Öt kimaradt hetes, hatgólos hátrány - nehéz helyzetben az ETO

2015.04.04. 18:57
Ambros Martínnak bőven lesz dolga a visszavágó előtt (Fotó: Korponai Tamás)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Győri Audi ETO KC 24–18-ra kikapott a Vardar Szkopje otthonában, így nehéz helyzetből várja a visszavágót (jövő szombat, 16.30).

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

VARDAR SZKOPJE (macedón)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–18 (14–10)
Szkopje, 4800
néző. Vezette: Pichon, Reveret (franciák)
VARDAR:
SZUSZLINA – RADICSEVICS 7, LEKICS 4 (2), Althaus 2, PENEZIC 5, Lazovic-Varlec 3, Dembélé 3. Csere: Leynaud (kapus), Sokac, Ihnyeva, A. Klikovac, J. Nikolics, Csernoivanyenko. Edző: Indira Kasztratovics
GYŐRI ETO:
GRIMSBÖ – Bódi 1, S. Müller, Kovacsics 1, H. Löke 2, Szeny 5 (3), Szepesi. Csere: Herr O. (kapus), V. Milanovic-Litre, Korsós 3 (1), AGUILAR 4, Boczkó-Hornyák 1, Knedlíková 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc:
3–0. 8. p.: 6–2. 14. p.: 6–6. 20. p.: 11–7. 27. p.: 12–8. 35. p.: 16–13. 38. p.: 18–13. 45. p.: 19–15. 50. p.: 21–15. 54. p.: 22–17
Kiállítások:
12, ill. 4 perc
Hétméteresek:
4/2, ill. 9/4

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Thüringer HC (német)–Larvik (norvég) 26–29 (11–14)
HCM Baia Mare (romániai)–Dinamo Volgograd (orosz) 25–23 (11–12)

VASÁRNAP RENDEZIK
Viborg HK (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), vasárnap, 16.50

A Vardar vezetőedzője, Indira Kasztratovics a meccs előtt azt mondta, hogy sikerükhöz két dolog feltétlenül szükséges lesz: a jó kezdés, illetve a végig összeszedett védekezés. Nos, a két feltételt teljesítette a szkopjei csapat, és ennek következtében meg is nyerte a meccset.

Akkor először is a jó Vardar-kezdésről, amit a magunk részéről inkább neveznék az ETO rossz kezdeti perceinek, mert az eladott labdákhoz, a felesleges szabálytalanságokhoz és a kimaradt hetesekhez legalább annyira kellett a győri játékosok rossz reakciója, mint a hazaiak elszánt kezdése. A kapuban Inna Szuszlina remekül kezdett, ami megalapozta a hazaiak önbizalmát, ráadásul biztosította a gyors indulásokat, így a hazai gólok többségét a szélső páros, Jovanka Radicsevics és Siraba Dembélé szerezte.

Ambros Martín már a 8. percben időt kért, amikor 5–1-re vezetett a Vardar, és Macarena Aguilar beállítása meg is hozta a várt változást, a spanyol irányító remekül tört be, hetest harcolt ki, gólpasszokat adott – a győriek hat perc alatt utolérték a hazaiakat.

Utolérték, de nem előzték meg őket, ekkor ugyanis újabb hullámvölgy jött támadásban, és ez azzal is járt, hogy ismét jöttek a gyors hazai gólok, Kari Aalvik Grimsbö rendre kiszolgáltatott helyzetbe került. A Vardar újra meglépett négy góllal, és ezt meg is őrizte a szünetig (14–10).

A fordulás után Andrea Penezic rántotta meg a szkopjeiek szekerét, és az ETO már nem tudott közelebb férkőzni három gólnál. A támadás és a védekezés egyszerre nem működött jól, amikor hátul megvoltak a megszerzett labdák, elöl helyzetek maradtak ki, amikor elöl jött egy-egy villanás, hátul folyamatosan becsúszott a hiba. Heidi Löke ellen feltűnően sokszor ítélt a francia bírópáros, a norvég beálló hiányában nem volt vezér a támadásban. A felzárkózáshoz elengedhetetlen hetesek kimaradtak, a hajrában fontos lélektani pillanatokban is.

A gyors góljainak köszönhetően a Vardar megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, a hatgólos különbség (24–18) pedig tekintélyes előnyt jelent a visszavágóra. Az ETO-nak jelentős formajavuláson kell átmennie, ha ott akar lenni a budapesti négyes döntőben.

VÉGE! A Vardar 24–18-as győzelmével hatgólos előnyt harcolt ki a visszavágóra.
60.
A hazaiak megtartották a labdát, időn túli szabaddobásból Lazovic lőtt fölé.

60. Vardar-időkérés. Jan Pytlick magyaráz.
59.
Hornyák tört be, hetest kapott. Korsós próbálkozása is kimaradt, Leynaud kiütötte a labdát.
59.
Aguilar eladta a labdát, Radicsevics sprintelt, és nem hibázott. 24–18
59.
Althaust állították ki, mert lerántotta Lökét.
55.
Löke fordult be ismét ziccerbe, Kovacsics a hetessel, a labda a kapufán csattant, majd Leynaud-ról mellé pattant.
55. Lekics
tisztán futott be, és cunderezve szerzett gólt. 22–17
54.
Elvették a labdát az ETO-tól, a magyar kispad kapott figyelmeztetést.
53.
Löke fordult be, Althausnak fájt, hetes nincs, csak szabad.
49.
Ráadásul Hornyák két kézzel lökött, kiállítás.
49.
Hazai gól Lazovic betöréséből. 20–15
48.
Löke fordult be, hetes. Szeny lövését kétszer is kivédte a most beálló Leynaud!
44.
Penezic lőtt fölé, Grimsbö indítása után Löke nem tudta megfogni a labdát.
44.
Győri labdaszerzés, majd -vesztés lövés nélkül.
43.
Althaust rendszabályozta meg Löke, ápolás.
42.
Belül védekezés után ismét Szeny-hetes, a labda a bal felsőben. 18–15
42.
Radicsevics másfél perc után átlövésből dobta fölé a labdát.
41. Szeny
ezt a hetest is bedobta. 18–14
41. Lazovic
másodszor kapott két percet, jön a hetes is.
40.
Gyenge ejtés Bóditól.
40.
Ambros Martín hívta magához csapatát.
39.
Radicsevics a szélről a kapufát találta el.
38.
Szeny passza pontatlan, miközben Löke eltűnt a falban. Radicsevics ziccerben, gól. 18–13
32.
Ismét a falban ítéltek az ETO ellen, Althaus a kapuval szemben fölé bombázott.
31.
Kovacsics indult ziccerben, de kimaradt a helyzet. Szenynél láb, a túloldalon Penezic-gól. 15–10
30.
Elkezdődött a második játékrész.

30.
Kovacsics utolsó pillanatokban eleresztett lövése után Szuszlina vetődött hatékonyan. Vége az első félidőnek.
30. Penezic
újabb hátrányos gólt szerzett. 14–10
29. Korsós
a szélről hozta közelebb a győrieket. 13–10
29.
Kínai figura végén Radicsevics leért a hatoson belülre, de megadták a gólt. 13–9
28. Hornyák
lövése után a lécről lepattanó labda Szuszlináról pattant be. 12–9
28.
Passzív volt már az ETO támadása, amikor Szeny lövését az oldalvonalon túlra ütötte Szuszlina. Lazovic hátulról fogta Lökét, két perc.
26. Dembélét
ismét nem lehetett utolérni, újabb könnyű hazai gól. 12–8
25.
Penezic góljába előbb belesípoltak, majd Herr védte a horvát átlövését.
24.
Althaus feleslegesen bántotta Löke, hetes. Herr a kapuban, Nikolics a kapufára ejtett.
23.
Rossz passz, Lekics dobta ki a labdát. Szeny egy ijesztés után a kapu jobb oldalába zúdított. 11–8
22.
Passzívnál Müller labdáját Szuszlina tolta mellé. 56 százaléknál az orosz kapus.
21.
Ezúttal Radicsevics maradt üresen, Grimsbö nagyot védett.
20. Penezic
jobb oldalról, jobb kézzel a jobb alsóba húzta vissza a labdát. 11–7
19. Korsós
szép megmozdulása gólt ért, akárcsak Althaus egykezes labdaelfogása. 10–7
18.
Támadószabálytalanság, ezúttal Dembélé rohan, Grimsbö ismét kiszolgáltatott. 9–6
17.
Bódinak kiszorított helyzetből nem ment. Távoli bomba Lazovictól, mellé.
16.
Müller lövését hárította Szuszlina, hetes a Vardarnak, Lekics labdája beszédült. 8–6
15.
Aguilar ezúttal labdát veszített, Radicsevics robogott, és be is fejezte az egyszemélyes akciót. 7–6
Sterbik Árpád és a férficsapat több tagja is a nézőtéren.
14.
Ezúttal Indira Kasztratovics hívta magához lányait.
14.
Aguilar zseniális, ezúttal remek gólpasszt adott Lökének. 6–6
13.
Fölöslegesen cserélt a Vardar, Bódi üresen, a labda a hosszúban. 6–5
12.
Korsós dobott, Szuszlina rúgott – utóbbi a győztes a hetes után.
12.
Aguilar hetest harcolt ki, Dembélé pihenhet két percig.
11.
Szeny labdát szerzett, és közben Althaus ellen is ítélnek. A túloldalon az orosz átlövése rossz, Löke befordulása viszont gólt ért. 6–4
9.
Althaus lopott labdát, de Grimsbö ziccert védett. Aguilar ismét gyorsan akciózott, jól tette! 6–3
7.
Lökétől másodszor vették el beállóban a labdát.
7. Lekics
váltotta gólra a büntetőt. 4–1
6.
Hetes a túloldalon is, kétperces büntetéssel megtoldva, Milanovic-Litre ballagott le.
5.
Kovacsics hetest harcolt ki, de ezúttal nem ő állt a vonal mögé. Korsós a hálóba pattintott. 3–1
4.
Nagyon rossz a kezdés. Lazovic ezúttal 9 méterről lőtt át, Grimsbőnek nem volt esélye utolérni a labdát. 3–0
3. Althaus
maradt üresen beállóban. 2–0
2.
Belül védekezés miatt hetest kapott az ETO, ám Kovacsics büntetőből sem járt sikerrel Szuszlinával szemben.
1.
Bódi, Müller, Kovacsics, Löke, Szeny, Szepesi felállásban kezdett a győri csapat. Kovacsics lövését kirúgta Szuszlina, rossz a visszarendeződés, Lazovicé az első gól. 1–0