Nagybányán már nem volt gond, Müller vezetésével hengerelt az ETO

2015.02.08. 17:24
A címvédő Győri Audi ETO KC a Larvik ellen elszenvedett vereséget követően Nagybányán 26–18-ra legyőzte a HCM Baia Marét a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

Nem kellett sokat várni az újabb győzelemre a BL-középdöntőben, hamar talpra álltak Szenyék (Fotó: NS-archíV)

A magyar bajnok majdnem két év után most először kényszerült vereséggel a háta mögött nekivágni a következő BL-túrának. A Larvik ellen alulmaradó ETO ellenfele a középdöntő következő állomásán a HCM Baia Mare volt, amely hazai pályán, Nagybányán próbált pontot lopni Ambros Martín lányaitól.

A románokra kemény feladat várt, az ETO pedig bízhatott a statisztikákban: legutóbb a 2011–2012-es kiírásban fordult elő, hogy egymás után két vereséget szenvedett a BL-ben.

Álmosan, de a győriek szempontjából jól indult a meccs, és Kovacsics heteseinek köszönhetően hamar 3–1-es előnybe kerültek a vendégek.

A kétgólos különbség állandósulni látszott, a védelmekről, valamint a kapusokról szólt a meccs, így bár bőven akadtak lehetőségek mindkét oldalon, egyik csapat sem tudott igazán belelendülni.

Aztán az első félóra végére „bemelegedett” Herr, így a támadásban Susann Müller vezette Rába-partiak a szünetre már négygólos előnnyel vonulhattak.

A fordulást követően egy kis hullámvölgy után újra az ETO dominált, amelyben Müller továbbra is megállíthatatlannak tűnt, a második játékrészben alig több mint tíz perc után már a hetedik gólját számlálta a német légiós.

A románok végig küzdöttek, Gjorgjievszka góljaival próbáltak közelebb kerülni a Győrhöz, de az ETO végig magabiztos védekezéssel a végére is megtartotta az előnyét, sőt, Müller és Löke remek játékának köszönhetően végül kiütötte idegenben az ellenfelét.

A Larvik elleni vereséget követően tehát 26–18-ra legyőzte Nagybányán a HCM Baia Marét a Győri ETO!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ
2. CSOPORT, 6. FORDULÓ

HCM BAIA MARE (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 18–26 (9–13)
Nagybánya, 2080
néző. V: Lorente, Serradilla (spanyolok)
BAIA MARE: UNGUREANU – Nascimento 4 (3), GJORGJIEVSZKA 4, Lobach 3, Abbingh 2, Ardean-Elisei, Buceschi 2. Csere: Arenhart (kapus), Makajeva, Herrem 2, Davigyenko 1, Szűcs G., Tatar, Pirvut
GYŐR: HERR O. – Bódi 1, MÜLLER 8, KOVACSICS 6 (4), LÖKE 7, Szeny 1, Korsós 1 (1). Csere: Grimsbö (kapus), V. Milanovic-Litre, Aguilar 2, Hornyák Á., Knedlíková
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–3. 23. p.: 7–8. 27. p.: 7–11. 36. p.: 10–16. 40. p.: 12–17. 47. p.: 16–19. 57. p.: 18–22.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Elsősorban nem a két pont a fontos, hanem az, ahogy megszereztük. Fantasztikus csapatmunka volt, amiből minden játékos kivette a részét. Végig irányítottuk a játékot, főleg védekezésben, amit hatalmas erővel és munkával értünk el. Támadásban nagy önbizalommal játszottunk. Kiváló játékosokból áll a Nagybánya, de nem adtunk lehetőséget arra, hogy ezt megmutassa. Elégedett vagyok, látszik, mennyire koncentráltan dolgoztunk a mérkőzés előtt.

6. HCM Baia Mare (román)615142–165–232

60. perc: Löke, Löke, Löke! Újabb elképesztő gól, és ezzel megszületett a végeredmény: 18–26!

60. perc: Müller és Löke cifrázta, végül utóbbi volt a befejező. Már hét a különbség! 18–25

58. perc: Szeny lépett ki hibátlanul, majd adta le Lökének, a lécen megpattant a labdája, de így is becsorgott. 18–24

58. perc: Löke sem akart kimaradni a buliból, szép összjáték után csavart a kapuba. 18–23

58. perc: Egy kis szerencsétlenség a sok szerencse után, Herr hátáról vándorolt a kapuba a labda. 18–22

57. perc: Csak kérni kellett, Susann Müller emelkedett a blokkoló karok fölé, majd lőtte le a labdát a sarokba. 17–22

56. perc: Több mint öt percre gólképtelen volt az ETO.

55. perc: Herrem szedett fel egy eladott labdát, majd robogott a kapuig, és pöccintett el Herr mellett, megint négy közte. 17–21

54. perc: Herr és a kapufa összjátéka, Nascimento bombája akadt el.

54. perc: Azért itt sincs kolbászból a kerítés, Müller bombázott talpról, de ez elakadt a román kapusban.

53. perc: Időkérés.

53. perc: Nem, nem, nem és nem! Az indításokkal a második félidőben lehetetlennek bizonyult megverni az ETO-t. Müller szedte le most a labdát a változatosság kedvéért.

52. perc: Kovacsicsot sem kímélték, sokadszorra a földön a magyar „hetesspecialista”.

51. perc: Löke nem passzolt, de nem is kellett, Kovacsics labdalopása után két lépést követően a léc alá bombázott. 16–21

50. perc: Pláne így! Herr ért le a jobb alsóhoz megint.

49. perc: Kihagyott helyzet itt, kihagyott helyzet ott. Az ETO-nak természetesen nem jelentett gondot, ha pörög az óra…

48. perc: Kovacsics sem csak büntetőből volt eredményes, csodás átlövés! 16–20

48. perc: Talpról, a jobb oldalról. Kell még mondanunk? Gjorgjievszka! 16–19

47. perc: Időkérés.

46. perc: Szeny húzta meg ellenfele mezét, a játékvezető pedig könyörtelenül sípolt, ez is kiállítás.

45. perc: Szűcs küldte a földre Lökét, jött is a kiállítás, Kovacsics pedig jó szokásához híven értékesítette a büntetőt. 15–19

45. perc: A szokásos: Gjorgjievszka suhintott talpról, erre nem volt ellenszere Herrnek. 15–18

44. perc: Susann Müller megállíthatatlan volt, újra az egekben a német, a labda pedig már az alsó sarokban pihent. Ez már a hetedik gólja! 14–18

43. perc: Nascimento sajnos nem tudott hibázni, ez a hetes is utat talált a felső sarokba. 14–17

42. perc: Szeny engedett el egy gyenge löketet, a fordulásból pedig egy apró szabálytalanság, majd egy hetes „született”.

41. perc: Emberhátrányban is ment! Herr védett térddel Nascimento szélről indított lövése után. Maradt négy közte.

40. perc: Kovacsics lökdösődött, nem volt jó ötlet, Buceschi-gól és kiállítás járt vele. 13–17

40. perc: Müller lövését még leszedte Ungureanu, Kovacsics azonban azonnal visszatette a „lepattanót”. 12–17

39. perc: A gyors kontrákról lassan lemondhatntk a hazaiak, zsinórban másodszor varázsolták le az induló nagybányai kezekről a labdát Müllerék.

38. perc: Nagy passz, nagy gól, Lobach lépett ki, és lőtt a jobb alsóba. Négy közte. 12–16

37. perc: Nascimento bizonyította, hogy nem csak büntetőből tud betalálni, gyors kontra után tette le a labdát Herr lába mellé a románok játékosa. Lejárt közben a kiállítás. 11–16

36. perc: Aguliar esett látványosat, szólt is a síp, majd Müller örülhetett megint. 10–16

35. perc: Milanovic-Litre viszont most újra rossz helyre nyúlt, két perc „pihenő” járt neki.

34. perc: Löke viszont nem kegyelmezett, egy gyors indítás után estében tekert Ungureanu mellett a nagybányai kapuba. 10–15

33. perc: Szépen járatták a labdát a románok, de Herr mindenhol ott volt, le is kapta a levegőből a labdát – kétszer is zsinórban.

32. perc: Müller ment fel az egekbe, és bombázott, a kapufát is érintve utat talált a hálóhoz a labda. 10–14

31. perc: Hatalmas gól kezdésként, Gjorgjievszka csavart talpról a kapuba Herr mellett. 10–13

31. perc: Megkezdődött a második félidő!

30. perc:Lobach kapta tökéletesen, a vonalon a labdát, be is fejezte az akciót, így a félidőben 9–13 volt az állás!

30. perc: Egy kis lökdösődés, a visszatérő Kovacsics pedig ezt a hetest is bepattintotta. 8–13

30. perc: Időkérés.

29. perc: Müller viszont kiélvezte a magányt, egy csel után estében az alsóba helyezte a labdát – a negyedik gólja a német légiósnak. 8–12

29. perc: Herrem megint teljesen egyedül maradt, csak épp az emelése nem talált kaput. Ez most nem Herren múlt…

28. perc: Herrem a szélen váratlanul üresen, pattintott is a hosszúba. 8–11

28. perc: A csereként beálló Korsós sem kegyelmezett, négy közte! 7–11

27. perc: Aguilar pedig újra betört, gól most nem volt, egy újabb hetes viszont jöhetett.

27. perc: Rossz hír, Kovacsics ült le a lábát húzva, nem nézett ki jól…

27. perc: Nascimento sem tudott most túljárni Herr eszén, lábbal szedte ki a sarokból akrobatikus mozdulattal a magyar kapus a labdát.

26. perc: A román időkérés után Szeny állt ki két percre egy lökés miatt, emberhátrányban az ETO.

26. perc: Müller pedig odaállt, és az alsóba bombázta a labdát, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Újra három közte. 7–10

25. perc: HERR! Belelendült a félidő végére a győri, zsinórban két ziccert is kiszedett!

24. perc: Egyenlíthettek volna a románok, de túl sokat léptek, Aguilar pedig egy villámgyors kontra végén „lehasalva” a jobb alsóba tüzelt. 7–9

23. perc: Nascimento pedig nem szórakozott, beverte büntetőből a második gólját. 7–8

22. perc: Herr védett, de most ez sem sokat segített, Szeny lökése miatt fújt a bíró, hetes.

21. perc: Egy jó sánc és egy belemenés itt, egy lépéshiba ott. Láttunk már pörgősebb, szebb találkozót, egyelőre sok volt a hiba.

19. perc: Aguilart nem kímélték a románok, Gjorgjievszka tarolta le a győrit, de azért így is befért a gól, egy lepattanót Susann Müller szedett fel, majd pattintott a kapuba. Cselnek is jó volt… 6–8

18. perc: Abbingh viszont kezdett belelendülni sajnos, betörésből jött a második gólja zsinórban. 6–7

17. perc: Ott a válasz, Aguilar robbant be két ember között, majd csavart a kapuba Ungureanu mellett. 5–7

16. perc: Szoros az ETO védelme, de az ilyen bombákra nincs ellenszer, Abbingh vágta talpról a labdát a bal felsőbe. 5–6

15. perc: Egy-egy eltévedt lövés mindkét oldalon, a védelmek és a kapusok uralták egyelőre a meccset.

14. perc: Tökéletes passz, tökéletes befejezés, Müller passza után Bódi tekert a hosszú sarokba. 4–6

13. perc: Egyelőre maradt az egygólos különbség, egy kis lökdösődés és balhé a pályán, újra a Nagbányánál a labda.

13. perc: Buseschi talált be átlövésből, de lent is maradt, rövid ápolás, majd leült egy kicsit a románok játékosa. 4–5

12. perc : De a Győr sem pihent, Szeny is megszerezte az első találatát, az újabb ellentámadásnál pedig Herr védett. 3–5

11. perc: Jó a blokk, de pont így lett jó a Győrnek, egy kézről a kapuba vágódott Müller lövése, míg a másik oldalon is jött a gól egy villámgyors kontrát követően – Lobach a befejezőember. 3–4

10. perc: Gimsbö először a kapuban, de most ő sem tehetett csodát, Nascimento bombázta be a hetest. 2–3

10. perc: Ott a második román gól… helyett a hétméteres. Löke lökte ellenfelét.

9. perc: Herr védett, de nem volt teljes az öröm, két percre ugyanis a pálya mellett maradt Milanovic-Litre lökés miatt.

8. perc: A vonal mögött újra Kovacsics, és most sem hibázott, a felső sarokban talált magának „új otthont” a labda. 1–3

7. perc: Korsós lökését elengedték a játékvezetők, a kontra azonban elmaradt; higgadt támadással indult az ETO, amelyből Müller harcolt ki újabb hetest.

6. perc: Akadozott a játék, visszajött a kiállított román, a gól azonban így is érkezett: Löke maradt a vonalon egyedül, és bombázott a kapu közepébe. 1–2

5. perc:Gjorgjievszka lépett be középen, és pattintott az alsó sarokba a kapufát is súrolva. Emberhátrányban lőtt gólt a román csapat. 1–1

4. perc: Egy kis lökdösődés, némi reklamálás, egy kétperces kiállítást is kapott a Baia Mare, ám az állás így is maradt 0–1, Müller lövését kétszer is leszedte hatalmas bravúrral Ungureanu.

3. perc: Okosan járatták a labdát a románok, rengeteg idejük volt, de Herr eszén így sem sikerült túljárni, a lécről a magyar kapus kezébe szállt a labda.

1. perc: Kovacsics ijesztgetett, majd pattintott a bal alsóba. 0–1

1. perc: A Győr kezdte a meccset, majd Szeny belépője után azonnal kapott is egy hetest.

1. perc: Megkezdődött a találkozó!

Köszöntjük kedves olvasóinkat a HCM Baia Mare–Győri ETO kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésében!