A Larvik legyőzésével másodszor BL-győztes a Buducsnoszt

2015.05.10. 16:58
A Buducsnoszt játékosai a BL-trófeával (Fotók: Szabó Miklós)
A Larvik 26–22-es legyőzésével a Buducsnoszt Podgorica nyerte meg a budapesti női kézilabda Bajnokok Ligája final four döntőjét. A norvég csapat kilencgólos hátrányból zárkózott fel a hajrában, de az egyenlítésre nem volt esélye. A Buducsnoszt 2012 után másodszor hódította el a trófeát.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ
BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–LARVIK (norvég) 26–22 (14–8)
Papp László Budapest Sportaréna, 7500
néző. V: Horváth, Marton (magyarok)
PODGORICA: WOLTERING – R. Petrovics 3, K. BULATOVICS 7, M. Knezsevics 2, CVIJICS 4, Neagu 3 (1), MEHMEDOVICS 6. Csere: Zderic, Rajcsics (kapusok), Byzdra 1, Sz. Lazovics, Pavicsevics. Edző: Dragan Adzsics
LARVIK: Toft – Riegelhuth Koren, N. MÖRK 10 (4), Hammerseng 1, Frafjord 1, EDIN 6, Sanna Solberg 1. Csere: Hasanic (kapus), Breivang, T. Larsen, Breistöl 2, Sulland 1 (1), T. Mörk. Edző: Ole Gustav Gjekstad
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 10. p.: 4–3. 16. p.: 8–5. 29. p.: 13–7. 36. p.: 18–10. 40. p.: 20–11. 47. p.: 21–14. 52. p.: 22–18. 59. p.: 26–20
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 7/5
Dragan Adzsics:
– Nagyon boldog és büszke vagyok, hogy ismét elhódítottuk a trófeát. Tizenhat mérkőzést játszottunk a BL-ben, egy döntetlen mellett tizenötöt megnyertünk, és ezért minden dicséret megilleti játékosaimat.
Ole Gustav Gjekstad: – A Buducsnoszt remek szezont tudhat maga mögött, és a döntőben is megmutatta, mennyire erős csapat. Mi viszont megkönnyítettük a dolgát azzal, hogy az első félidőben mintha pályán sem lettünk volna, bár a másodikban nagyot küzdöttünk.

KÜLÖNDÍJAK
A BL gólkirálya: Andrea Penezic (Vardar Szkopje), Cristina Neagu (Buducsnoszt) 102-102 góllal
A final four legértékesebb játékosa (MVP): Clara Woltering (Buducsnoszt)

A 3. HELYÉRT
ZSRK VARDAR SZKOPJE (macedón)–DINAMO VOLGOGRÁD (orosz) 28–26 (16–15)

A meccs felvezetéseként Bojana Popovics hangolta a Budu-híveket, szó szerint: egy montenegrói dalt énekelve alapozta a jókedvet. A találkozón egyébként, ahogy várni lehetett, nem volt telt ház, körülbelül háromnegyede volt foglalt a helyeknek, de az elődöntős nappal ellentétben már a felső karéjon is voltak szurkolók. Egyszektornyi kék felsős podgoricai szurkolt eksztázisban, borítékolni lehetett, hogy a hangpárbajt ők nyerik meg.

A találkozó úgy kezdődött, hogy amikor a podgoricaiak először átjutottak a másik térfélre, Cristina Neagu egy rossz lépés következtében megsérült, és a bokáját fájlalva bicegett le a pályáról. Hiába ült azonban a gólkirálynői cím várományosa a kispadon, a Buducsnoszt csodásan kezdett, 4–0-ra meglépett, amikor Nora Mörk először betalált norvég részről, pedig közben Dragana Cjivicset ki is állította a találkozót fújó Horváth Péter, Marton Balázs páros.

Mörk három góljára kettővel válaszolt a montenegrói csapat, Neagu is életerős lövéssel jelezte, hogy túltette magát bokafájdalmait – ez volt amúgy a 100. gólja a szezonban –, Ole Gustav Gjekstad pedig 3–6-nál elérkezettnek látta időt kérni.

A 15. percben Gro Hammerseng-Edin volt az a Larvikból, aki először be tudta venni Mörkön kívül Clara Woltering kapuját. A rengeteg larviki technikai hiba következtében 9–5-re hízott a podgoricai előny, amikor négyperces gólcsend következett, ám a mérkőzésbe Kristibe Breistöl passzívnál szerzett gólja és Sandra Toft elképesztő hetesvédése sem hozott fordulatot. Kinga Byzdra 10 méterről lőtt gólját Bulatovics kilencről elengedett bombája követte, a kapuban pedig Toftot Alma Hasanic, akit pillanatokkal később szintén felavatott a montenegróiak Kacája. Így lett 9–7-ről 13–7, és mivel Woltering bravúrokat is bemutatott a kapuban, szünetben magabiztosan vezetett a Buducsnoszt. 6–14

A csodálatos Katarina Bulatovics góllal kezdett a második játékrészben, és ugyan rögtön kiküldték két percre, a kiállításból is a podgoricai csapat jött ki jobban. A 36. perben Majda Mehmedovics találatával már 18–10-re vezetett a Buducsnoszt, ezzel gyakorlatilag eldőlt a BL-trófea sorsa.

Woltering továbbra is remekelt a gólvonal előtt, de a harmadik számú kapus, Marina Rajcsics is hetest védett. Így amikor a 46. percben Gjekstad kikérte az utolsó idejét is, Dragan Adzsics már nyugodtan kérhette arra a játékosait, hogy lassítsák a támadásokat (13–21).

Anja Hammerseng-Edin hiába adott tartást a Larviknak, Marta Zdericnek sem tudtak hetesből betalálni a norvégok, akik viszont az 52. percre így is felzárkóztak négy gólra. Sőt a Gjekstad-csapat feljöhetett volna háromra is, ám négy perccel a vége előtt Linn Jörum Sulland ziccerben rálépett a hatosvonalra, Cvijics pedig pontot tett a meccs végére. Későn ébredt a Larvik, a Buducsnoszt Podgorica 26–22-re nyert, és története során másodszor megnyerte a Bajnokok Ligáját.

Az ünnepélyes díjátadó előtt látványos keretek között, a levegőből eresztették le az új BL-trófeát, amely a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem végzett diákjainak munkáját dicséri. A sorozat gólkirálynői címén Cristina Neagu és Andrea Penezic osztozott, egyaránt 102 találatig jutottak. A final four legértékesebb játékosának Clara Wolteringet választották.

A döntő összefoglalója

Az ünneplés pillanatai

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, A BUDUCSNOSZT PODGORICA NYERTE MEG A BAJNOKOK LIGÁJÁT!
60. perc: Mörk
még kétszer betalált az utolsó percben, de ez már semmire nem volt elég. 22–26
59. perc: Mehmedovics
repült be a szélről, és lőtt gólt. a Larvik labdát vesztett, Petrovics kínaiból volt eredményes. 20–26
58. perc: Mörk
lőtte be a hétméterest. 20–24
58. perc: Cvijics
szedte össze a labdát, és szerzett gólt, Hammerseng pedig kiállítást kapott. 19–24
57. perc: Knezsevics
nagy helyzetben hibázott, de a Larvik eladta a labdát.
56. perc: Sulland
a szélről lőtt gólt. Csakhogy vonalra lépett, nem adták meg.
54. perc: Edin
átadásából Frafjord volt eredményes. 19–23
54. perc: Petrovics
nagy góljával újra gólt lőtt a Podgorica. 18–23
53. perc: Időt kért a Buducsnoszt.
52. perc: Mörk
lőtt gólt betörés után. Nagyon kapaszkodik a Larvik. 18–22
51. perc: Edin
most a hátára veszi a csapatát, betört a védők közé, és újabb gólt lőtt. 17–22
51. perc: Knezsevics
ütött Edin fejére, megúszta egy kétperces büntetéssel. Simán piros lehetett volna.
50. perc: Zderics védte ki Sulland hetesét!
49. perc: Knezsevics
egészen lehetetlen szögből lőtt gólt. Kapushiba. 16–22
49. perc:
Az utóbbi időben jól „sül” Edin keze. Ezúttal is utat talált a lövése a kapuba. 16–21
48. perc: Edin
betörésből eredményes. 15–21
47. perc:
Hétmétereshez jutott a Larvik, Sulland pedig nagyon biztosan belőtte. 14–21
Újabb norvég időkérés. Meglesz-e a veszett fejsze nyele?
46. perc: Mehmedovics
került helyzetbe, és nem is hibázta el. 13–21
45. perc: Neagu
kihagyta, az ellentámadásból Frafjord volt szabálytalan.
43. perc: Edin
átlövésből hozza közelebb a Larvikot. 13–20
42. perc:
A hétméterest Mörk ezúttal kihagyta. Így nehéz lesz feljönnie a Larviknak...
42. perc: Cvijics
nagyon durva szabálytalansága kétperces kiállítást ért. Piros is lehetett volna...
39. perc: Edin
nagyon szépen csinálta meg magának a helyzetet, és a hálóba zúdította a labdát. 12–20
39. perc:
Újabb Buducsnoszt-gól, Cvijics volt eredményes. 11–20
38. perc: Cvijics
emberrel együtt dobott gólt beállóból. 11–19
38. perc:
Hétmétereshez jutott a Larvik, Nora Mörk ezúttal is belőtte. 11–18
Sok az a nyolcgólos különbség, időt kért a norvégok edzője.
35. perc: Mehmedovics
lőtt gólt, de rálépett a vonalra. A Larvik labdát vesztett, az elöl ragadt Mehmedovics ezúttal szabályosan lőtte be. 10–18
34. perc: Woltering
védett ziccert.
33. perc:
Gyorsan szépített a Larvik Edin révén, 10–17
32. perc: Knezsevics
góljárval már hat volt a különbség, aztán Neagu is betalált. 9–17
32. perc: Gyorsan kihasználta az előnyt a Larvik, Solberg révén. 9–15.
31. perc: Bulatovics
most kétperces büntetést kapott.
góljával folytatódott a meccs. 8–15
31. perc: Elkezdődött a második félidő.
Nagy László is itt van a döntőn, lányával, Deborával, aki arra a kérdésre, hogy szurkol-e valakinek vagy csak kijött apával villogni, egy szóban így felelt: utóbbi.
A szünetben a Nádudvari DSE 13 éves lányai léphettek pályára, akik a final fourt támogató MVM jótékonysági programjában a legjobb pályamunkát nyújtották be.
30. perc: Vége az első félidőnek, a norvégok nem találják magukat, a montenegróiak nagyon belelendültek.
30. perc:
Az utolsó másodpercekben Bulatovics még betalált, nagyon vezet a Buducsnoszt. 8–14
30. perc: Gjekstad edző reklamált, kapott is egy sárga lapot.
30. perc: Montenegrói időkérés.
29. perc: Breistöl
most betalált. Kozmetikázott az eredményen. 8–13
29. perc:
Labdát vesztett a Larvik, Mehmedovics végigszaladt a pályán, és a bal alsóba lőtte a ziccert. 7–13
27. perc: Bulatovics
nagyon elkapta a fonalat. Ezúttal laposan talált be, eddig ilyen lövése nem volt... 7–12
26. perc: Bulatovics
irgalmatlanul nagy gólt lőtt a léc alá. 7–11
25. perc:
Már-már passzív miatt elvesztette a labdát a Podgorica, de Byzdra távolról nagy gólt lőtt. 7–10
24. perc: Mörk
ezúttal is belőtte a hetest. 7–9
23. perc: Bulatovics
kihagyott egy ziccert, az ellentámadásból Cvijics szabálytalankodott hetest érően.
22. perc: Mehmedovics
a kapufát találta el, a Larvik támadása után pedig belemenés...
21. perc: Breistöl
zúdította be a labdát egy szabaddobás-kombináció után a labdát a jobb alsóba. 6–9
20. perc:
Hétmétereshez jutott a podgoricai csapat. Neagu a jobb kapufát találta el, a kipattantót pedig a bal kapufára dobta!
19. perc:
A Larviknak nem megy... Ezúttal Hammerseng tette naggyá a Buducsnoszt kapusát.
18. perc: Petrovics
húzta vissza Hammersenget egy sárgáért. Mörk lövését védte Woltering.
17. perc: Neagut
hagyták szabadon, és a szaggatottról felugorva óriási gólt ragasztott a jobb fölső sarokba. 5–9
15. perc: Bulatovics
átlövésből hatalmas gólt dob. 5–8
15. perc: Hammerseng
megvillant, és máris gól. 5–7
14. perc: Cvijics
azonnal gólt dob. 4–7
13.. perc:
Hétméteres a Larviknak, Nora Mörk bedobja! 4–6
13. perc: A norvég edző időt kért
12. perc:
Knezsevics harcolt ki egy hétméterest, Neagu pedig bevágta. Ez volt a 100. gólja a BL-ben. 3–6
11. perc: Bulatovics
pókhálózta ki irtózatos erővel a jobb fölső sarkot. 3–5
Egyelőre csak Nora Mörk volt eredményes a Larvikban.
10. perc:
Toft szép védése után Mörk egyéni alakítása végén egy gólra jött föl a Larvik. 3–4
9. perc: Mörk
tört át a védőfalon, és szépen vágta a jobb fölsőbe a labdát. 2–4
7. perc:
Cvijics kihagyta a ziccert, de azért, mert megfogták a karját. Hetes. A büntetőt Petrovics a kapufára lőtte.
6. perc: Mörk
két kézzel lökött, kiállították két percre.
6. perc: Itt az első Larvik-gól, Mörk
szerezte átlövésből. 1–4
5. perc:
Emberhátrányban talál be a Buducsnoszt Petrovics révén. 0–4
4. perc:
Belemenés, jöhetnek a montenegróiak.
4. perc:
Most Cvijics vágta arcon-nyakon Edint, két perc a jutalma.
3. perc: Mehmedovics
kapott szép labdát beállóból, és a kapu jobb oldalába lőtt. 0–3
3. perc: Bulatovics
durván odacsapott Edinnek, sárga lapot kapott.
2. perc:
Gyorsan labdát vesztett a Larvik, Bulatovics keveredett ki a bal szélre, és a rövid sarokba lőtt. 0–2
2. perc:
Petrovics remek átadásából Mehmedovics dobott gólt a bal szélről. 0–1
1. perc: Elkezdődött a BL-döntő, a Larviké az első akció!
Az ellentámadás elején Neagut kellett lekísérni, mert egy rossz lépésnél kifordult a bokája...

A Horváth Péter, Marton Balázs játékvezetői párosnak is jócskán kijutott a tapsból. Még a montenegróiaktól is kapott, pedig az Eb-n nem szerették őket. A fütyülésből ítélve Knezsevicset még mindig nem szeretik Magyarországon.

A meccs felvezetéseként Bojana Popovics hangolta a Budu-híveket, szó szerint: egy montenegrói dalt énekelve alapozta a jókedvet. Nincs teltház, olyan háromnegyed, de ma már a felső karéjon is vannak szurkolók. Egyszektornyi kék felsős podgoricai, a hangpárbajt ők fogják nyerni.

NŐI KÉZILABDA FINAL FOUR (BUDAPEST, PAPP LÁSZLÓ SPORTARÉNA)