Giro: Nizzolo tizenegy második hely után végre szakaszt nyert

2021.05.21. 18:07
Giacomo Nizzolo pályafutása első Giro-futamát nyerte meg (Fotó: Getty Images)
A Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 13. szakaszát Giacomo Nizzolo nyerte meg. Valter Attila az 57. helyen zárta az etapot, míg az összetett versenyben továbbra is Egan Bernal vezet.

Az olasz körverseny 13., Ravenna és Verona közötti szakaszán 198 kilométeres táv mellett nagyrészt sík terepen, mindössze 200 méteres szintkülönbség mellett küzdöttek meg egymással a versenyzők.

Az etap során nagyrészt két sűrű bolyban haladtak a versenyzők. Az élen levők közül Giacomo Nizzolo (Qhubeka-Assos) a véghajrában húzta be a futamot, miután az utolsó húsz méteren beelőzte Edoardo Affinit (Jumbo-Visma).

„Ma reggel viccelődtem, hogy a célom az volt, hogy második legyek, szóval talán ez volt a titok. Sokat jelent a győzelem, meg fogom ünnepelni” nyilatkozta sikerét követően Nizzolo a Velo News szakportálnak.

Valter Attila az 57., Dina Márton pedig a 144. helyen végzett.

Egan Bernal (Ineos Grenadiers) továbbra is vezet összetettben, előnye 45 másodperces Alekszandr Vlaszov (Astana-Premier Tech) előtt.

Szombaton a Cittadellából induló 205 kilométeres etapon a legendás emelkedőn, a Zoncolanon vár hegyi befutó a mezőnyre, amely jövő vasárnap ér célba Milánóban.