Már nem hibátlan az ETO, a Larvik nyert Győrben

2015.02.01. 18:57
Kovacsics Anikóval (labdával) nem bírt a Larvik, ám így is nyert (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a középdöntő első fordulójában a címvédő Győri Audi ETO óriási izgalmak közepette egy góllal kikapott hazai környezetben a norvég Larviktól.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 1. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–LARVIK HK (norvég) 25–26 (11–14)
Győr, 4500
néző. V: Kohen, Perec (izraeliek)
GYŐR: Herr O. – Bódi 3, Müller 1, KOVACSICS 10 (5), LÖKE 4, Szeny 3, Korsós. Csere: Milanovic-Litre, Aguilar 1, Knedlíková 1, Hornyák Á. 1, Szepesi 1
LARVIK: Toft – RIEGELHUTH 7, N. MÖRK 7 (2), Hammerseng, Frafjord, WOJTAS 6, Solberg 4. Csere: Hasanic (kapus), Brejvang, Edin 1, Johansen 1, T. Mörk
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 7. p.: 5–3. 9. p.: 5–5. 14. p.: 7–9. 22. p.: 10–10. 26. p.: 11–12. 35. p.: 15–16. 41. p.: 19–21. 45. p.: 22–21. 51. p.: 25–23. 58. p.: 25–26
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Ambros Martín, a Győr edzője:
– Az első félidő végén elrontottuk a védekezést, és indításgólokat is kaptunk. A szünet után már jobban védekeztünk, okosabban játszottunk, de azt is tudtuk, hogy a Larvik sohasem adja fel. Ez olyan vereség, amely nem érdemel könnyeket.
Ole Gustav Gjekstad, a Larvik edzője: – Kivételes csapat ellen, kivételes közönség előtt nyertük meg a mérkőzést, de a végeredmény lehetett volna más is. Átérzem a Győr helyzetét, ilyen körülmények között is magas színvonalon teljesített, és remélem, a final fourban újra találkozunk.

6. Sävehof (svéd) 5 1 4 120–164 –44 1

Kovacsics Anikó agilis és gólerős játékának köszönhetően az első tíz percben többnyire a Győrnél volt az előny a mezőny két százszázalékos együttesének összecsapásán. Ezt követően megnőtt a technikai hibák száma a hazai oldalon, az eladott labdákból pedig könnyű indításgólokat szerzett a Larvik – az első félidőben konkrétan ötöt.

A Mosonmagyaróvárról igazolt cseh Jana Knedlíková első BL-góljával egyenlített az ETO (10–10), de a játékrész hajrája a vendégeknek sikerült jobban, így háromgólos előnnyel vonulhattak szünetre. Susann Müller pedig jegestömlővel a lábán, a 25. percben ugyanis egy ütközésnél megsérült.

A Győr a német jobbátlövője nélkül játszott a második játékrészben, amelynek első felében többször is emberelőnybe került – volt, hogy kettős fórban is játszhatott –, és ezt kihasználva fordítani tudott.

Ana Szeny nagyszerű góljával az 51. percben 25–23-ra vezetett a magyar csapat, többször azonban már nem vette be a Larvik kapuját. Alina Wojtas, az északiak lengyel átlövője ellenben háromszor is mattolta Herr Orsolyát a hátralévő időben, ezzel megnyerte csapatának a csoportrangadót.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Lökét lerántják, nincs kiállítás, marad az ETO-nál a labda. Szenyt is megállítják, 20 másodperc van hátra. Kapus nélkül támad a Győr, Boczkó-Hornyák jött be helyette. Bejátszással próbálkoznak a hazaiak, de nem járnak sikerrel, egy góllal nyert a Larvik. 25–26
59. perc:
58.11-nél időt kér a vendégek edzője. Kivédekezi a Larvik-támadást a Győr.
58. perc: Wojtas
áthámozza magát a védőjén, és rendkívül precíz lövéssel megszerzi a vezetést a Larviknak. Kovacsics lövése sikertelen. 25–26
57. perc:
Ambros Martín kihasználja az utolsó időkérését.
56. perc:
Aguilar lövését is védi Hasanic. Wojtas a másik oldalon egyenlít. 25–25
55. perc:
Hasanic védi Knedlíková próbálkozását. Hammerseng középre tartó lövését Herr könnyen hárítja.
54. perc: Wojtas
küszködik folyamatosan, és végül kihasználva egy jó zárást megszerzi a negyedik gólját. 25–24
53. perc:
Wojtas lövésénél a kapufa „hárít”, az ellene szabálytalankodó Kovacsicsot kell ápolni.
52. perc:
Szeny lövését védi a kapus, de marad a labda a Győrnél, miután a vendégek egyik játékosa beesik a hatoson belülre.
51. perc: Szeny
egy csel után nagyszerű gólt szerez. Thea Mörk lő, Herr nagyot véd. 25–23
50. perc:
Kovacsics lerántja Frafjordot, kétperces kiállítást érően. Nora Mörk rosszul passzol ikertestvérének, Theának.
49. perc:
Aguilar harcol ki újabb hetest, és Kovacsics ezt sem hibázza el, a jobb alsó sarkot választja. 24–23
48. perc:
Kivédekezett támadás után Aguilar térül-fordul, majd a kapus feje fölött betalál. Wojtas a meccs legnagyobb góljával egyenlít. Annyi a pókoknak. 23–23
47. perc:
Bódi a Toftot váltó Hasanicba lő.
46. perc:
Időt kérnek a vendégek. Immár szimpla emberhátrányban Nora Mörk lő a jobb felső sarokba. 22–22
45. perc:
Jó győri védekezés, lejár az egyik norvég kiállítás. Hogy aztán jöjjön a következő, Thea Mörk ütközik Aguilarral. Bódi ezúttal a kapust találja el. Kovacsics értékesíti az Aguilar által kiharcolt hétméterest. 22–21
44. perc:
Korsós labdát szerez, Riegelhuth leteríti, ő is kiáll. Hiába a kettős emberelőny, Aguilar bejátszása nem jó Lökének.
43. perc: Bódi
eredményes újra emberelőnyben. 21–21
42. perc:
Riegelhuth kezéből Szepesi kiüti a labdát, Löke pedig góllal fejezi be a lerohanást. Szeny harcol ki kétperces kiállítást, Johansen volt túl kemény. 20–21
41. perc: Lökét
nem tudják lebirkózni, góljára Johansen felel szintén beállóból. 19–21
40. perc:
Kovacsics bejátszása jó Lökének, aki betalál. Nora Mörktől jön a válasz, a léc alá bombáz. 18–20
39. perc: Riegelhuthot
nem zavarja az emberelőny, ismét bevágja talpról... 17–19
38. perc: Riegelhuth
hatodik lövése is gólt eredményez. Bódira jön ki megint a figura, és ő ezúttal sem hibáz. 17–18
37. perc:
Wojtas ragadja nyakon Aguilart, két percre kiállítják. Bódi a jobb szélről Toft feje fölött behúzza a labdát. 16–17
36. perc:
Szeny blokkol, Szepesi rohan, és megszerzi az első győri indításgólt. Nora Mörk ismét megtalálja a rést a győri falon. 15–17
35. perc: Szeny
középről, talpról hatalmas gólt lő. 14–16
34. perc:
Kovacsics védekezésben is villan, labdát szerez. Löke ziccerét védi Toft, Riegelhuth indul, és nem hibázik. 13–16
33. perc: Nora Mörk
visszaállítja a háromgólos különbséget. Kovacsics remek csellel betör, és az így kiharcolt hétméterest gólra váltja. 13–15
32. perc:
A győri támadás sem zárul góllal, de Szepesi remek védekezéssel másodszor is belemenést hoz össze a vendégeknek. Kovacsics átlövi a norvég falat. 12–14
31. perc:
Nora Mörk belemenéssel kezdi a második játékrészt. Müller a kispadon ül, melegítőfelsőben.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Aguilar lövését leblokkolják, Toft véd, három góllal vezet a szünetben a Larvik. 11–14
29. perc: Nora Mörk
góljával ismét kettővel vezet a Larvik. Újabb eladott labda után Solberg indul, és már három közte. 11–14
28. perc:
Knedlíková ellen belemenést fújnak, de legalább kiegészül az ETO.
27. perc:
Jegestömlővel hűtik Müller sípcsontját, közben Boczkó-Hornyák elhibázza a helyzetét. Szerencsére Herr védi Frafjord ziccerét.
26. perc:
Kovacsics találja meg a falban Boczkó-Hornyákot, aki nem hibázik. Solberg lop labdát, majd értékesíti a ziccert, az őt meglökő Lökét pedig kiállítják két percre. 11–12
25. perc:
Lökét kell ápolni, miután kapott egy medvepuszit a combjába. Müller ütközik támadásban, és a lábát fájlalva a földön marad. Letámogatják a pályáról a Győr német jobbátlövőjét.
24. perc:
Hammerseng löki el Lökét, két percre kiállítják. Elszórja a labdát a Győr.
23. perc:
Norvég időkérés. Edin a jobb alsó sarokba talál, Herr hiába volt rajta a lövésen. 10–11
22. perc: Knedlíková
megszerzi az első BL-gólját. 10–10
21. perc:
Két sikertelen norvég támadás fog közre egy rossz győri passzt.
20. perc: Riegelhuth
a szélről eredményes. Knedlíková a pályán Bódi helyén. Kovacsics lő test mellett, ez jó. 9–10
19. perc:
Herr nagyot véd, ám Szeny benyúl a hatoson belülre, így visszakapja a labdát a Larvik.
18. perc:
A Larvik eredménytelenül támad, de kiegészül. Kovacsics futtából elereszti, deToft résen van.
17. perc:
Wojtas lövését olvassa Herr, és könnyen véd. Müller lövésére leér Toft, nem sikerül kihasználni az emberelőnyt.
16. perc:
Kovacsics rövid pihenő után ismét a pályán. Müller lő, Toft véd, ám a labda marad a hazaiaknál. Aguilar hétméterest és kiállítást harcol ki egy betöréssel. Kovacsics ezt a hetest is értékesíti. 8–9
15. perc:
Ambros Martín időt kér. Szeny belefordul ellenfelébe, elveszik a labdát a Győrtől. Nora Mörk a kapufát találja el.
14. perc:
Szenyt birkózza le Breivang, sárga lapot kap a norvég. Müller próbálkozását védi Toft. Wojtas a másik oldalon jobban céloz. 7–9
13. perc:
Solberg gyönyörűen fordul be, de Herr véd.
12. perc:
Ismét indul a Larvik, Solberg nem hibázza el a ziccert. Müller bejátszása rossz Bódinak. Jöhet a Larvik. 7–8
11. perc: Müller
szép átlövéssel szerzi meg első gólját. Riegelhuth a jobb szélről egyenlít. 7–7
10. perc: Szeny
éles szögből Toft lábai között a kapuba pattint. Wojtas dönt be két győrit, hétméteres a jutalma. Nora Mörk lövésébe Herr csak beleérni tud. 6–6
9. perc:
A vendégek lerohanását Solberg fejezi be góllal. Újabb rossz passz, ezúttal Riegelhuth büntet. 5–5
8. perc:
Jó védekezés után eladja a labdát az ETO.
7. perc: Kovacsics
veszi észre a rést a falon, és lövésébe csak beleérni tud a dán Toft. 5–3
6. perc:
Müller passzol Lökéhez, aki befordul, és újra vezet az ETO. Herr védi Wojtas lövését. 4–3
5. perc:
Riegelhuth kiejti a labdát a kezéből, de a Győr is elszórja a labdát. Indul a Larvik, Riegelhuth ziccerét Herr kis híján védi. 3–3
4. perc:
Szeny-Löke összjáték végén hétmétereshez jut a Győr, Kovacsics megszerzi a harmadik gólját is. Wojtast támasztja meg Szeny, sárga lapot ér az eset. 3–2
3. perc: Wojtas
átlövésével szemben tehetetlen Herr. 2–2
2. perc: Nora Mörk
értékesíti a büntetőt. Kovacsics előbb a jobb felső sarokba bombáz, majd pattintott lövéssel eredményes. 2–1
1. perc:
A Győr vezeti az első támadást. Korsós kanyarodhat fel nagy szögben a bal szélről, de mellé lő. Frafjord kapja meg a labdát a falban, és hetest harcol ki.