Már négy forduló után biztosan csoportelső a Győri Audi ETO

2014.11.08. 15:58
Szepesi Ivett és a Győr keményen megküzdött a sikerért (Fotó: MTI)
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a Viborg 22–20-as legyőzésével már négy forduló után biztossá tette csoportelsőségét a Bajnokok Ligája C-csoportjában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–VIBORG HK (dán) 22–20
(9–11)
Győr, 3000 néző. V: Florescu, Stoia (románok)
GYŐR: HERR O. – Bognár-Bódi 2, Boczkó-Hornyák, KOVACSICS 7 (4), H. LÖKE 6, E. AMORIM 4, Szepesi. Csere: Grubisic (kapus), Szen 1, Korsós 1 (1), Aguilar 1, Planéta
VIBORG: MASSON – Lyksborg 3, Burgaard 2, GULLDÉN 4 (2), GRAVHOLT 1, DAMNJANOVICS 4, Fisker 3. Csere: Poulsen (kapus), SKOV 3
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 8. p.: 2–4. 15. p.: 4–7. 22. p.: 7–8. 25. p.: 7–10. 34. p.: 11–11. 36. p.: 13–11. 43. p.: 17–13. 48. p.: 17–15. 52. p.: 20–16. 57. p.: 21–18
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
AMBROS MARTÍN:
– Sok szenvedést okozott ma csapatunknak az ellenfél. Győztünk, de az első félidőbeli fegyelmezetlen játék miatt nem vagyok teljesen elégedett. Tanulság, hogy amikor gyengébb a
támadójáték, akkor is az extra védekezés segít a győzelemhez.
CHRISTIAN DALMOSE: – Két remek csapat játszott küzdelmes mérkőzést. Ma mi sem voltunk a legjobb formánkban, de ugyanez elmondható sajnos a játékvezetőkről is. Nagyon reméljük, hogy a Győrrel majd újra találkozhatunk a final fourban.

Beragadt a mérkőzés elején az Audi, és a labdaszerzések után gyorsan rohanó dánok a hatodik percre már 4–1-re vezettek, időt is kellett kérnie Ambros Martínnak. Támadásban gyakorlatilag csak Kovacsics Anikó tudott az első negyedórában túljárni a félelmetesen jól védő Masson eszén, de Damnjanovicsék tartották a közte hármat (4–7).

Kapaszkodott az ETO, de rendre csak egyre tudott zárkózni (7–8), a 25. percben Lyksborg pedig a szélről ismét megnyugtató előnyhöz juttatta csapatát (7–10). Innentől viszont egészen a 38. percig kellett várni a következő dán akciógólra, Herr Orsolya gyakorlatilag lehúzta a rolót, a második félidő elején meghúzott öt plusz egyes védekezés pedig teljesen tanácstalanná tette a vendégeket.

Gulldén megpattanó lövéséig pedig Macarena Aguilar és Heidi Löke révén már 14-nél jártak a győriek (14–11), és bár Gulldén duplázásával a 40. percre egyre feljött a Viborg (14–13), Korsós Dorina hetese már négygólos hazai előnyt jelentett (17–13).

A támadójáték ezt követően akadozni kezdett, hatperces magyar gólcsend következett, a vendégek azonban így sem veszélyeztették a Győrt (18–15). Az utolsó percben Damnjanovics kettőre lopta övéit, és a vendégek egy időkérés után még megpróbálták a sírból visszahozni a meccset, de Kovacsics szólója mindent eldöntött: már négy forduló után biztosan csoportelsőként zár az Audi ETO (22–20).

SZOMBAT

Győri Audi ETO KC–Viborg HK (dán) 22–20 (9–11)

59.
Bognár-Bódi ziccerét is hárítja a kapus.
58.
Amorim Poulsen kezébe lőtt, de labdát szerez hátul.
57. Kovacsics ziccere kimaradt, Burgaard szépít. 21–18
56.
Nagyszerű védekezés, újabb labdaszerzés.
55.
Rossz bejátszás, Herr az üres kapu mellé lőtt.
55. Löke újra betalált. 21–17
54. Időt kért a Győr.
54. Damnjanovics szépít. 20–17
53.
Herrhez került a labda, de az indítása nem pontos.
49. Bognár-Bódi a jobb szélről a rövid felsőbe lőtt. 18–15
48. Burgaard hátulról szabálytalankodik Amorimmal szemben, két perc.
48. Lyksborg a jobb szélről a kapu jobb oldalába lőtt. 17–15
47. Amorim lőtt passzívnál, Poulsen megfogja(!) a próbálkozást.
46.
Levitték a kapust is, heten támadnak a dánok. Hiába, Herr védi Gulldén távoli lövését.
45. Újabb időkérés.
45.
Hornyák belement.
44. Az eladott labda után Skov pattintott lövése már beakad. 17–14
44.
Fisker átlövését a jobb felső elől ütötte ki Herr.
43.
Gulldén átlövését is védi Herr, lábbal, de most oldalt kimegy a labda.
43. Kovacsicsot ápolni kell, Korsós a jobb alsóba lövi a hetest. 17–13
43.
Kovacsics kapott óriásit repülés közben, hetes.
42.
Herr védte Skov lövését, Bognár-Bódi összeszedi vetődve a kipattanót.
41. Amorim bejátszása után Löke a jobb felsőbe ágyúz. 16–13
41.
Amorimot blokkolják, de Herr ziccert véd.
40. Amorim elképesztően nagy gólt vág alulról a bal felsőbe. 15–13
39. Gulldén belelendülni látszik, most a rövid felsőbe húzta. 14–13
38.
Aguilar bejátszása után Löke most ziccert ront, Poulsen lábbal véd.
38. Megszakadt a dán gólcsend, Gulldén lövése a blokkról pattant a kapuba. 14–12
38. Kovacsics, Löke, gól. Megy ez. 14–11
37.
Újabb győri labdaszerzés. Nagyon feljavult a védelem.
37. A 4–0-s roham után a vendégek időt kértek.
37. Rossz bejátszás Lökének, de Herr véd, Bognár-Bódi indul, és a kapuba pattint. 13–11
36.
Az öt plusz egyes védekezés kiválóan működik, újabb labdaszerzés.
35. Először vezet a Győr. Aguilar nagyon belelendült. 12–11
34.
Burgaard gyenge átlövését Herr könnyedén védte.
34. Löke kapott jó bejátszást, és egyenlít. 11–11
33.
Passzívak a dánok, de a visszapattan hozzájuk.

30.
Hetes ott is, Kovacsics ért későn vissza.
30. Kovacsics hetese a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. 9–10
29. Hornyák tört be és harcolt ki hetest.
28.
Gravholt a hatoson belül próbált labdát szerezni. Hiába.
28.
Szen lövése sem pontos.
28.
Amorim szépen húzta vissza a rövidre, de mellé. Valaki hozzáért, sarokdobás.
27.
Burgaard lökete a lécről az oldalvonalon túlra pattant.
27.
Kiegészült a Győr, Bognár-Bódi kiszorított helyzetből viszont nem találja el a jobb felsőt.
25. Szen keze most elsült, a jobb felsőbe lőtt. 8–10
25. Lyksborg a jobb szélről a jobb alsóba lőtt. 7–10
24. Amorim ér lábbal a labdába, két perc.
21.
Szen gyengécske lövése nem okozott gondot Massonnak, Kovacsics viszont belemenést harcol ki.
20. Skov szerzett labdát Bognár-Bóditól, Burgaard pedig a jobb szélről értékesíti a ziccert. 6–8
19.
Gulldén ment bele Lökébe, de Amorim ejtését védte Masson.
18. Gyors győri támadás, Löke kap jó bejátszást, és megszerzi az első gólját. 6–7
18. Időkérés.
17. Egyedül Kovacsicsnak megy, betörésből szépít. 5–7
16.
Dán labdaszerzés után Masson átdobja a terem másik végébe a labdát, ziccer nincs, így az visszarepül a saját térfélre... Herr mindenesetre véd a támadás végén.
15. Damnjanovics kilenc méterről a bal felsőbe ágyúz. 4–7
14. Aguilar érkezik a pályára, ziccerbe is kerül, de Masson hárít.
14.
Herr újabb védése után ismét kapufát lő a Győr, de marad a magyar csapatnál.
13. Kovacsics most a jobb alsóba lőtt. 4–6
13. Löke szerzi meg a kipattanót, hetest és két percet harcol ki, utóbbit Burgaardnak.
11. Damnjanovics lövését Herr védte, Szepesinek nem volt helye a szélen, Lyksborg pedig kihasználja, hogy nincs embere. 3–6
10. Kovacsics felavatta Poulsent, a bal felsőbe lőtt. 3–5
10.
Amorimot gond nélkül blokkolják, Löke viszont hetest harcolt ki.
9. Damnjanovicsra senki nem lépett ki, hiba volt. 2–5
9.
Most Szepesi ront ziccert.
8. Akkor majd megy kínaiból! Amorim húzta be. 2–4
8.
Amorim szerez labdát, de Hornyák ziccerben Massonba lőtt.
7.
Újabb győri ziccer marad ki, ezúttal a lécre pattant a labda.
6. Időt kért Ambros Martín.
6. Belemenés a dánoknál, de megint labdát szereznek, ismét Fisker indul és a jobb felsőbe ágyúz. 1–4
5. Megtört a gólcsend, Kovacsics átlövésből szépít. 1–3
5.
Bognár-Bódi kapufára lőtt, Damnjanovics mellé.
4. Gulldén a balra mozduló Grubisic mozgásával ellentétesen a jobb alsóba lőtt. 0–3
4.
Újabb kimaradó magyar lövés, Lyksborg pedig hetest harcol ki a jobb szélről.
3. Gravholt kapott jó bejátszást, ziccerből pedig nem hibázott. 0–2
3.
Amorim helyzet nélkül lőtt, csúnyán fölé.
2.
Labdát szereztek a vendégek, Fisker pedig a kontra végén megszerzi a meccs első gólját. 0–1
1.
Damnjanovics test mellől megeresztett löketét Herr védte.
1. A vendégek kezdtek.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan elkezdődik a Győri Audi ETO KC Viborg elleni mérkőzése.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Egy hete idegenben a hajrában kiengedve is 30–25-re nyerni tudott a magyar bajnok, de Planéta Szimonetta, a győriek válogatott átlövője szerint az sem volt könnyű mérkőzés és a szombati sem lesz az.

„Szerintem most sokkal jobban felkészülnek majd belőlünk a dánok, ráadásul arra nagyon kell figyelnünk, hogy már az elejétől odategyük magunkat és a mi akaratunk érvényesüljön, mert a kinti meccsen is szoros volt az első húsz perc – véli a húszesztendős játékos, aki nem lepődött meg azon, hogy a nyári felkészülés botladozása után őszre remekül összeállt az ETO játéka. – Ennyi új játékosnak idő kell az összeszokáshoz, de várható volt, hogy ha elkezdjük jobban érezni egymást a pályán, megmutatjuk, valójában mire vagyunk képesek.”