A vártnál könnyebben győzött az ETO a Viborg otthonában

2014.11.02. 17:02
Viborgban is hibátlan maradt az olykor látványosan játszó ETO (Fotó: Korponai Tamás – archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában is megőrizte veretlenségét a Győri Audi ETO KC. A BL-címvédő a 17–13-as félidő után elhúzott ellenfelétől, és ugyan a hajrára faragott hátrányából a dán csapat, a győriek két pontja egyáltalán nem forgott veszélyben, a vége 30–25 lett.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
VIBORG HK (DÁN)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–30 (13–17)
Viborg, 1800
néző. Vezette: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
VIBORG: MASSON – LYKSBORG 5, Burgaard 3, Gulldén 3 (2), Damnjanovics 2, Gravholt 3, Fisker 3. Csere: Poulsen (kapus), Skov 4, Andreassen 2. Edző: Christian Dalmose
GYŐR: J. Grubisic – BOGNÁR-BÓDI 5, BOCZKÓ-HORNYÁK 5, Kovacsics 1, H. Löke 4, E. AMORIM 7, Szepesi 1. Csere: HERR O. (kapus), Szeny, Görbicz 4 (4), KORSÓS 3, Aguilar. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 13. p.: 7–7. 16. p.: 7–10. 21. p.: 11–11. 25. p.: 12–15. 38. p.: 15–22. 44. p.: 16–25. 49. p.: 20–25. 56. p.: 24–28
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője: – Igazi csapatmunka volt ez a siker. Nemcsak az volt a fontos a találkozó előtt, hogy megszerezzük a két pontot, hanem az is, hogy milyen teljesítményt tudunk majd nyújtani együtt, csapatként. Végig magas szinten játszottunk és koncentráltunk támadásban és védekezésben is. Amikor összeállt a védelmünk, már sokkal gyakrabban akadályoztuk meg ellenfelünket a gólszerzésben.

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI ETO33100–69+316
2. Viborg (dán)32188–73+154
3. Lokomotiva Zagreb (horvát)31270–86–161
4. Sävehof (svéd)31275–105–301

1. FÉLIDŐ

A csoportkör legnehezebb mérkőzése várt a Bajnokok Ligája-címvédő Győri ETO a Viborg otthonában, ráadásul Görbicz Anita nemrégiben bejelentette, hogy anyai örömök elé néz, így korlátozott szerepet vállal. A kiváló átlövőt nevezte a találkozóra a győri csapat, de ahogy számítani lehetett rá, keveset volt a pályán. Görbicz csak a hetesekre jött be az első játékrészben, és négyből háromszor be is talált a kapuba.

Kiegyenlített volt a találkozó eleje, egészen a 13. percig tartotta a lépést a Viborg a Győri ETO-val, ekkor azonban Szepesi majd Hornyák találataival hárommal meglepett a magyar csapat. A 22. percben ismét egyenlő volt az állás, majd három perccel később ismét hárommal vezetett a Győri ETO. Innen már nem volt visszaút a Viborgnak, sőt, Amorim bombagóljával négy lett közte a szünetre. (13–17)

2. FÉLIDŐ

Az első félidőhöz hasonlóan a második is egy Viborg-góllal indult, Maria Fisker talált be, ám ezután kilenc percre leállt a dán gépezet. Ezt ki is használta az ETO, Amorim és Bognár-Bódi vezérletével hétgólos előnyre tett szert a címvédő együttes. A 41. percben tudott ismét betalálni a házigazda, akkor egy gyors kontra végén Lyksborg volt eredményes.

Ám innentől újabb mélyrepülés jött a dánoknál, Görbicz Anita hetesből, majd Amorim és Kovacsics Anikó akcióból volt eredményes, így 9 (!) góllal meglépett a győri csapat. A hajrában aztán az ETO-nak volt egy hosszabb gólcsendje, egy 4–0-s rohammal felzárkózott a Viborg, négy gól volt a különbség öt perccel a vége előtt. Ám közelebb nem tudott kerülni a dán együttes, így az ETO a vártnál könnyebben, 30–25-re győzött a Viborg vendégeként és megőrizte hibátlan mérlegét a csoportban.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
60. perc: Aguilar elveszíti a labdát, Lyksborg betalál a kontrából. Ambros Martín időt kér, hét másodperc van még hátra. A figura nem jön össze, időn túli szabaddobás lesz, amit Amorim Masson kezébe lő. 25–30
59. perc: Skov lövését fogja Grubisic, de az ETO már nem siet, hat gólt az előny és másfél perc van hátra. Löke lövését fogja Masson.
58. perc: Hornyák elképesztően fontos gólt szerez, így vélhetően megvan a meccs. Ráadásul Damnjanovics fölé durrant, így eldől a mérkőzés. Hornyák szépen veri meg védőjét és megdobja ötödik gólját a találkozón.24–30
57. perc: Rossz bejátszás a dánoktól támadásban, fordulhat az ETO.
56. perc: Bognár-Bódi veri meg Fiskert, de csak szabaddobás, amiből nincs gól passzívnál.
55. perc: Gravholt ismét be tud fordulni, és ezúttal sem hibázik. Damnjanovics harcol ki hetest, Gulldén bevágja, feljön négyre a Viborg. 24–28
54. perc: A válasz villámgyorsan jön, Gravholt eredményes beállóból. Passzívnál Amorim tüzel, a lapos lövés utat talál a hálóba.22–28
53. perc: Amorim messziről lő, de fölé megy a kísérlet. A túloldalon Andreassen lövése elkerüli Grubisic kapuját. Amorim csak begyötri, átlövésből a jobb alsóba. 21–27
52. perc: Skovra későn lép ki Löke, így talpról, test mellett a hálóba vágja a labdát a rutinos játékos. 21–26
51. perc: Amorim kiváló passza után Bognár-Bódi töri meg a hosszas győri gólcsendet. 20–26
50. perc: Fisker hibázik támadásban, rálép a vonalra, így a győrieké a labda.
49. perc: Burgaard eredményes ismét, egy 4–0-s rohammal zárkózik a Viborg. Ambros Martín időt is kér. Amorim eladott labdájából Skov fordul, de mellé trafál. 20–25
48. perc: Löke pattint mellé támadásban, majd Burgaard a jobb oldalról büntet. Aguilar tör be két ember között, földre kerül, de nincs hetes.19–25
47. perc: Hornyák ismét kapufát dob, majd Szepesi lövését védi Masson. A túloldalon Herr is bemutat egy hárítást.
46. perc: Hornyák kapufája után kontráz a Viborg, Skov pedig laposan lő Herr kapujába. Most két gyors gólt dob a Viborg, de azért még tetemes az előnye az ETO-nak. 18–25
45. perc: Az időkérés után Gravholt eredményes beállóból. 17–25
44. perc: Kovacsics első gólja a meccsen, kiválóan átlövi a falat középről. Kilenc közte, időt kér a Viborg. 16–25
43. perc: A Löke által kiharcolt hetest Görbicz a bal alsóba vágja, a kapus a másik irányba mozdul. 16–24
42. perc: Amorim parádés átemelésével ismét hét közötte. A túloldalon Fisker lövését védi Herr. 16–23
41. perc: Kilenc perc után megtörik a Viborg gólcsendje, Lyksborg talál be egy kontra végén a jobb oldalról. 16–22
40. perc: Fisker ismét mellé lő, szenvednek támadásban a dánok.
39. perc: Leolvassák a győri kínait a dánok, a kontrából Fisker mellé lő, de marad a labda a hazaiaknál.
38. perc: Lekopírozza előző akcióját az ETO, ismét Bognár-Bódi eredményes a jobb oldalról. Gulldént a keresztléc állítja meg, talán még Herr is belepiszkál a lövésbe.15–22
37. perc:
Szépen végighúzza a támadást az ETO, Bognár-Bódi a befejező a jobb szélről. Öt perce gólképtelen a Viborg, Lyksborg ejtése a kapufáról csorog mellé.15–21
36. perc: Hornyák szerzi meg a 20. ETO-gólt. A Viborg kínai figurája nem jó, Andreassen lába leér a lövés előtt. 15–20
35. perc: Ezek most Herr Orsolya percei, Lyksborg ziccerét is fogja a magyar kapus. A közönség skandálja is a nevét, a győri szektor persze.
34. perc: Gravholt kap jó labdát, de a beálló kísérletét védi Herr! Sőt, Gulldém próbálkozását is fogja Herr Amorim mellément kísérlete után.
33. perc: Amorim beindul, óriási átlövést ragaszt a bal felsőbe. 15–19
32. perc: Damnjanovics bejátszását Amorim halássza le, de Kovacsics lövése nem jó. A túloldalon Damnjanovics ezúttal nem hibázik. 15–18
31. perc: Fisker góljával indul a második félidő, majd Amorim válaszol. 14–18

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Többször is vezetett két-három góllal a Győri ETO az első félidő során, de a Viborg legtöbbször egyenlíteni tudott. A hajrában azonban többet hibázott támadásban a házigazda együttes, így a magyar bajnok Amorim bombagóljának köszönhetően négygólos előnnyel vonulhatott pihenőre a szünetben.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
30. perc:
Gulldén passzába Löke veti bele magát, Amorim bent áll, amikor megfogja a labdát, így marad a labda a Viborgnál. 15 másodperccel a félidő vége előtt időt kér Ambros Martín. Bejön az időkérés, Amorim bombagóljával zárul a félidő. 13–17
29. perc: Hornyák szerez labdát és indítja Korsóst, aki bepattintja a ziccert egy védő szorításában. 13–16
28. perc: Amorim két lövését is védi egymás után Poulsen.
27. perc: Aguilar átadásából Bognár-Bódi fordul be, de a keresztlécen csattan a lövése. A túloldalon Fisker ront támadásban.
26. perc: Passzívnál lövi át a győri falat Damnjanovics, ráadásul kiegészül a Viborg. 13–15
25. perc: Emberhátrányban támad a Viborg, Damnjanovics lövését Herr hárítja. Kihasználja a fórt az ETO, Amorim jó átadásátKorsós váltja gólra a bal szélről. 12–15
24. perc: Aguilar fordul be, de földre viszi Skov, hetes és kettő perc Skovnak. Görbicz bevágja a hetest, a felugró Masson lábai alatt. 12–14
23. perc: Nem tart sokáig az előny, Fisker egy szép átlövéssel egyenlít. Löke gyönyörűen emeli át Massont középről.12–13
22. perc: Skov pedig eredményes az újabb kontrából, egyenlít a Viborg. Bognár-Bódi okosan pattint a rövid sarokba.11–12
21. perc: Lökét lerántják, de nem fújnak a szerb bírók, a gyors letámadásból Andreassen eredményes. Aguilar is gyanús körülmények között kerül földre, most sem fújnak.10–11
20. perc: Andreassen a bal szélről talál be, közelebb hozza a Viborgot. 9–11
19. perc: Aguilar jó bejátszása után Korsós beállóból talál be. Gulldén eladja a labdát, de Amorim is megteszi ugyanezt a túloldalon...8–11
18. perc: Rossz bejátszás a beállónak, Amorim lelesi a labdát Gravholt elől.
17. perc: Skov lő a hálóba Grubisic lábai között, a túloldalon Amorim ellen fújnak támadó szabálytalanságot. 8–10
16. perc: Amorim csinálja szépen a figurát, Hornyák kapja a labdát és nem is hibázik ziccerben. Sőt, védekezésben labdát szerez az ETO, Lökét lerántják ziccerben, hetes. Görbicz megmozgatja Poulsent, de bevágja a büntetőt.7–10
15. perc: Burgaard megcsinálja a cselt és betalál, de lépéshiba miatt érvénytelen a gól.
14. perc: Szepesi egészen kitekert mozdulattal menti meg a győri támadást, a rövid oldalra pattintja a labdát. 7–8
13. perc: Grubisic mutat be egy védést, majd időt kér a Viborg. Lyksborg a jobb szélről egyenlít. 7–7
12. perc: Nincs megállás egy pillanatra sem, Löke máris gólt dob a túloldalon egy remek bejátszásból. Gyors indítás a Győrnél, Szepesi lövését azonban lábbal védi Masson. 6–7
11. perc: Bognár-Bódi
eredményes, Fisker villámgyorsan válaszol. 6–6
10. perc: Aguilar eladja a labdát támadásban, Burgaard pedig egy átlövéssel egyenlít. 5–5
9. perc: Löke befordul és a földre viszik, ismét hetes az ETO-nak. Görbicz kihagyja a hetest, Rikke Poulsen lábbal védeni tud. Kovacsics szemfülesen labdát szerez védekezésben.
8. perc: Amorim lövését védi Masson, de Löke szabálytalansága miatt fordulhat már a Viborg. Gulldén lövését hárítja Grubisic.
7. perc: Löke fordul le ismét védőjéről és értékesíti ziccerét, második gólja ez a meccsen. Jön a válasz, Lyksborg talál be. 4–5
6. perc: Amorim is sárgát kap mezráncigálásért, majd Szepesi is besárgul. Burgaard ellépi, támadhat az ETO.
5. perc: Szepesi bejátszásával Löke fordul be és talál a hálóba. Damnjanovics besárgul. Gulldén gyorsan válaszol a túloldalon. Hornyák fut be középre és jön is a labda, vezet az ETO!3–4
4. perc: A túloldalon Damnjanovics is hetest harcol ki, Gulldén is bevágja. 2–2
3. perc: Löke harcol ki hetest, Görbicz érkezik a büntetőre és a jobb alsóba vágja azt. 1–2
2. perc: Amorim másodjára már beveszi a Viborg kapuját, majd a túloldalon Löke kap sárgát Damnjanovics rángatásáért. 1–1
1. perc: Rögtön egy Amorim-lövéssel kezdődik a találkozó, de Masson véd. Kovacsics lövését is védi Masson, a gyors fordulásból Lyksborg eredményes, vezet a Viborg. 1–0

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

Mindkét csapat megnyerte első két csoportmeccsét, a Sävehof és a Lokomotiva Zagreb sem tudta megszorongatni az ETO-t és a Viborgot.

A csapatok már a parketten, pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés. Felcsendült az EHF himnusza.

A győriek az anyai örömök elé néző Görbicz Anitát nevezték a mérkőzésre, de várhatóan nem fog pályára lépni, csak jó tanácsokkal látja el a társakat.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Viborg–Győri ETO találkozó a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Tartsanak velünk!