Szépítettek Némethék, negyedik mérkőzésre mindenképpen szükség lesz

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.05.10. 19:48
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság döntőjének harmadik összecsapásán az alapszakasz-győztes Sopron hazai pályán nagy különbséggel verte a döntő első két mérkőzését megnyerő pécsieket, így előbbiek szépítettek a három győzelemig tartó párharcban. Két vesztes találkozót követően a soproni nézők nem fűztek túl nagy reményeket a kedvencek szerepléséhez, valószínű ennek tudható be, hogy a máskor táblás háznak legalább a negyede üresen maradt. Bezzeg Pécsről szép számmal érkeztek, a bajnokavatás reményében. Pedig, ha tudták volna a soproni kosárlabda-barátok, hogy miről maradnak le…
Szombaton újra találkoznak
Meggyesi Bálint

Soproni akcióval és mindjárt egy hazai duplával indult a találkozó, amelyen majd’ két percnek kellett eltelnie, hogy a vendég pécsiek két büntetőből megszerezzék első pontjaikat.

Az első negyed közepére nyolc ponttal - 14-6 - elhúzott a láthatóan apait-anyait beleadó soproni csapat, Rátgéber László gyorsan ki is kérte idejét. Játékosain azonban nem sokat segített, az első kisszünetre ötpontos hátránnyal vonulhattak le.

A pécsi sorokat csak némiképpen sikerült rendezni a folytatásra, igaz, a második negyed elején kiegyenlített volt a nagy iramot, küzdelmet, ám viszonylag kevesebb látványos megoldást hozó mérkőzés.

Négypontos soproni előnyből a játékrész közepén tíz lett, amely már tetemesnek volt mondható, de a vendégek nagy erőket mozgósítottak a felvonás végén, hogy a lélektani tízpontos határt ne, vagy legalábbis ne sokkal lépjék túl a hazaiak.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A szünetben így már 12 pont volt a Sopron előnye, Iványi hárompontosa a harmadik negyed elején még azt sejtette: nagy rohamba kezd a felzárkózás reményében a vendéggárda. A roham azonban részükről elmaradt, viszont az önbizalmukat visszakapó hazaiak két vesztes mérkőzéssel a hátuk mögött már nyeregben érezték magukat.

Ez a meccs elment, gondolták a hazaiaknál lényegesen szűkebb játékosállománnyal rendelkező pécsiek, akik a harmadik negyed közepétől már cseréiket játszatták. Igen ám, de a kispadon többnyire fiatal tehetségek álltak bevetésre készen, ők még egy ilyen döntő légköréhez, tétjéhez nincsenek felkészülve. Életkorukból adódóan nem is lehetnek.

A zárórészben már örömkosárlabdázott a szokottnál jóval kisebb ellenállással találkozó Sopron, míg a Pécs kispadján Rátgéber mester minden bizonnyal már a döntő negyedik, Pécsen megrendezésre kerülő összecsapására készült.

A vége közte 26 pont lett a Sopronnak, de ez most kevésbé számított. A lényeg az: bajnokavatás elhalasztva…

NB I, ÉLVONALBELI NŐI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG:

DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS:
MKB EUROLEASING - SOPRON – MIZO PÉCS 2010 85-59 (23-18, 22-15, 26-13, 14-13)
Sopron, 1500 néző, V: Vígh, Papp
SOPRON: Németh 3/3, Honti, GORBUNOVA 12/9, CSERNY 19, IV. MATOVICS 12. Csere: Horváth Zsu. 6/3, BRANZOVA 13, Károlyi 12/3, Kocsis 8, Eördögh.
PÉCS: Iványi 8/6, Fegyverneky 7, Dapo 9, Vajda 8, Béres 8. Csere: Bujdosó 4, Dojcsinovics 2, Krivacsevics 6, Fürtös 2, Kováts N. 2, Sarok 3, Raksányi.
Az eredmény alakulása: 2. p.: 4–0. 6. p.: 18–8. 15. p.: 33–29. 19. p.: 43–31. 21. p.: 45–36.. 25. p.: 55–42. 28. p.: 65–42. 33. p.: 77–47. 35. p.: 82–48. 39. p.: 82–57
Kipontozódott: Branzova (32. p.), Krivacsevics (40. p.)