Vereséggel is elődöntős az Albacomp, a Szolnok a visszavágót is nyerte

2007.03.16. 20:15
A férfi kosárlabdázók Magyar Kupájában a negyeddöntő visszavágóján az Albacomp kikapott ugyan Dombóváron, de hazai pályán szerzett jelentős előnyéből így is meg tudott őrizni 25 pontot. A Szolnok viszont kettős győzelemmel búcsúztatta a Nyíregyházát.

Az NSO ajánlja:

A fehérváriak hazai pályán 31 pontos győzelemmel nyitottak a negyeddöntőben a Dombóvár ellen, a papíron jóval fajsúlyosabb együttesnek így olyan sok félnivalója nem volt a visszavágótól.

A Dombóvár viszont mindent megtett a szép, tisztességes búcsú érdekében és ez össze is jött neki: hat ponttal verte az elődöntős Albacompot.

Góbi Henrik 17 pontot szerzett a visszavágón
Danis Barna
A vendégek nyerték az első negyedet, de a nagyszünetben már a házigazdáknál volt a nem túl jelentős, ötpontos előny.

A fehérváriak a harmadik negyedet nyerve a zárórész előtt két pontra megközelítették a dombóváriakat, a házigazdák viszont rátettek még egy lapáttal és néggyel nyerték a negyedik negyedet, így a találkozót is.

A bajnokság meglepetéscsapata, a listavezető Szolnok az első összecsapáson 23 ponttal verte saját pályán a Nyíregyházát, így lényegében ez a párharc is eldőlt már a visszavágó előtt.

A szinte formális második összecsapást is végül a Tisza-partiak nyerték, bár a második negyedet nagyon elszúrták – 14 pontot dobtak a hazaiak 26-jával szemben –, a negyedik felvonásban azonban nagyon odatették magukat, fordítottak és övék lett a presztízsértékű győzelem.

Szombaton a másik két negyeddöntő visszavágójával folytatódik a sorozat: a Körmend a hazai 90-62 után a bajnoki címvédő Pakshoz látogat, a Pécs 107-72-s első mérkőzés után Zalaegerszegre utazik.

MAGYAR KUPA, FÉRFIAK:

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:
DOMBÓVÁR KC - ALBACOMP 99–93 (23–25, 30–23, 20–23, 26–22)
Dombóvár, 600 néző. V: Forrai, Ádám, Király
DOMBÓVÁR: THOMAS 26/9, Forbes 16/6, Balogh, Hartvich 12/6, DEGROAT 18/3. Cs: DEÁK 21/9, Kukielka 2, Tömösváry 4. Edző: Kis Attila
ALBACOMP: Marciulionis 7/3, Phillips 6, LOWE 26/3, BRIGITHA 19, Góbi 17. Cs: Kámán 6, Horváth Á. 4, HANGA 8/3. Edző: Matus Gábor
Tj: az Albacomp, 194-169-es összesítéssel
MARSO-NYÍREGYHÁZI KK - SZOLNOKI OLAJ KK 75–78 (18–20, 26–14, 21–23, 10–21)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Papp, Kóthay, Szilas
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 21/6, Tóth G. 3, Bódi 7/3, SITKU 16/6, Trepák 5/3. Cs: SCOTT 20, Krasznai, Boczkó 3/3. Edző: Horváth Imre
SZOLNOK: KELLEY 15/3, Cziczás 8/6, Hollins 11, JURKUNAS 17/6, Frána 8. Cs: Molnár A. 6, SABALIAUSKAS 13/9. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása: 3. p.: 12–4. 6. p.: 12–12. 10. p.: 15–20. 15. p.: 32–25. 19. p.: 40–30. 24. p.: 51–47. 29. p.: 63–52. 33. p.: 67–64. 35. p.: 72–69. 40. p.: 72–78
Kipontozódott: Krasznai (36. p.), Bódi (36. p.)
Tj.: Szolnok kettős győzelemmel (154–128)
Horváth Imre: Lehetett volna esélyünk, hogy a ma halványabban kezdő Szolnokot megtörjük, de csapatmunka nélkül ez nem ment.
Pór Péter: Voltak a mérkőzésnek nehéz periódusai, ezeket sikeresen átvészeltük, és úgy gondolom, a végén megérdemelten fordítottunk.
Tj: Szolnok, kettős győzelemmel, 154-128-cal