Félszeg támadójáték: Larvikban is kikapott az ETO

2015.02.28. 18:28
Kovacsics Anikóéknak volt esélyük a visszavágón, ám túl sok esélyt hagytak a Larviknak (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a címvédő Győri Audi ETO támadásban rengeteg hibával játszva 21–19-re kikapott a norvég Larvik vendégeként. A norvég csapat előnye így négy pontra nőtt a csoportban a címvédő előtt, Ambros Martín lányai már nem végezhetnek a hatos élén.

NŐI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT

LARVIK (norvég) – GYŐRI AUDI ETO KC 21–19 (12–9)
Larvik, 3973
néző. Vezette: Cacador, Nicolau (portugálok)
LARVIK:
TOFT – Riegelhuth 5 (3), N. Mörk 2, Breivang 1, FRAFJORD 3, Wojtas, SA. SOLBERG 5. Csere: G. HAMMERSENG-EDIN 2, A. Hammerseng-Edin 3. Edző: Ole Gustav Gjekstad
GYŐRI ETO:
GRIMSBÖ – Bódi 2, H. Löke 3, V. Milanovic-Litre, Szeny 1, Kovacsics 1, KORSÓS 5 (3). Csere: Herr O. (kapus), Müller 5, Hornyák Á. 1, Aguilar, Knedlíková 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 10. perc:
3–3. 21. p.: 6–7. 24. p.: 9–7. 35. p.: 14–9. 46. p.: 15–12. 53. p.: 20–14. 58. p.: 20–18.
Kiállítások:
6, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 7/3
Ambros Martín:
– Főleg a második félidő elején hibáztunk sokat, nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, és ami az első félidő nagy részében működött is: ha akkor belőjük a három kimaradt hetest, egészen más meccs is lehetett volna. A végén szépen összeszedtük magunkat, de ezzel a teljesítménnyel itt nem nyerhettünk – és ez nem a bírókon múlott, mi nem tettünk eleget a sikerért. Ami a román kapitányságot illeti, ez a kérdés nem most aktuális, főleg nem ilyen meccs után: az újságok írhatnak, amit akarnak, mi a Bajnokok Ligájára koncentrálunk. Aki most ilyen információkat dob be, az nem adja meg a kellő tiszteletet a csapatomnak.

6. Sävehof (svéd)7115165–211–46 3

A másik középdöntős csoportról itt olvashat!

Győri vezetéssel kezdődött a mérkőzés Larvikban, és Ambros Martín csapata 24 percen át nem is engedte át az előnyt a hazai csapatnak, a spanyol szakember mégsem lehetett elégedett. Elsősorban azért, mert helyzetek sokasága maradt ki – ezek közül különösen az első három kimaradt hetes volt különösen fájó.

Kari Aalvik Grimsbö remekül olvasta a norvég játékosok lövését, az ő védései és a hatosfal hatékony működése adta ki az egy-két gólos győri előnyt, ami jellemző volt a félidő első felére. Ám hiba lenne tagadni, hogy a túloldalon Sandra Toft is nagy helyzetekben védett, az ETO átlövőiben kevés volt az erő – szinte csak Susann Müller próbálkozott –, az idő előrehaladtával pedig a szélről érkező próbálkozásokat is fogta.

És az ETO-val ellentétben a larvikiak tudtak indulni, Sanna Solberg nemcsak villámléptekkel került a másik kapu elé, de jól is használta ki a helyzeteit. A félidőben így 12–9-re vezetett a hazai együttes.

A fordulás után – kis túlzással – rosszabbul nem is kezdhetett volna a győri csapat, tíz perc telt el dobott gól nélkül, pedig Martín már öt perc után időt kért. Így a Larvik hiába nem remekelt támadásban, mégis szép lassan ötgólos előnyt épített fel magának. A vendég átlövők bátortalanok és pontatlanok voltak, távoli gólok híján Lökéhez is ritkán jutott el a labda, a szélsők lövéseit pedig ekkor már remekül érezte Toft.

Martín hiába próbálta felrázni a csapatát, a zöld-fehérek csak az utolsó percekben tudtak egy-egy gyors támadást végigvinni a pályán, és a játékvezetők is többször tévedtek a kárukra. A zöld-fehérek gyakorlatilag úgy bukták el a meccset, hogy kapujukban Grimsbö kiválóan védett, mégsem volt reális esélyük utolérni az ellenfelet. A Larvik az idegenbeli siker után otthon 21–19-re nyert.

A vereséggel eldőlt, hogy az ETO már biztosan a második helyen végez a hatos csoportban, és a másik középdöntő 3. helyezettje ellen folytatja a negyeddöntőben.

60. VÉGE! A LARVIK HAZAI PÁLYÁN IS LEGYŐZTE A GYŐRI ETO-T!
60.
A dudaszó pillanatában még Solberg a kapuba cunderezett, de azt a gólt végül nem adták meg.

58.
Passzívig támadott a Larvik, majd a rossz lövés után Löke indult. 5 másodperces támadás. 20–17
57.
Korsós kihagyta a hetest, de Müller felállt fal ellen eredményes volt. 20–16
56.
Hetes és kétperces kiállítás a norvégoknak.
51.
Müller ziccerébe nyúlt bele Toft, és a lécről kipattant a labda.
50.
Grimsbö is labdát fogott szélről.
50.
Bódi repült be szélről, de Toft hárított.
49. Mörk
kezd belejönni, betörés után is eredményes. 18–13
48.
Bódi nem tudta összeszedni Müller labdáját.
45.
Újabb belül védekezés, ezt már befújják a portugálok. A sértett, Korsós nem hibázik. 15–11
44. Riegelhuth
bedobta a hetest. 15–10
44.
Lökének fájt az ütközés, ápolni kellett.
43.
Edin lövése kijött a kapufáról, ám a kipattanóból Solberg hetest kapott.
43.
Gjekstad kért időt, mert megállt a Larvik is támadásban.
42.
Müller lövése ment mellé.
42.
Grimsbö tartja meccsben az ETO-t, Frafjord ziccere után tolta fölé a labdát.
41.
Löke ismét befordult, de teljesen egyértelmű hetes maradt el.
41. Löke
az egyes és kettes között betörve szakította meg a rossz sorozatot. 14–10
40.
Edin lövését lábbal védte Grimsbö.
39.
Újabb ETO-labdavesztés. Tíz perce nincs győri gól…
38.
Labdát szerzett a Larvik, ám az indítás nem jó.
37.
Korsós ziccerben, ám Toftban elakadt a labda.
36.
Szeny újabb lövése pontatlan.
35.
Ambros Martín kért időt. „What is this!? What is this!?” – még sosem láttuk ilyen mérgesnek.
35. Gro Hammerseng
második beállóként szerzett gólt. 14–9
34.
Kovacsics lövése a kapufáról pattant ki. A sokadik.
33.
Müller lövése a blokkról jött le, a túloldalon Grimsbö védett ziccert.

30.
Müller két lövése sem talált utat a kapuba.
30. Riegelhuth
bedobta a büntetőt. 12–9
30. Kovacsicsnak
két perc Mörk lökése miatt, és hetes.
29.
Riegelhuth lövése volt gyengécske. A túloldalon Korsós ziccere a lécre tolta a labdát Toft.
29.
Ezúttal a hazaiak edzője, Gjekstad kért időt.
28.
Müller zseniális passza után Löke kapott hetest. És Korsós ejtése hibátlan! 11–9
27. Edin
száll ki két percre a játékból. Érett a larviki kiállítás.
24.
Löke lőtt mellé ziccerben, miután megtámasztották. Frafjord a túloldalon beállóból beszenvedte a labdát. 9–7
24. Gro Hammerseng
kilencről nagy lendülettel érkezett, először vezet a Larvik. 8–7
23.
Hornyák lőtt mellé. Majd a túloldalon sárga lapot kapott.
22.
Korsós helyzete ezúttal kimaradt, Sanna Solberghez ismét eljutott a labda, 4. gólját dobta. 7–7
21.
Aguilar csinálta meg a most pályára lépő Knedlíkovának a helyzetet, és a cseh bevágta a helyzetet. 6–7
20.
N. Mörk alulról elengedett lövését olvasta Grimsbö.
19. Riegelhuth
a szélről felkanyarodva szerezte első gólját. 6–6
18.
Aguilar irányít, Hornyák is támad, Müller pedig a kapufát találja el.
17.
Frafjord ejtése nem jött be.
17.
Győri büntető… És Korsós bedobta, Toft feje felett behúzva. 5–6
16.
Grimsbö ziccert védett, de aztán ismét indult Solberg, és ő továbbra is magabiztos. 5–5
10.
Elveszített győri labda után, hiába akad meg egy pillanatra a Larvik, Sanna Solberg üresen marad, és ki is használja. 3–3
9.
Wojtas továbbra is lelkesen tüzel, ám az irányzék egyelőre szerencsére nem stimmel.
9. Milanovic
tevékenysége érett meg a játékvezetőknél egy kiállításra.
9. Bódi
a szélről volt eredményes. 2–3
8. Frafjord
maradt egyedül beállóban – emberhátárnyban! –, Grimsbö beleért, de hárítani nem tud. 2–2
7. Müller
átlövésből már betalált, kilenc méterről klasszikus felugrás után. 1–2
6.
Ez a hetes is kimaradt, ezúttal Müller találta el a lécet.
6.
Korsós harcolt ki hetest, Breivang kiállítást is kapott.
5.
Másfél perces támadás végén Breivang egyenlített. 1–1
4.
Wojtas ezúttal a lécet találta el, Milanovic sárgult be.
3.
Wojtas lövését Grimsbö védte. Győri hetes: Kovacsics átejtett Toft felett, de a kapu felett is.
2.
Hosszú lefolyású támadás végén Kovacsics pattintott a hálóba Toft lába között. 0–1