Kobe Bryant remekelt, Gilbert Arenas betlizett

2007.02.04. 10:13
Az Indiana ellen elszenvedett vereség után gyorsan talpraállt a Los Angeles Lakers, és a 39 pontos Kobe Bryant vezetésével két vállra fektette a Washington Wizards csapatát. Ben Gordon és a Chicago Bulls Portlandban diadalmaskodott, míg Jermaine O'Neal nagyszerű játékával ismét nyert a Pacers. Sorozatban negyedszer aratott győzelmet a ligaelső Dallas Mavericks, míg a Phoenix Suns hazai pályán szenvedett vereséget a Utah Jazztől.
Kobe Bryant (balra) és Gilbert Arenas összecsapása különleges csemege volt

A vártnak megfelelően Kobe Braynt (Lakers) és Gilbert Arenas (Wizards) küzdelmét hozta a Las Angeles-Washington összecsapás az utóbbi otthonában.

Csak a harmadik és negyedik játékrészben sikerült el-elhúzni a vendégeknek, de ekkor a győzelemhez már nem fért kétség.

Ez elsősorban a hazai csapat borzasztó dobáspontossogának köszönhető, összesen 36,3 százalékkal dobtak mezőnyből.

Arenas "vezérnek" bizonyult e tekintetben, hiszen tizenöt hárompontos kísérletéből mindössze három bizonyult sikeresnek, összesen pedig 29 mezőnybeli kísérletéből kilenc ért csak pontot.

Végül elsősorban tizenhat értékesített büntetőjének köszönhette 37 pontját.

Bryant mutatói már lényegesen jobbak voltak, mezőnyben 26 kísérletből 14-szer volt eredményes, végül 39 ponttal zárt, a Lakers pdig tizedik idegenbeli győzelmét aratta a szezonban.

Eddie Curry (labdával) nem éppen mintaszerűen tör kosárra - a szenvedő fél Tony Battie

Dirk Nowitzki visszafogottabb játéka ellenére is nyert a Dallas Mavericks csapata, hazai pályán egy ponttal bizonyult jobbnak a Minnesota Temberwolvesnál.

Josh Howard és Jason Terry 22-22 pontot szereztek, a vendégeknél ismét Kevin Garnett vitte a prímet 25 ponttal és tizenkét lepattanóval.

A Dallas így sorozatban negyedik győzelmét szerezte és továbbra is a liga éllovasa.

Ismét nyert az Indiana Pacers, elsősorban Jermaine O'Neal és Jamaal Tinsley nagyszerű játékának köszönhetően.

A bedobó meg sem állt 25 pontig és 17 (!) lepattanóig, míg a hátvéd Tinsley ugyanennyi ponttal és kilenc gólpasszal zárt.

A Memphis nem könnyítette meg a helyzetüket, szokás szerint Pau Gasol remekül játszott, harminc pontja mellé kilenc lepattanót szedett össze, míg Mike Miller 26 pontot szórt.

Lepattanók tekintetében a hazaiak nem tudták felvenni a versenyt a palánkok alatt lényegesebben jobban teljesítő Pacersnél.

Hazai pályán kapott ki a Phoenix Suns a sorozatban másodszor nyerő Utah Jazztől, a Chicago Bulls pedig Ben Gordon vezetésével két ponttal legyőzte a Zach Randolph vezette Portlandet.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)