A körmendiek az utolsó negyedben fordítottak a Szombathely ellen

2007.05.18. 20:45
Hazai pályán nyert a Körmend férfi kosárlabdacsapata a magyar bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzésén, amellyel összetettben 2-1-re vezet a Falco ellen. Ferencz Csaba a második és a harmadik negyedben szinte egyedül tartotta versenyben csapatát.
Ferencz Csaba harminc pontjával vezette győzelemre csapatát

A vasi párharcok eddigi hagyományaihoz méltó mérkőzésen a hajrában kerekedett ellenfele fölé a hazai gárda, megtörve ezzel az elődöntő-sorozat azon „törvényszerűségeit”, mely szerint mindig a vendégcsapat nyer.

Remekül játszott a szombathelyi együttes, az első percektől eltekintve végig a Falco állt előrébb a mátrixtáblán.

Többször is megvolt a „közte tíz”, ám nem tudtak igazán elhúzni Szrecsko Szekulovics tanítványai. Pankár Tibor remekül védekezett a hazaiak irányítójával, Chauncey Leslie-vel szemben, így a hazaiak nem találták az igazi ritmust, ráadásul az első húsz percben bűn rosszul céloztak: 13 triplakísérletükből mindössze egyetlen egy hullott be, s a büntetőket sem dobták sokkal jobban. (10/17).

Ferencz Csaba lett a találkozó kulcsembere, aki a második és a harmadik negyedben szinte egyedül tartotta versenyben csapatát, csak ő talált be a döntő pillanatokban.

A vendégeknél a túlfűtött hangulatban is megőrizte lélekjelenlétét Kálmán László, és az amerikai Winsome Frazier. Mellettük elsőrangú teljesítményt nyújtott a cserepadról beküldött, fiatal Szabó Zsolt.

A piros-feketék azonban a negyedik negyed közepén utolérték az akkor már faultproblémákkal is küzdő ellenfelüket, s a dupla duplát elérő (15 pont, 10 lepattanó) Vavra Péter kosarával átvették a vezetést.

A végén a társak is felzárkóztak Ferencz mellé, így győzött a 2003-as bajnokcsapat, s előnybe került a vasárnap folytatódó párharcban.

KOSÁRLABDA, NBI, FÉRFIAK, ELŐDÖNTŐ

LAMI-VÉD-KÖRMEND - FALCO-KC SZOMBATHELY 75-66 (14-23, 19-15, 19-18, 23-10)
Kutasi Feigl
Az eredmény alakulása. 6. p.: 6-12. 10. p.: 11-23. 14. p.: 22-28. 18. p.: 25-35. 20. p.: 33-38. 24. p.: 36-46. 34. p.: 61-59. 40. p.: 75-66
Kipontozódott: Pankár 40. p.
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára