Döcögősen kezdett, de végül sima sikerrel rajtolt a Győri ETO

2014.10.19. 18:57
A Lokomotiva képtelen volt végig tartani a lépést az ETO-val (Fotó: Korponai Tamás)
Nyögvenyelős kezdés után magabiztos győzelmet aratott a Győri Audi ETO női kézilabdacsapata az NK Lokomotiva Zagreb ellen a Bajnokok Ligája C csoportjának első fordulójában. Ambros Martín tanítványai kilenc góllal bizonyultak jobbnak horvát riválisuknál.

Kissé rozsdásan kezdte a mérkőzést a győri csapat, Rajovics könnyű gólokat szerzett, Grubisic szinte csak akkor találkozott a labdával, amikor kivette a hálóból, Jelcic pedig még Görbicz hetesét is védte (5–7).

A Löke, Amorim tengely szépen termelte azért a gólokat cserébe, ennek köszönhetően a 14. percre fordított az ETO (9–8), hátul pedig Grubisic is egyre jobb formába lendült. A 18. percben Koznjak betörése után 11–10-re szépített a Lokomotiva, innentől azonban feljavult a hazai védekezés, a hatosfal felbontása után az öt plusz egyes védekezés pedig meghozta a várt javulást, innentől kezdve ugyanis már csak három gólt kapott a címvédő az első félidőben.

Elöl pedig nem volt megállás, Kovacsics magabiztosan értékesítette a ziccereket, Szen is megszerezte első győri BL-gólját, Amorim pedig szorongatott helyzetből is eredményes volt, így 17–13-mal fordultak a felek.

A második félidő elején ismét szépen tartotta magát a vendégcsapat, a négy-öt gólos különbség egészen a 43. percig állandósult, sőt, akkor két gyors találattal háromra közeledtek a zágrábiak (22–19).

Ekkor azonban ismét feljavult a védekezés, az 56. percig csak egyszer kapitulált az újra feljavuló Grubisic (29–20), így a végén már csak az volt a kérdés, meglesz-e a közte tíz – ez azonban végül nem jött össze (32–23).

A csoport másik mérkőzésén a Viborg a 12 gólig jutó Szanja Damnjanovics vezérletével 38–25-re legyőzte a svéd Sävehofot.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 1. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–RK LOKOMOTIVA ZAGREB (horvát) 32–23 (17–13)
Győr, 3000
néző. V: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
GYŐR: J. Grubisic – Orbán Adrienn 2, Planéta, Görbicz 3 (2), H. LÖKE 6, E. AMORIM 8, KOVACSICS 7 (2). Cs: Szeny 3, Korsós, Bognár-Bódi, HORNYÁK Á. 2, Szepesi 1, V. Milanovic-Litre. Edző: Ambros Martín
ZAGREB: Jelcic – Peraica-Benko 3, HORVAT 4, Koznjak 3, Rajovics 3, BASIC 4, Smiljanic. Cs: Razum (kapus), Milic 1, Havic, Jezic 1, T. Grubisic 2, Irman 2, Lovric, Hrbková. Edző: Irfan Smajlagic
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 10. p.: 6–7. 14. p.: 9–8. 25. p.: 14–11. 27. p.: 16–12. 37. p.: 20–16. 43. p.: 22–19. 45. p.: 24–19. 50. p.: 26–20. 53. p.: 28–20
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/0
Ambros Martín:
– Az újonc vendégcsapat úgy játszott, hogy a legjobb teljesítménnyel kellett kirukkolnunk a legyőzéséhez. Minden kezdet nehéz, szenvedtünk az elején, de hangyaszorgalommal megalapoztuk a jövőbeli szereplést.
Irfan Smajlagic: – Kemény ellenféllel játszottunk magas színvonalú, remek mérkőzést. Csapatunk BL-bemutatkozásán számunkra a legfontosabb, hogy minden játékosunk a későbbiekben kijavítsa az itt elkövetett hibákat.
A csoport másik találkozóján
Viborg (dán)–Sävehof (svéd) 38–25 (16–15)

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Viborg (dán)1138–25+132
2. GYŐRI ETO1132–23+92
3. Lokomotiva Zagreb (horvát)1123–32–90
4. Sävehof (svéd)1125–38–130

B-CSOPORT
Thüringer (német)–Podravka (horvát) 33–20 (14–11)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Vardar Szkopje (macedón) 23–17

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Amorim emberrel a nyakán is belőtte, a túloldalon pedig a léc véd. 32–23
59. Milic szétbombázta a jobb felsőt. 31–23
59. Időt is kértek gyorsan.
59.
Szerzett labda itt és ott, jöhetnek a horvátok.
59.
Amorim bombája a jobb kapufa tövéről kifelé pattant.
59.
Kivédekezett támadás.
58. Milanovic kap két percet.
58. Kovacsics kitámasztásból, test mellől pattint a kapuba. 31–22
57. Eladott labda, T. Grubisic pedig a bal szélről a bal alsóba lőtt. 30–22
56.
Grubisic véd, Irman pedig kiügyetlenkedi a labdát a pályáról.
53.
T. Grubisicnek szóltak, hogy nem állították ki, fél percig hátrányban támadtak.
53. Kovacsics Razumot is felavatja. 28–20
53.
Jó védekezés, Grubisic védés. Orbán harcolt ki hetest.
52. Kovacsics gyönyörű testcsel, még szebb csuklómozdulat, 27–20.
51.
Havic ziccerét védte Grubisic.
50. Szen játszott össze Lökével, majd ziccerből a kapu bal oldalába lőtt. 26–20
50.
Rajovics esett el, nincs hetes, Orbán ejtése kimarad.
49.
Támadóhiba.
48.
Basic átlövését védte Grubisic.
47.
Löke ziccere a kapufáról kifelé pattant.
46. Koznjakra senki sem figyelt, de Szen átlövése is beakadt. 25–20
45. Időt kértek a horvátok.
45. A Kovacsics, Löke összjáték sem rossz. 24–19
44. Kovacsics gyönyörű betörés után a léc alá lőtt. Jezic lövését védte Grubisic. 23–19
39. Kovacsics Jelcic lába alatt pattint a kapuba. 21–16
39. Kovacsics harcolt ki hetest és két percet. Basic.
37. Löke szabadon maradt, jött a labda, gól. 20–16
36. Horvat tört be középen, és Grubisic helyére lőtt. 19–16
36.
Nem Bognár-Bódi meccse, a harmadik helyzete is kimaradt, és volt egy két perce is.
35. Benko jobb kézzel a jobb szélről kifordulva szép gólt szerzett. 19–15
35. Görbicz lövőhelyzet nélkül is betalál, a jobb alsóba lőtt. 19–14
34.
Grubisic ziccert véd, de marad náluk. A győri kapus újra véd.
33. És még egy győri két perc is.
33. Amorim elhagyta, Jezic ziccerből a jobb felsőbe lőtt. 18–14
33.
Horvát pattintott lövése elkerülte a bal felsőt.
33.
Bognár-Bódi a lécet találta el.
32.
Kovacsics ellen szabálytalankodtak, miénk a labda.
32. Amorim betörés után a kapu bal oldalába lőtt. 18–13
31.
Horvat ellőtte, Bognár-Bódi lövése kimarad, de visszakerül hozzánk a labda.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Véget ért az első félidő.
30. Löke ziccerét védte Jelcic, Amorim azonban nem ront. 17–13
30. Irman szépen verte meg lábon emberét, és lőtt a bal alsóba. 16–13
29. Hornyák harcolt ki két percet T. Grubisicnek.
29. Ambros Martín időt kért.
28.
Gyenge horvát lövés, Szen talpról a kapusba lőtt, de gyorsan eladják.
27. Szen fordult be szépen és lőtte első győri BL-gólját. 16–12
27. Rajovics került helyzetbe és lőtt a bal felsőbe. 15–12
26. Most Irman adja el. Szépen végighúzott akció, Kovacsics üresen maradt a bal szélen és a bal alsóba lőtt. 15–11
26. Görbicz a jobb alsó mellé tekert.
26. Hrbková eladja, Löke hetest harcol ki. Megy ez.
25. Hornyák fordult be erőszakosan, majd laposan a kapuba lőtt. 14–11
25. Jezic rángatta meg Lökét, két perc.
24.
Grubisic belelendült, gyors indulás nincs.
23.
Lovric lépte el magát, de Grubisic egyébként is óriásit védett. Planéta is ellépte.
22. Planéta átlövését védi a kapus, a kipattanót azonban Kovacsics a bal szélről a bal alsóba lőtte. 13–11
21. Labdaeladás nálunk, Irman szépít. 12–11
20.
Horvat átlövése a jobb alsó mellé szállt, Orbán újabb lövését viszont védte Jelcic.
19. Orbán a jobb szélről a jobb felsőbe lőtt. 12–10
18. Koznjak tört be könnyedén, és ejti át a kapust. 11–10
18. Görbicz pedig nem ront. 11–9
18. Na még egy hetes és egy két perc.
17. Grubisic hetesét védte Grubisic. Tea ott, Jelena itt.
17. Jelcic védése után pedig hiába hárít Grubisic is, hetes és két perc, utóbbi Planétának.
16. Amorim láb alá, négynél jár, de egyből jön a válasz. 10–9
16. Havic megkapja a második két percét, Lökét rángatta.
15. Jezic harcolt ki hetest. Basic büntetőjét Grubisic védte!
14. Basic lövése Grubisic zsákmánya, Löke indul, és fordít. 9–8
14. Időt kértek a horvátok.
13. Görbicz-bejátszás, Löke-gól. Megunhatatlan. 8–8
12. Most viszont nem figyelt, Koznjak pedig kihasználta a ziccert. 7–8
12. Korsós szemfüles labdaszerzése után Amorim ágyúzott a léc alá. 7–7
11. Havic találta arcon Görbiczet, két perc.
10. Amorim verte meg kifelé emberét, majd a kapu bal oldalába lőtt. 6–7
9. Jelcic újabb védése után Benko indult, 5–7.
9. Görbicz félmagas hetesét Jelcic védte.
8. Rajovics ziccerét védte Grubisic, de marad náluk, Horvat pedig a bal felsőbe bombáz 9-ről. 5–6
7. Amorim átlövésből kiegyenlít. 5–5
6. Orbán a jobb szélről felel, de jön a gyors válasz. Megint Rajovics.4–5
5. Görbicz eladott labdájával Benko indult meg és lőtte be a ziccert. 3–4
4. A nyitott védekezés ellenszereként Löke beállóból eredményes. Beállóból jön a válasz is. Rajovics3–3

3. Basic
takarásból lőtt Grubisic lábai között a kapuba. 2–2
2. Löke harcolt ki hetest, Görbicz pedig a jobb alsóba lőtt. 2–1
1. Két gyorsan véget ért támadás után Basic egyenlít a bal szélről. 1–1
1. Lökéé az első gól, Görbicz bejátszása után. 1–0
1. A győriek kezdték el a mérkőzést.
Felcsendült az EHF-induló után a Himnusz is.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a címvédő Győri Audi ETO KC első szezonbeli BL-mérkőzése.

Átalakuló Győr, változatlan célok: rajt a női kézi BL-ben – olvassák el a szezont felvezető cikkünket!

A MECCS ELŐTT

A Győr csütörtöki edzésén a nyáron érkezett német jobbátlövő, Susann Müller eltörte az ujját, és legalább három hétig nem léphet pályára, így biztosan nem szerepel az ETO első meccsén, az esti Lokomotiva Zagreb elleni összecsapáson sem.