénes 10/6, TÓTH N. 10, Lapov 12/6. Cs: Alekszics 2, Kecskés 4, Wittmann 7/3, Hosszú
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–2. 7. p.: 20–11. 13. p.: 29–19. 17. p.: 37–27. 24. p.: 43–44. 27. p.: 52–52. 33. p.: 70–57. 37. p.: 73–70
Kipontozódott: Lapov (38. p.)