nemzetisport.hu 2014.10.17 18:49 Frissítve: 2015.05.10 21:03

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2014-2015

NŐI NEMZETKÖZI KUPÁK, 2014–2015
BAJNOKOK LIGÁJA KEK EHF-KUPA
Győri ETO Ferencváros Dunaújváros
Ferencváros (selejtező)
Siófok Érd

 

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA


 A SZEZON ALL-STAR-CSAPATA
Balszélső: Siraba Dembélé (Vardar, 30.2%)
Balátlövő: Cristina Neagu (Buducsnoszt, 40.8%)
Beálló: Heidi Löke (Győr, 57.9%)
Irányító: Kovacsics Anikó (Győr, 28.2%)
Jobbátlövő: Nora Mörk (Larvik, 30.9%)
Jobbszélső: Linn-Kristin Riegelhuth Koren (Larvik, 29.3%)
Kapus: Sandra Toft (Larvik, 35.8%)
Védekező specialista: Korsós Dorina (Győr, 23%)
Fiatal játékos: Eliza Iulia Buceschi (HCM Baia Mare, 24.9%)
Edző: Ambros Martín (Győr, 32.1%)
Gólkirálynő: Cristina Neagu (román, Buducsnoszt Podgorica) és Andrea Penezic (horvát, Vardar Szkopje) 102-102 góllal
A final four legértékesebb játékosa: Clara Woltering (német, Buducsnoszt Podgorica)
NŐI KÉZILABDA FINAL FOUR (BUDAPEST, PAPP LÁSZLÓ SPORTARÉNA)
 DÖNTŐ – MÁJUS 10.
Larvik–Buducsnoszt Podgorica 22–26 (8–14)
 
 A 3. HELYÉRT – MÁJUS 10.
Dinamo Volgográd–Vardar Szkopje 26–28 (15–16)
 
 ELŐDÖNTŐ – MÁJUS 9.
Larvik (norvég)–Dinamo Volgográd (orosz) 31–22 (16–13)
Vardar Szkopje (macedón)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 17–27 (9–14)

 

NEGYEDDÖNTŐ
Vardar Szkopje–GYŐRI ETO
24–18
27–27
51–45
Thüringer HC–Larvik
26–29
18–36
44–65
Viborg–Buducsnoszt
22–28
19–2941–57
HCM Baia Mare–Dinamo Volgográd
25–2325–30
50–53

 

KÖZÉPDÖNTŐ
AZ 1. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 10 9 1 270–193 +77 19
2. Dinamo Volgográd (orosz)10514267–260+711
3. Vardar Szkopje (macedón) 10 5 1 4 277–254 +23 11
4. Thüringer HC (német) 10 5 1 4 258–251 +7 11
5. HC Leipzig (német) 10 3 7 245–282 –37 6
6. Krim Ljubljana (szlovén) 10 1 9 248–325 –77 2
A 2. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Larvik (norvég) 10 10 263–216 +47 20
2. GYŐRI AUDI ETO KC 10 8 2 282–224 +58 16
3. HCM Baia Mare (román) 10 4 6 262–270 –8 8
4. Viborg (dán) 10 3 1 6 252–274 –22 7
5. Metz (francia) 10 3 7 244–253 –9 6
6. Sävehof (svéd) 10 1 1 8 227–293 –66 3

 
 2. CSOPORT
1. FORDULÓ
02.01. Sävehof–HCM Baia Mare 26–28
02.01. GYŐRI ETO–Larvik 25–26
02.02. Viborg–Metz 27–26
   
2. FORDULÓ
02.06. Metz–Sävehof 22–25
02.07. Larvik–Viborg 31–18
02.08. HCM Baia Mare–GYŐRI ETO
18–26
   
3. FORDULÓ
02.13. Sävehof–Larvik 20–25
02.14. GYŐRI ETO–Metz 31–27
02.15. Viborg–HCM Baia Mare 30–31
   
4. FORDULÓ
02.28. Larvik–GYŐRI ETO 21–19
03.01. Metz–Viborg 23–24
03.01. HCM Baia Mare–Sävehof 34–24
   
5. FORDULÓ
03.08. Sävehof–Metz 21–23
03.08. Viborg–Larvik 23–29
03.08. GYŐRI ETO–HCM Baia Mare 29–23
   
6. FORDULÓ
03.14. Larvik–Sävehof 25–17
03.15. Metz–GYŐRI ETO 20–27
03.15. HCM Baia Mare–Viborg 32–22

 

 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dinamo Volgográd (orosz) 6 4 1 1 160–143 +17 9
2. HC Leipzig (német) 6 4 2 177–152 +25 8
3. Krim Ljubljana (szlovén) 6 2 4 162–165 –3 4
4. Hypo NÖ (osztrák) 6 1 1 4 136–175 –39 3

 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Buducsnoszt (montenegrói) 6 5 1 161–130 +31 11
2. Vardar Szkopje (macedón) 6 3 1 2 149–140 +9 7
3. Thüringer HC (német) 6 3 3 143–144 –1 6
4. Podravka Koprivnica (horvát) 6 6 152–191 –39 0

 A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. GYŐRI ETO 6 6 183–127 +56 12
2. Viborg (dán) 6 3 1 2 162–144 +18 7
3. Sävehof (svéd) 6 3 3 146–188 –42 3
4. Lokomotiva Zagreb (horvát) 6 2 4 132–164 –32 2
 C-CSOPORT
1. FORDULÓ
10.19. Viborg–Sävehof 38–25
10.19. Győri ETO–Lokomotiva Zagreb 32–23
     
2. FORDULÓ
10. 26. Lokomotiva Zagreb–Viborg 18–25
10. 26. Sävehof–Győri ETO 21–38
     
3. FORDULÓ
10. 31.
Sävehof–Lokomotiva Zagreb 29–29
11. 02. Viborg–Győri ETO 25–30


 
4. FORDULÓ
11. 08. Győri ETO–Viborg 22–20
11. 09. Lokomotiva Zagreb–Sävehof 23–23
     
5. FORDULÓ
11. 16. Sävehof–Viborg 25–25
11. 16. Lokomotiva Zagreb–Győri ETO 15–26
     
6. FORDULÓ
11. 23. Viborg–Lokomotiva Zagreb 29–24
11. 23. Győri ETO–Sävehof 35–23

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Larvik (norvég) 6 6 169–141 +28 12
2. Metz (francia) 6 2 1 3 164–163 +1 5
3. Baia Mare (román) 6 2 4 154–160 –6 4
4. Lublin (lengyel) 6 1 1 4 159–182 –23 3

 SELEJTEZŐK
1. CSOPORT (Lipcse)
Elődöntő: FTC-Rail Cargo Hungaria–Sercodak Dalfsen (holland) 33–25, HC Leipzig–BNTU-BelAZ Minszk (fehérorosz) 22–18
Döntő: Leipzig–FTC 34–34 – hétméteresekkel: 5–4. Óvás 1. Óvás 2.
2. CSOPORT (Kragujevac)
Elődöntő: Byasen (norvég)–Podravka Koprivnica (horvát) 23–31, Midtjylland (dán)–Radnicski Kragujevac (szerb) 24–29
Döntő: Radnicski Kragujevac–Podravka Koprivnica 24–28

 

2020.11.28 15:27:14

Kézilabda H. D.

Az egyaránt az Európa-bajnokságra készülő csapatok vasárnap újra összemérik az erejüket.

2020.11.26 18:07:26

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

A szegediek kilenc hónap után játszottak ismét otthon Bajnokok Ligája-mérkőzést, ebben a kiírásban először nyertek.

2020.11.25 15:48:22

Kézilabda T. D.

Ezúttal hétgólosra hízott a hátrány az első félidőben, innen nem volt visszaút David Daviséknak.

2020.11.21 21:16:11

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az ilyen szituációkra érvényes az örök tézis: sohasem lehet tudni, kinek van igaza, de mindig lehet tudni, ki a főnök. A siófoki kézilabdázóknál Fodor János az. Csakhogy most tűnik fel legélesebben, mekkora szüksége lenne a hátországra.

2020.11.21 17:31:55

Kézilabda H. D.

Danyi Gábor csapata sorozatban a 45. mérkőzésén maradt veretlen a Bajnokok Ligájában.