Az ETO nem tett szívességet a Metznek

2015.03.15. 18:57
Bódi Bernadették idegenben is legyőzték a Metzet (Fotó: Veres Viktor, archív)
A Győri Audi ETO KC 27–20-ra nyert a Metz ellen idegenben a női kézilabda BL középdöntőjének utolsó fordulójában. A HCM Baia Mare közben hazai pályán 32–22-re megverte a Viborgot, ami azt jelenti, hogy a metziek kiestek.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Vardar Szkopje–Győri ETO
Thüringer HC–Larvik
Viborg–Buducsnoszt
HCM Baia Mare–Dinamo Volgográd
Az első mérkőzéseket (ápr. 4–5.) az elöl álló csapatok otthonában játsszák. A visszavágókat egy héttel később rendezik.

Csak a metziek számára volt tétje a mérkőzésnek, nekik viszont nem kicsi: a továbbjutásért küzdöttek. A győri kapuban ezúttal Kari Aalvik Grimsbö kezdett, aki olimpiai, világ- és Európa-bajnokhoz méltón védett. A másik oldalon Laura Glauser is bemutatott jó néhány bravúrt, de a Győr így is elhúzott 10–5-re. Egyik legjobbja a nyitó játékrészben Jana Knedlíková volt, a cseh jobbszélső bátran elvállalta helyzeteit, és gólra váltotta azokat.

Az első félidőt 12–8-as előnnyel zárta az ETO, amely a fordulás után egyértelműsítette fölényét. A metzi edző időkérései is hatástalannak bizonyultak, az utolsó percekre így már nem maradt izgalom. A párhuzamosan zajló mérkőzésen a Viborg tíz góllal kikapott Nagybányán, ezzel a Metz kiesett.

A Győr a Vardar Szkopjéval találkozik a negyeddöntőben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 6. FORDULÓ

METZ HANDBALL (FRANCIA)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–27 (8–12)
Metz, 4400
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
METZ: GLAUSER – Luciano 1, Gros 2, Zaadi, BROCH 3, Liscsevics 1, Baudouin 2 (1). Csere: Pierson (kapus), KAMTO 3, Andrjusina 3 (2), Flippes 2, Mendy, González 3. Edző: Jérémy Roussel
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi, S. Müller 3, KOVACSICS 6 (3), LÖKE 4, Szeny 3 (1), Korsós 1. Csere: Herr O. (kapus), V. Milanovic-Litre 2, HORNYÁK Á. 3, Szepesi, Aguilar 1, KNEDLÍKOVÁ 4, Planéta, Morena. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 10. p.: 4–3. 23. p.: 5–10. 33. p.: 8–15. 42. p.: 11–18. 47. p.: 13–20. 51. p.: 16–22. 57. p.: 19–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
Jérémy Roussel:
– A Győr sajnos túl nagy feladatnak bizonyult számunkra, de nem most estünk ki, hanem a korábbi, elrontott meccsek miatt.
Ambros Martín: – Elégedett lehetek, mert ahogyan terveztük is, végig uraltuk a játékot. Még amikor volt is egy kisebb hullámvölgyünk, végig mi irányítottunk. A védekezésünk remek volt, ami természetesen mindig összefügg a kapusteljesítménnyel is. Ami a negyeddöntőt illeti, még messze van a Szkopje elleni párharc, de az biztos, hogy játékerő tekintetében Európa egyik legerősebb csapata lesz az ellenfelünk, amelynek sok játékosa a világ öt legjobbja közé tartozik a posztján. Viszont a kézilabda csapatsport, ezt nem szabad elfelejteni.

Baia Mare (román)–Viborg (dán) 32–22 (17–11)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Larvik (norvég)–Sävehof (svéd) 25–17 (12–8)

6. Sävehof (svéd) 10 1 1 8 227–293 –66 3

Thüringer HC (német)–HC Leipzig (német) 27–23 (11–11)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Krim Ljubljana (szlovén) 39–20 (19–8)

Vardar Szkopje (macedón)–Dinamo Volgográd (orosz) 28–27 (15–13)

2. FÉLIDŐ
60. perc: Andrjusina hetesével szemben Herr tehetetlen. Hét góllal nyer a Győr, a Vardar Szkopje ellen folytatja a negyeddöntőben, a Metz számára a középdöntő volt a végállomás. 20–27
59. perc:
Planéta és Hornyák a két átlövő a Győrnél. Korsós kitámasztás után szerencsés gólt dob. 19–27
58. perc:
González lő gyengén.
57. perc:
Milanovic-Litre belejött, megint eredményes.19–26
56. perc:
Herr véd, Milanovic-Litre a másik oldalon begyűjti a labdát a falban, és betalál. Gyorsan jön rá a válasz. 19–25
55. perc:
Elkeseredetten próbálkozik a Metz, sikertelenül.
54. perc: Löke
kap labdát a földön fekvő Szenytől, és ziccerben nem ad esélyt a kapusnak. 18–24
53. perc: Flippes
megint elmegy Kovacsics mellett, és góllal koronázza meg betörését. 18–23
52. perc:
Győri időkérés. Aguilar két embert becsapva kerül helyzetbe, ő is feliratkozik a gólszerzők közé. 17–23
51. perc: Hornyák passza jó Lökének, aki befordul, hétméteres. Szeny lövi be a büntetőt. González másodszor is beveszi Herr kapuját. 17–22
50. perc: Szeny
megint talpról ereszti el, most jól. Flippes áthámozza magát Kovacsicson, akit kiállítanak, a hetest pedig Andrjusina értékesíti. 16–21
49. perc: Liscsevics
átlövésből megszerzi első gólját. Bódi elveszti a labdát. Flippes rossz lövése után jöhet a Győr. 15–20
48. perc:
Szeny talpról lő, Glauser védi a nem jól helyezett bombát.
47. perc: Hornyák
nagy lendülettel betör, újabb gólja után jön az utolsó hazai időkérés. Az 50. percben 11 góllal vezetnek a nagybányaiak, reménytelen helyzetben a Metz. González lő gólt a Grimsbőt váltó Herrnek. 14–20
46. perc:
Aguilar ziccerig cselezi magát, de kapu fölé lő. Löke pihenhet két percet túl kemény védekezése miatt. Aguilar jól beáll Gros elé, belemenést ítélnek a korábbi győri átlövő ellen.
45. perc:
Andrjusina nem csügged, kitartásáért gól a jutalma. 13–19
44. perc:
Grimsbö spárgával védi Andrjusina átlövését, majd fájlalja a lábát, de marad a kapuban.
43. perc: Kamto
emberhátrányban szerzi harmadik gólját. Müller az egyes és a kettes védő között ugrik be, és közelről nem ront. 12–19
42. perc:
Löke most a szenvedő fél, Brochot kiállítják róla. A büntetőt Kovacsics értékesíti. Andrjusina nem húzza az időt emberhátrányban, elvállalja, de nem jár sikerrel. 11–18
41. perc:
Grimsbö véd, Zaadi a földön marad, Löke taszította meg. Nincs nagy baja a franciának, de lecserélik.
40. perc:
Kovacsics jobb vállát kell egy kicsit megmasszírozni. Talán ennek tudható be, hogy aztán elszórja a labdát. Gyorsan felér a Metz, és farag a hátrányán. 11–17
39. perc:
Müller passzol Hornyákhoz, aki betör két hazai játékos között, gól a vége. 10–17
38. perc:
Emberhátrányban nem tud gólt lőni a Győr, de aztán jól zár vissza, és megszerzi a labdát.
37. perc:
Szepesit kiállítják két percre. Zaadi átlövésből kapu mellé lő.
36. perc:
Müller próbálkozik sikertelenül.
35. perc: Knedlíková
fut be középre, onnan is eredményes. Baudouin felkanyarodik a szélről, és átlövi a győri falat. 10–16
34. perc:
Rossz metzi bejátszást még rosszabb Szeny-passz követ. Broch beállóból mattolja Grimsbőt. 9–15
33. perc:
Grimsbö véd, Kovacsics betörésből szerzi következő gólját. Jön is a hazai időkérés. 8–15
32. perc:
Szepesi büntetőt harcol ki, Kovacsics nem hibázik. 8–14
31. perc: Lökének
köszönhetően vendéggóllal kezdődik a második játékrész. 8–13

1. FÉLIDŐ
30. perc: Luciano
fut be középre, és kihasználja a helyzetét. Ez az első félidő vége. A HCM Baia Mare 17–11-re vezet a szünetben, bajban van tehát a Metz. 8–12
29. perc:
Kiállítás a hazaiaknál, Müller a kapufára ejt.
28. perc:
Aguilar veszi észre a jobb szélen üresen maradó Knedlíkovát, aki a rövidbe lő. 7–12
27. perc: Hornyák
látja meg a rést a metzi falon, és góllal büntet. Herr érkezik az újabb metzi hetesre is, és ezúttal Gros pattint a lécre. 7–11
26. perc:
Ambros Martín időt kér. Müllert leblokkolják, és hiába zár vissza a Győr, Kamtóhoz csak eljut a labda, amely aztán a győri kapuban köt ki. 7–10
25. perc:
Indulna a Metz, de Müller elhalássza a labdát.
24. perc: Kamto
beállóból bevágja Hornyák szorításában. 6–10
23. perc: Knedlíková
ezúttal a posztjáról, a jobb szélről eredményes. 5–10
22. perc:
Liscsevics beleugrik a győri falba, ami nem szabályos.
21. perc:
Ilyen egyszerű ez: Müller felugrik, és a bal alsó sarokba lő. Knedlíková indul Grimsbö védése után, és már néggyel vezet a Győr. 5–9
20. perc:
Francia időkérés. Knedlíková védekezik a hatoson belül. Herr érkezik a hetesre, de nem ő védi Baudouin lövését, hanem a léc.
19. perc: Kovacsics
a bal szélről pattint a léc alá. 5–7
18. perc:
Grimsbö védése után Löke indul, és nem hibázik. Zaadi próbálkozik átlövéssel, ám Grimsbö megint a helyén. 5–6
17. perc:
Baudouin a lécre ejt. Korsós előbbi megszerzi, majd eladja a labdát. Bódi nagy szögben kanyarodhat fel a szélről, de Glauser véd.
16. perc:
Szeny csap bele Kamto arcába lefordulás közben, támadóhiba.
15. perc:
Milanovic-Litre megkapja a második kétperces büntetését. Zaadi betör, hétméteres. Baudouin Grimsbö lábai között talál be. 5–5
14. perc:
Labdaszerzés után Löke roboghat, de ziccerét hárítja Glauser.
13. perc:
Gros lövését védi Grimsbö. Müller passza után Löke talál be. A norvég beállót meglökő Lucianót kiállítják. 4–5
12. perc:
Kiegészül a Győr, Szeny megtöri az ETO gólcsendjét. 4–4
11. perc:
Luciano az oldalhálóba lő a bal szélről, majd a pálya ellentétes sarkában Glauser babrál ki Korsóssal.
10. perc:
Glauser újabb csatát nyer Szennyel szemben. Milanovic-Litrét kiküldik két percre. A holland Broch kapja meg megint a labdát, és ezt a helyzetét is kihasználja. 4–3
9. perc:
Müller talpról elvállalja, de leblokkolják. Broch beállóból egyenlít. 3–3
8. perc: Gros
szerzi a második hazai gólt is. 2–3
7. perc:
Továbbra sem megy támadásban a Metznek, Szeny lövését védi Glauser, majd Kovacsicstól veszik el a labdát.
6. perc:
Zaadi ellépi a hazaiaknál, Müller újabb lövése nem pontos.
5. perc:
Győri lerohanás, Müller fejezi be góllal. 1–3
4. perc: Kovacsics értékesíti a Löke által kiharcolt hetest. 1–2
3. perc: Kovacsics
lövi az első gólt, Gros a másodikat. 1–1
2. perc: Az első győri támadás sikertelen, indul a Metz, de Grimsbö ziccert véd.