Vuelta: a fiatal olasz „felrohant” a Pireneusokon

2013.09.07. 17:37
Daniele Ratto nyerte meg a spanyol kerékpáros-körverseny (Vuelta) 14. szakaszát. A Cannondale olasz kerekese mindenkit faképnél hagyott a Pireneusok első nehéz hegyi szakaszán, a második helyet az összetettben is élen álló Vincenzo Nibali szerezte meg, aki így megőrizte a piros trikót.

A 14. szakasz kezdése után három kilométerrel elindultak a szökevények, akik között ott volt Daniele Ratto is. A 23 éves kerékpáros 45 kilométerrel a cél előtt megindult, és senki sem tudta tartani vele a lépést a Pireneusokon. Ratto – aki korábban mindössze egy versenyt nyert meg, még 2010-ben – második éve ez a profik között, karrierje legnagyobb sikerét érte el.

A rossz időjárási körülmények között rendezett etapon Nibali megőrizte első helyét az összetettben, riválisai közül azonban többen is pórul jártak. Ivan Basso például betegség miatt visszalépett, Alejandro Valverde leszakadt az élbolytól, míg Nicolas Rochének meggyűlt a baja a Pireneusokkal.

Az összetettben a második helyre az amerikai Christopher Horner jött fel, aki a 14. etapon harmadik lett Nibali mögött.