Félgőzzel is könnyedén nyert Zágrábban a hibátlan Győr

2014.11.16. 17:55
Kovacsics Anikó négy góllal vette ki a részét a győri sikerből (Fotó: gyorietokc.hu)
A Győri Audi ETO KC 26–15-re nyert a Lokomotiva Zagreb otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 5. fordulójában.

Az ETO a Viborg 22–20-as legyőzésével már négy forduló után biztossá tette csoportelsőségét a Bajnokok Ligája C-csoportjában, így a horvátok elleni találkozónak igazán nagy tétje a vendégek számára már nem volt.

A Zagreb játékosai viszont annál jobban izgulhattak, hiszen a BL-ben még nyeretlen horvátoknak csak egy győzelemmel maradt volna valós esélyük a továbbjutásra.

Az ETO elleni találkozót nem is kezdték rosszul a hazaiak, és a győriek pontatlanságát kihasználva az első tíz percben tartották a zöld-fehér csapatot, úgy, hogy pár percig még vezettek is.

A folytatásban aztán lassan elkezdett ébredezni a térdszalag-műtéten átesett Orbán Adriennt és az ujjtörést szenvedő Susann Müllert nélkülöző ETO, amely a 20. percre már hat góllal vezetett a tanácstalan Lokomotiva ellen. A takaréklángon égő Győr az első félidőt végül 7–13-mal zárta – köszönhetően a remekül védő Jelena Grubisicnek is.

A szünet után ott folytatták a felek, ahol abbahagyták, a Bognár-Bódiék apróbb hibákkal, de tartották az előnyüket, míg a hazaiak a labdát hosszú percekig járatva sem igazán találták a réseket az ETO védelmén.

A végére sem pörgött fel igazán a Győr, de a magabiztos győzelemhez ez is elég volt, végül 26–15-re nyert az ETO. A győriek ezzel továbbra is hibátlanok a BL-ben, a Zagreb pedig lélekben lemondhat a továbbjutásról.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ

Lokomotiva Zagreb (horvát)–Győri Audi ETO KC 15–26 (7–13)
Zágráb, 2000
néző. V: Mata, López (spanyolok)
ZAGREB: JELCIC – Benko, Horvat 2, Koznjak 2, Rajovics, Basic 1, Smiljanic. Csere: Milic 1, Jezic, Bozsovics 1, Hrbková 4 (3), T. Grubisic 1, Havic 2, Irman, I. Milanovic-Litre 1. Edző: Irfan Smajlagic
GYŐR: J. GRUBISIC – Bognár-Bódi 4, H. LÖKE 5, Szeny 1, E. Amorim 2, KOVACSICS 4 (1), Korsós 3. Csere: Boczkó-Hornyák, AGUILAR 4,V. Milanovic-Litre 1, Planéta, Szepesi 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 13. p.: 3–4. 16. p.: 3–7. 20. p.: 3–9. 23. p.: 4–10. 39. p.: 9–14. 42. p.: 9–17. 47. p.: 11–20. 54. p.: 13–23.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
NYILATKOZATOK
Ambros Martín: „Teljes mértékben elégedett vagyok a csapatommal! Habár a BL jelenlegi rendszere nagyon kemény, hiszen az utolsó meccsig tétje van minden percnek, és a lányokat megtizedelték a sérülések is, mégis csak jót mondhatok az egész eddigi szezonunkra, elképesztő teljesítményt mutatott a csapat. Hamarosan BL-szünet következik, és a hátralévő mérkőzésen is nagy koncentrációval fogunk játszani, küzdeni.”

Jelena Grubisic: „Az első perctől kezdve nagyon jól játszottunk, ma sem hagytuk, hogy a sérülések megingassanak bennünket. Csak gratulálni tudok a csapatomnak, hogy ilyen kiválóan játszott, és főleg hogy ilyen jól védekezett!"

A horvátok edzője, Irfan Smajlagic így nyilatkozott: „A két csapat közötti minőségben nagy különbség van, Győr jelenleg Európa legjobb klubja. Egyszerűen látni, hogy a pályán mindenben százszázalékosak, csodálatos nézni a játékukat, ez a topsport valódi demonstrációja. Bízom benne,hogy a jövő hét végén eséllyel indulunk a Viborg ellen, ők nem legyőzhetetlenek, szeretnénk a két pontot megszerezni."

Az ellenfél játékosai közül Michaela Hrbkova szólalt meg: „Nehezen tudom megmagyarázni, hogy miért, de idegesek voltunk ma, sajnos nem tudtuk a saját játékunkat játszani. A legjobb klubbal szemben nehéz dolgunk volt.”