A Győri ETO 20 perc alatt lerendezte svéd ellenfelét

2014.10.26. 16:55
A címvédő Győri Audi ETO KC 38–21-re nyert a svéd Sävehof otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 2. fordulójában.

Planéta Szimonetta pályafutása legjobb BL-mérkőzésén van túl (Fotó: Korponai Tamás, archív)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT

IK SÄVEHOF (SVÉD)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–38 (8–20)
Partille, 2000
néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
SÄVEHOF: Idéhn – WIKENSTEN 5, Oden 4, Karlsson 2, Alm 4 (1), Enhöring 1, SAND 4. Csere: Bundsen (kapus), Haraldsdóttir 1, Lindvall-Haggren, Dafe, Eriksson, Forsberg
GYŐR: GRUBISIC – Orbán Adrienn 3, Boczkó-Hornyák, LÖKE 7, Görbicz 5 (4), Amorim 3, Kovacsics 4 (1). Csere: Herr O. (kapus), SZENY 5, Aguilar, Bognár-Bódi, V. Milanovic Litre, PLANÉTA 6, Szepesi 2, Korsós 3 (3)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 2–5. 14. p.: 4–8. 20. p.: 5–13. 24. p.: 6–16. 32. p.: 10–20. 38. p.: 13–25. 42. p.: 16–26. 46. p.: 18–29. 49. p.: 18–31. 53. p.: 19–34. 55. p.: 20–36
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 10/8
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője:
– „Nagyobb ellenállásra számítottam a svédektől, de nem volt ez könnyű meccs, mi tettük ilyen simává a nyár óta és az egész héten elvégzett kemény munkának köszönhetően. Támadásban és védekezésben is magas színvonalon játszottunk, nem hagytunk területet az ellenfélnek, kibillentettük a ritmusából, és végül biztosan nyertünk. De nem szabad elbíznunk magunkat, ugyanilyen elszántan kell dolgoznunk tovább."

ÚGY TŰNIK, NEM SÚLYOS ORBÁN ADRIENN SÉRÜLÉSE
„Úgy tűnik, nem súlyos, azonban csak az otthon elvégzendő MR-vizsgálat után tudok pontos diagnózist felállítani. Durva instabilitás – úgy tűnik – nincs. Valószínűleg a külső hátsó tokszalag sérülhetett meg” – nyilatkozta Dr. Balogh Péter csapatorvos az ETO honlapjának a második félidőben megsérült Orbán Adriennről.

Mintegy fél percig álltak döntetlenre a felek a mérkőzésen, Eduarda Amorim már az első támadásból megszerezte a Győrnek a vezetést, és ezután is az történt a pályán, amit a címvédő akart. A Rába-partiak védőfala kitűnően dolgozott, mögötte Jelena Grubisic remekül védett, a támadójátékról pedig mindent elmond a szünetig dobott 20 gól.

A második félidő elején tovább növelte előnyét az ETO, a 36. percben már 24–11-re vezetett. Ez a játékrész leginkább a BL-mezőny legalacsonyabb és legmagasabb játékosáról szólt. A 164 centis, villámléptű Louise Sand elkapta a fonalat a hazaiaknál, de ez csak arra volt elég, hogy a Sävehof úgy-ahogy tartsa a lépést a vendégekkel. Akiknél a második számú átlövők szinte hiba nélkül játszottak, az orosz Anna Szeny és a 198 centis Planéta Szimonetta is rendre pontosan célzott, a hétmétereseket pedig Görbicz Anita és Kovacsics Anikó után Korsós Dorina kezdte el lőni, mégpedig hibátlanul.

A 40 gólt nem sikerült elérni, de a 38–21-es győzelem után Ambros Martín valószínűleg nem elégedetlen játékosai teljesítményével.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Kiegészül az ETO is. Planéta marad a földön, ő a bal térdét fájlalja könnyezve. Oden kapufája zárja a mérkőzést, 17 góllal nyer a Győr. 21–38
59. perc:
Kiegészülnek a hazaiak. Szeny test mellől lő, mégpedig kapu mellé. Sand a kapu fölé lő néhány centivel.
58. perc:
Oden lövése után a labda a sáncról pattan mellé. Milanovic Litrét is kiállítják két percre, egyenlő létszámban a csapatok. Oden mellé lő.
57. perc:
Herr most egy átlövést véd. Karlsson két percre kiáll. Milanovic Litre befordul, büntetőt lőhet a Győr. Korsós választása harmadjára a jobb alsó sarokra esik. 21–38
56. perc: Planéta
előtt nyílik rés a falon, nem is kell neki több. 21–37
55. perc:
Herr Orsolya hetest véd lábbal. Szeny gólt lő és kiállítást harcol ki. Oden talpról szépen visszahúzza a labdát. 21–36
54. perc:
Planéta betör, hetes a vége. Korsós ezúttal a bal felsőt lövi ki, jobban nem nagyon lehetett volna helyezni a labdát. 20–35
53. perc: Szeny
továbbra is hibátlanul céloz. A második félidőben ez Sandról is elmondható. 20–34
52. perc:
Pontatlan Sävehof-támadás után Milanovic Litre büntetőt harcol ki. Korsós a kapus lába alatt talál be karrierje első BL-hétmétereséből. 19–33
51. perc: Planéta
megint felugrik 10 méterről, és a jobb alsó sarokba bombáz. Öt lövéséből öt gólt szerzett a fiatal győri jobbátlövő. Időt kér a hazaiak mestere. 19–32
50. perc:
Aguilar betörés után betalál, de már lent volt a lába. Wikensten szabályos gólt lő. 19–31
49. perc: Planéta
sokkal jobban céloz, mint a hazaiak izlandi légiósa. Aguilar ƒ„harcol ki” belemenést a hazaiaknak, a Győré a labda. 18–31
48. perc:
Haraldsdóttir lő mellé.
47. perc: Szeny
harmadik lövéséből is gól születik. 18–30
46. perc:
Ambros Martín időt kér. Planéta hatalmas góllal hálálja meg társa jó zárását. 18–29
45. perc: Amorim nagy gólt lő, miközben hátraesik. Haraldsdóttir a blokk segítségével betalál. 18–28
44. perc: Szepesi
gyönyörű egyéni akcióval jelentkezik: előbb átveri Odent, majd a hálóba ejt. 17–27
43. perc: Oden
előtt nyílik szét a győri fal, kihasználja. Amorim elveszti a labdát. Sand a kapufára bombáz. 17–26
42. perc:
Kiegészül az ETO, de Sand ismét labdát csen, és ismét eredményes. Kovacsics az újabb hétméteresét már belövi. 16–26
41. perc: Enhöring
beállóból, emberhátrányban farag a Sävehof hátrányán. 15–25
40. perc:
Az Amorim által kiharcolt hetest Kovacsics lövi, de Idéhn túljár az eszén. A győri lerohanást a villámgyors Sand akadályozza meg szép labdaszerzéssel.
39. perc:
Szepesi passza után Kovacsics alulról engedi el a labdát, amely utat talál a kapuba. Wikenstentől jön a válasz. Oden rángatja meg Amorimot, két percet kap. 14–25
38. perc: Sand
indul, és megint higgadt marad a ziccerénél. 13–24
37. perc:
Grubisicnek nincs szerencséje, újabb lövést véd be. 12–24
36. perc: Szepesi
remek labdalopás után végigrobog a pályán, és értékesíti a ziccert. Löke Grubisic indításából talál be. 11–24
35. perc:
Amorim passzát Löke váltja gólra. 11–22
34. perc:
Hazai technikai hiba után Orbán indul, és kihasználja a ziccert, ám utána a földön marad. A jobb térdét fájlalja a győri jobbszélső, nem a legjobban fogott talajt a felugrás után. Le kell cserélni, de legalább a saját lábán hagyja el a pályát. Sand indul hazai labdaszerzés után, és a BL-mezőny legalacsonyabb játékosa nem hibázik nagy helyzetben. 11–21
33. perc:
Szepesi kapufát lő, majd Idéhn védi az ismétlést. Grubisic is bemutat egy bravúrt a másik oldalon.
32. perc: Oden
a jobb felső sarokba lő, újra „csak” tízzel vezet a Győr, de kiegészül. 10–20
31. perc:
Emberelőnyben kezdi a második félidőt a Sävehof, és Wikensten ismét kihasználja, hogy többen vannak a pályán. 9–20

1. FÉLIDŐ

30. perc: Milanovic Litre az első győri kiállított. Wikensten kihasználja az emberelőnyt. Ambros Martín kihasználja első időkérését. Kínai figurával próbálkozik a Győr, nem sikerül, a másik oldalon pedig már nem fér bele egy újabb támadás. A címvédő 12 góllal vezet a szünetben. 8–20
29. perc: Görbicz
hidegvérrel a kapu jobb oldalába pattint a hetesből. Gyenge hazai próbálkozás után Szeny lő gólt betörésből. 7–20
28. perc:
Alm lövése után a lécen csattan a labda. Aguilar indul, betör, hétméteres.
27. perc: Wikensten
ugrik be Szepesi mellett, és szépít. Planétát leblokkolják, majd elveszik a labdát az ETO-tól. 7–18
26. perc: Planéta
ismét bevágja átlövésből. 6–18
25. perc: Planéta
felugrik középen, és megszerzi második BL-gólját. 6–17
24. perc:
Aguilar osztja le a labdát a szélre Kovacsicsnak, aki kapufás gólt lő. Grubisic hárítja az újabb svéd próbálkozást. 6–16
23. perc:
Törölni kell a labdát, majd rövid szünet után folytatódik a játék. Dafe vonalra lép, jöhet az ETO.
22. perc:
Aguilar passzát az izlandi Haraldsdóttir lefüleli, indul, és higgadtan a jobb alsó sarokba lő. 6–15
21. perc: Löke góljával már tíz közte. 5–15
20. perc: Oden
lövését Grubisic nem tudja hárítani, épphogy csak becsorog a labda. Szenytől jön a győri válasz. 5–14
19. perc:
Löke szerez labdát remek védekezéssel. Kovacsics gyönyörű mozdulattal a hálóba talál beállóból, de sajnos a vonalon állt.
18. perc:
Rossz hazai passz, Kovacsics indul, és ő sem hibázza el a ziccert. Itt a második svéd időkérés. Oden került lövőhelyzetbe, ám a blokk és a kapufa ment. 4–13
17. perc: Löke
indul, és már héttel vezet az ETO. Dafe lövését védi Grubisic, Görbicz betalál a másik oldalon. 4–12
16. perc:
Rossz hazai támadás után támad a Győr, Orbán kapja meg a labdát, és a léc segítségével a kapuba pattint. 4–10
15. perc:
Sand repül be a bal szélről, de Grubisic villámgyorsan leengedi a bal kezét, és védi a lövést. Lökét hiába rántják vissza a nyakánál fogva, így is bevágja. 4–9
14. perc: Karlsson
kipókhálózza a bal felső sarkot, átlőtte a győri blokkot. 4–8
13. perc:
Sand passzát Görbicz csípi el, majd a győri 13-as test mellett lő, de Idéhn lábbal nagyot véd, és a kapufáról kipattan a labda.
12. perc:
Amorim megint betör, megint hétméteres következik. Görbicz immár 75 százalékos a büntetővonalról ezen a meccsen. Ezúttal a léc alá húzza a labdát. 3–8
11. perc:
Amorim harcol ki kétperces kiállítást (Odennek) és büntetőt. Görbicz kis szerencsével bedobja a hetest. Karlsson lövése gyenge. 3–7
10. perc:
Amorim bejátszása rossz, az induló Sand összeszedi valahogy a labdát, de a kapufát találja el.
9. perc:
Hornyák ziccerét Idéhn védi. Amorimot leblokkolják, a másik oldalon Wikensten a lécet találja telibe a jobb szélről.
8. perc:
Támadófaultot fújnak a svédek ellen, Amorim a másik oldalon nem sokat vacakol. Almnak segít a blokk, bepattan a labda. 3–6
7. perc: Görbicz
a második hetesét már értékesíti. 2–5
6. perc:
A hazaiaknál lépéshiba, indul a Győr, és Löke góljával máris hárommal vezet. Svéd időkérés. Oden gyenge átlövését könnyen védi Grubisic, Karlsson ziccerét viszont már nem tudja hárítani. 2–4
5. perc:
Löke ismét összeszedi a labdát, Alm csak sárga lap és hetes árán tudja megállítani. Görbicz kihagyja a büntetőt, a kapufa tövére lő.
4. perc: Löke beállóból szerzi meg az első gólját. Alm hetesből avatja fel Grubisicet. 1–3
3. perc:
Tökéletes támadás végén Orbán ugorhat be nagy szögben, és a kapuba ejt. Grubisic véd még egyet. 0–2
2. perc:
Grubisic bemutatja első védését a győri kapuban. Támadásban a jobbkezes Hornyák játszik jobbátlövőt az ETO-ban.
1. perc: Amorim
rögtön az első támadásból betalál. Jó győri blokk után Görbicz rosszul passzol. 0–1
Összecsaphat a legmagasabb és a legalacsonyabb játékos – beharangozó írásunkat itt olvashatja.