A döntetlen nem elég: búcsúzott a BL-től a Győri ETO

2015.04.11. 16:22
Heidi Löke ígéretéhez hűen ezúttal is viking harcosként küzdött (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Győri Audi ETO KC hazai pályán 27–27-es döntetlent játszott a Vardar Szkopjéval, így a macedón csapat 51–45-ös összesítéssel bejutott a budapesti négyes döntőbe.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Győri Audi ETO KC–Vardar Szkopje (macedón) 27–27 (13–12)
Győr, 5200
néző. Vezette: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek)
GYŐR: Grimsbö – Bódi 2, Aguilar 1, Kovacsics 5, Löke 3, SZENY 6, Szepesi. Csere:Herr O., Csapó (kapusok), V. Milanovic-Litre 2, KORSÓS 6 (2), Hornyák Á. 1, Planéta, Knedliková 1.
VARDAR: Szuszlina – Radicsevics 5, Lazovic 2, PENEZIC 8, ALTHAUS 3, Dembele 1, LEKICS 4. Csere:LEYNAUD (kapus), NIKOLICS 3, Klikovac, Sokac 1 (1)
Az eredmény alakulása. 3. p.:1–2. 11. p.:5–5.17. p.:8–5.23. p.:11–7.27. p.:13–10.35. p.:15–14.38. p.:15–17.44. p.:17–20.52. p.:20–23.54. p.:23–24.57. p.:23–26.
Kiállítások:14, ill. 10 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 1/1

Hatgólos hátrányból várta a negyeddöntő visszavágóját az ETO, a címvédő magyar csapat nagyon nehéz feladat elé nézett, ráadásul Susann Müller sem léphetett pályára a győri találkozón. A Vardar kezdett jobban a mérkőzésen, Andrea Peneziccsel nem tudott mihez kezdeni a házigazda, a horvát játékos sorra lőtte a gólokat az első percekben. Kovacsics Anikó és Bognár-Bódi Bernadett révén azonban tartotta a lépést az ETO.

Sőt, a 20. percben Bognár-Bódi hatalmas találatával meglépett az ETO, már négy góllal vezetett a magyar együttes. Ez többek között annak is volt köszönhető, hogy Ambros Martín taktikát váltott, két beállós játékrendszerre állt át, ami meglepte a Vardart. A macedón csapat azonban a félidő hajrájában kis híján ledolgozta hátrányát, a korábbi győriek – Jovanka Radicsevics és Andrea Lekics – is eredményesek voltak, a szünetben egy góllal vezetett a címvédő (13–12).

Korsós Dorina szép góljával indult a második játékrész, ám a Vardar hamar magához ragadta a kezdeményezést és átvette a vezetést is a 37. percben, amikor Radicsevics volt eredményes. A kétgólos különbség állandósulni látszott a második félidő első felében, Penezic és Lekics nagyon élt.

Az ETO támadásban egyre kevésbé volt hatékony, a kapuban Grimsbö és Herr Orsolya sem tudott nagy védéseket bemutatni. A Vardar többször is három góllal vezetett (17–20, 23–26), az utolsó percben viszont úgy tűnt, hogy a címvédő legalább győzelemmel búcsúzik, Korsós góljával ugyanis vezetett a magyar csapat. Ám Althaus egy pimasz, háttal szerzett találattal egyenlített, így a találkozó döntetlennel ért véget, a Vardar Szkopje jutott a budapesti final fourba (27–27).

„Felszántottuk a parkettát, most ennyire tellett”

2. FÉLIDŐ

60. perc: Penezic mellé lő, támadhat a győzelemért az ETO. Korsós bevágja a ziccert a bal szélről! Althaus zseniális góljával zárul a találkozó, a beálló hát mögött engedi el és lövi a hálóba a labdát.27–27 A VÉGE! A VARDAR SZKOPJE JUTOTT A FINAL FOURBA.
59. perc: Egyenlít az ETO! Korsós Dorina a gólszerző. Időt kér a Vardar. Emberhátrányban fejezi be a meccset az ETO, Löke kap két percet mezrángatásért.26–26
58. perc: Csapó Kyra a magyar kapuban, Radicsevics lába leér a kínai figura közben. Hornyák viszont nem hibázik a túloldalon. 25–26
57. perc: Lazovic hatalmas gólt ragaszt a magyar kapuba, Herrnek még nincs védése. Knedliková szépít gyorsan.24–26
56. perc: Klikovac kap két percet a Vardarnál, Hornyákot borítja fel.
55. perc: Nikolicsot löki Szeny, két percet kap a győri játékos. A Vardar gólra is váltja a fórt. 23–25
54. perc: Labdát szerez az ETO, Milanovic-Litre eredményes. Ambros Martín reklamálásért kap sárga lapot közben.23–24
53. perc: Hetes az ETO-nak, Korsós ezt is belövi, a jobb alsót választja. Radicsevics góljára Kovacsics válaszol, marad a kettő közte.22–24
52. perc: Lekics Milanovic-Litre mellett tör be, és lő a kapu bal oldalába. 20–23
51. perc: Belemenés Lekicstől, fordulhat az ETO. Planéta veszi célba a bal felsőt, de Leynaud hárít.
50. perc: Gyorsan jön a Vardar válasza, Althaus beállóból eredményes. Szeny villámgyorsan válaszol.20–22
49. perc: Szép győri gól, Milanovic-Litre lő a jobb felsőbe. 19–21
48. perc: Penezicnek minden bemegy, a bal alsóba lő Herr mellett. Ez volt Penezic nyolcadik gólja a meccsen. Kovacsics lövését védi Leynaud.18–21
47. perc: Szeny okosan visszahúzza a labdát a rövid alsóba a bal oldalról. 18–20
46. perc: Hosszas támadás a Vardartól, majd passzívnál Lekics lő kapufát. Közben Herr a győri kapuban.
45. perc: Szeny óriási bombája a keresztlécen csattan, nincs szerencséje az ETO-nak.
44. perc: Penezicnek megvan a hetedik gólja is a mérkőzésen, Althaust ápolni kell. 17–20
43. perc: Időt kér Ambros Martín, Herr Orsolya elkezd melegíteni. Passzív miatt elveszik a labdát az ETO-tól, de Radicsevics is szabálytalan, kétszer indulás.
42. perc: Szeny lövi át szépen a szkopjei falat, a bal felsőbe helyez. A túloldalon Lekics eredményes.17–19
41. perc: Időt kér a Vardar. Nikolics góljával folytatódik a játék. Két beállóval most mindkét csapat.16–18
40. perc: Löke újabb hetest harcol ki. Korsós ezt most gólra váltja, a jobb alsóba lő. 16–17
39. perc: Kovacsics lövése Leynaud-t találja el, a túloldalon eladja a labdát a Vardar.
38. perc: Löke harcol ki hetest, de Leynaud lábbal védi Kovacsics lövését. Penezic góllal büntet, ráadásul Milanovic-Litre két percet kap. 15–17
37. perc: Hornyák ziccerét Leynaud védi, marad a labda az ETO-nál. Szeny viszont eladja, Dembele megszerzi, Radicsevics pedig ismét betalál, vezet a Vardar. 15–16
36. perc: Penezic bejátssza Althausnak, a beálló a bal alsóba tüzel. 15–15
35. perc: Szeny talpról, Althaus mellett lövi ki a bal alsót. 15–14
34. perc: Aguilartól lépéshiba miatt elveszik a labdát. Egyenlít a Vardar, Radicsevics a gólszerző. 14–14
33. perc: Kovacsics borítja fel a megiramodó Lekicset, két percet kap. Lazovic góllal büntet. 14–13
32. perc: Ráadásul Grimsbö bemutat egy fontos védést a túloldalon, majd Aguilar kapufát lő, de marad a labda az ETO-nál.
31. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ! Magyar góllal, Korsós eredményes a bal szélről! 14–12

1. FÉLIDŐ

30. perc: Technikai hiba, Szeny elejti a labdát, fordulhat a Vardar. Penezic nem talál kaput, de a túloldalon Szeny sem. VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
29. perc: Korsós tör be a bal szélről, de Leynaud védi a lövést. Radicsevics felhozza egyre a Vardart. 13–12
28. perc: Időt kér a Győri ETO. Planéta Szimonetta két percet kap, a Vardar hetest. Maja Sokac belövi, Grimsbö feje mellett. 13–11
27. perc: Szeny három védő között lő a jobb alsóba, a túloldalon Radicsevics fölé bombáz. 13–10
26. perc: Labdát szerez védekezésben az ETO, de nincs gyors indítás. A hosszas támadás végén Aguilar mellé lő, a kontrából Dembele viszont gólt szerez. 12–10
25. perc: Löke kap ismét remek labdát, a norvég beálló nem is hibázza el a ziccert. 12–9
24. perc: Kihagyott ziccer a győriektől, Lekics fordul a kipattanóval és értékesíti a ziccert. 11–9
23. perc: Kiváló akció az ETO-tól, Kovacsics parádés passzával Löke fordul be ziccerben Dembele mellett és lő a kapu bal oldalába. Milanovic-Litre kap két percet a hazaiaknál, Penezic pedig góllal büntet.11–8
22. perc: Keményen védekezik az ETO, Hornyák állítja meg Penezicet. Radicsevics viszont kegyetlenül bevarrja a jobb oldalról. 10–7
21. perc: Althaus löki el két kézzel Lökét, két perc, hiába csodálkozik. Gyönyörű figura az ETO-tól, de a végén Hornyák kapufát lő.
20. perc: Elképesztően nagy gól Bognár-Bóditól a jobb szélről, a szélső a rövid felsőbe bombáz Szuszlina feje mellett. Időt kér a Vardar. A rövid szünet után Lazovic mellé lő.10–6
19. perc: Passzív miatt elveszik a Vardartól a labdát, Penezicet ápolni kell.
18. perc: Kovacsics két védő között megy be és lő a bal alsóba. 9–6
17. perc: Dembele arcon üti Lökét, kettő percet kap ő is, öt az öt ellen most mezőnyben. Szép támadás, Aguilar passzol Korsóshoz, aki a bal szélről eredményes. Penezic közben óriási gólt lő ismét.8–6
16. perc: Belemenés Dembelétől, Bognár-Bódi védekezik remekül.
15. perc: Remek figura az ETO-tól, ismét két beálló a pályán, Kovacsics pedig középről be is vágja a ziccert. Védekezésben kettő percet kap Kovacsics, mezhúzásért.7–5
14. perc: Kapkod az ETO is, Kovacsics könnyed lövését fogja Szuszlina ezúttal. Szerencséje is van az ETO-nak, Radicsevics óriási keresztlécet lő.
13. perc: Passzívnál Radicsevics megy be a szélről, de kapufát lő. A túloldalon Szepesi kísérletét Szuszlina fogja. Lazovic hatalmas átlövését fogja Grimsbö.
12. perc: Szeny bombáz a jobb felsőbe, Penezic közben lerántja, győri gól és két perc ismét a Vardarnál. 6–5
11. perc: Itt az első szélső gól, Bognár-Bódi a szerzője a jobb oldalról, a kapufa is segített neki. Jön a válasz a Vardartól, Nikolics ismét.5–5
10. perc: Emberhátrányban egyenlít a Vardar, Nikolics eredményes. Löke közben sárgát kap védekezésben. 4–4
9. perc: Löke harcol ki kétperces előnyt, Penezic rántja le és kap kiállítást. Kovacsics használja ki magabiztos átlövéssel. 4–3
8. perc: Peneziccsel nem bír az ETO, a horvát ismét átlövi a győri falat. 3–3
7. perc: Szeny próbálkozik ismét, Szuszlina azonban ezt is védi. A túloldalon Lekics próbálkozását védi bravúrral Grimsbö. Közben két beállóval a pályán az ETO, újít a magyar csapat és gólt hoz: Aguilar eredményes. 3–2
6. perc: Kovacsics Anikó egyenlít, szépen kilövi a jobb felsőt Althaus mellett. 2–2
5. perc: Dembele lövését fogja Grimsbö, de szabaddobás a Vardarnak. Penezic passzívnál tüzel, de Grimsbö ezúttal véd.
4. perc: Szeny lő éles szögből, Szuszlina véd, majd elveszíti a labdát az ETO.
3. perc: Szeny kap sárgát védekezésben, Althaust viszi földre. Penezic megint átlövi a győri falat, jó 11 méterről bombáz a kapu bal oldalába. 1–2
2. perc: Egyenlít az ETO, HeidiLöke fordul be két védő között és lő a hálóba. 1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! Hatosfalat védekezik a Vardar, Szeny megpróbálja átlőni, de Szuszlina véd. A túloldalon Penezic sajnos eredményes. 0–1

A Vardarnál két korábbi győri játékos is ott lesz a pályán: Jovanka Radicsevics és Andrea Lekics. Mindketten Bajnokok Ligáját nyertek az ETO-val.

A közönség a magyar himnuszt énekli a kezdés előtt, a győri lányok összeborulva énekelnek a szurkolókkal együtt.

A világ legjobb játékosának megválasztott Eduarda Amorimot köszöntik a mérkőzés előtt, a brazil átlövő súlyos sérüléssel bajlódik, így a pályán nem segítheti az ETO-t, csak azon kívül.

Felcsendül a Bajnokok Ligája himnusza, a csapatok a pályán, ne menjenek messzire!

A Győri ETO került már hasonlóan nehéz helyzetbe a Bajnokok Ligájában, akkor továbbjutás és végső győzelem lett a vége. De mit gondol erről Kovacsics Anikó? És mi volt ez a szorult helyzet? Beharangozónkból kiderül,kattintson ide!

A győrieknél Susann Müller nem lesz ott a pályán, ugyanis nem nevezte az ETO a jobbátlövőt.

A párharc első felvonásán a macedón együttes hazai pályán 24–18-ra győzött, a címvédő Győri ETO öt hetest is hibázott az összecsapáson, így nagyon nehéz helyzetbe került a magyarországi visszavágóra.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Győri Audi ETO KC–Vardar Szkopje találkozó. Tartsanak velünk!