Háromszori túlóra és 296 pont

2006.12.28. 10:27
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján a Miami Chicagóban kapott ki a helyi Bikáktól hat ponttal. A vendéglátók a nagyszünetben már 12 ponttal vezettek, így hiába kapaszkodott és nyerte meg a második játékrészt a bajnokcsapat, kikaptak. A Heat vereségében nem kis szerepet játszott kulcsembere, Dwyane Wade korai kiválása.
Juwan Howard (Houston Rockets, jobbra) küzd a lepattanóért Josh Boone-nal (New Jersey Nets, balra)
Reuters
Reuters

A csapat meghatározója alig hat percet játszhatott, mert kificamodott a csuklója és nem tudta folytatni a mérkőzést, ez idő alatt három elrontott kísérlete volt csupán. A Bikák legjobbika a csereember Gordon volt, aki karriercsúcsot jelentő 40 pontot szerzett 31:48 perc alatt.

A Detroit maratoni mérkőzésen, a harmadik hosszabbítást követően adta meg magát New Yorkban a Knicks vendégeként. A találkozón összesen 296 pont esett.

A mérkőzés legjobbja a vesztes csapatban játszott, Richard Hamilton 51 pontot szerzett, mint később kiderült, hiába. Büntetőt nem hibázott – 12/12 -, távoli dobást sem – 1/1 –, mezőnyből 18 kosara volt eredményes, igaz nem kevesebbszer, mint 36-szor próbálkozott. Utóbbiban ötven százalékos mutatója magasan a többiek átlaga fölött jár, ellenben a hazaiak 56.3 százalékkal dobtak mezőnyből - kétpontosaikat pedig még ennél is pontosabban -, ami igen dicséretesnek mondható.

Gilbert Arenas (Washington Wizards, jobbra) veszti el a labdát vezetés közben, mert Bernard Robinson (Charlotte Bobcats) jó ütemérzékkel lopja el azt
Reuters
A mérkőzés végig kiegyenlítetett küzdelmet hozott, az első és a negyedik negyedben egy-egy, a második és harmadik felvonásban is csak két-két pont döntött.

Az első hosszabbításban inkább rontottak és a biztonságra játszottak – 12 pontot összesen -, ám a másodikban kiengedték a szellemet a palackból – 30 pont -, végül azonban ennek a fantasztikusra sikerült összecsapásnak is véget kellett érnie egyszer.

A mérkőzés vége előtt 56 másodperccel McDyess kosarával egypontosra csökkent a Detroit hátránya, ám azt követően már csak a hazaiak szereztek pontokat. Craword előbb két, majd pár másodperccel később egy újabb büntetőt helyezett el a gyűrűben, a végeredmény Frye két büntetőjével alakult ki.

A győztes gárda legjobbja, Stephon Marbury 41 pontot tett hozzá a Knicks sikeréhez. De dicsérhető a Curry (33 pont), Crawford (29), Frye (26)hármas is.

A Lakers idegenben verte 13 ponttal vendéglátóját, az Orlandót. A Los Angeles legjobbja, Kobe Bryant 27 pontot szerzett.

A Philadelphia az előző játéknapon a Golden State vendégeként kapott ki, ezúttal a Sacramento jelentett számukra megoldhatatlan feladatot.
Három bukott negyed után a Raptors Torontóban a zárórészt nyerte a Minnesota ellen, ez elég volt a végső győzelemhez.

A Washington győzelméből Arenas 39 ponttal vette ki a részét, a vesztes csapatban Gerald Wallace 40 pontig jutott.

A Houston még a hosszabb időre kidőlő Jao Ming nélkül verte idegenben a New Jersey Nets csapatát, a kínai légiós hiánya így ezúttal nem érződött, bár „helyettese”, a vendégek kezdőcentere, Mutombo majd’ húsz perc alatt mindössze négy pontot szerzett. Úgy is mondhatnánk: nem rajta múlt a siker…

A Milwaukee három negyedben is 29-29 pontot szerzett, míg ellenfelét nem engedte 22 pont fölé, ennyi elég is volt a biztos győzelemhez a Memphis ellen. A vesztes csapata spanyol világbajnok centere, Pau Gasol 29 ponttal a mérkőzés legeredményesebbje tudott lenni: mezőnyből egész remekül célzott – 12/16 -, de ez önmagában kevés volt az üdvösséghez.

NBA-ALAPSZAKASZ:

• Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 100-97 (22-24, 24-26, 25-26, 29-21)
  • Charlotte Bobcats - Washington Wizards 107-114 (28-39, 28-27, 27-16, 24-32)
  • Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 76-89 (18-28, 19-22, 19-16, 20-23)
  • Orlando Magic - Los Angeles Lakers 93-106 (25-21, 22-25, 26-33, 20-27)
  • New Jersey Nets - Houston Rockets 71-96 (12-18, 27-31, 17-22, 15-25)
  • New York Knicks - Detroit Pistons 151-145 – háromszori h.u. (28-29, 33-31, 27-29, 28-27, 6-6, 15-15, 14-8)
  • Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 96-112 (21-25, 22-29, 22-29, 31-29)
  • Miami Heat - Chicago Bulls 103-109 (24-21, 33-24, 21-26, 31-32)
  • Sacramento Kings - Philadelphia 76ers 101-76 (20-18, 25-14, 30-31, 26-13)
  • Portland Blazers - New Orleans Hornets 100-85 (28-21, 26-25, 26-14, 20-25)
  • Los Angeles Clippers - Boston Celtics 100-77 (31-28, 24-15, 28-19, 17-15)