MTI
2016.07.16 17:10 Frissítve: 2016.07.16 17:15

Kajak-kenu ob: Tótka Sándor triplázott 200 méteren

Tótka Sándor egyesben, párosban és négyesben is aranyérmet szerzett 200 méteren a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság szombati záró napján.

 

Az UTE kajakosa párosban világbajnok társával, Molnár Péterrel lett első, míg négyesben Molnár mellett Birkás Balázs és Balaska Márk volt a csapattársa.

A kenusoknál az olimpiára készülő Hajdu Jonatán nyert egyesben, párosban és négyesben pedig a győriek hajója bizonyult a leggyorsabbnak.

KAJAK-KENU ORSZÁGOS BAJNOKSÁG
Férfiak
K-1, 200 m

1. Tótka Sándor (UTE) 36.872 mp
2. Birkás Balázs (EDF Démász Szeged) 37.705
3. Molnár Péter (BHSE) 38.718
K-2
1. Molnár, Tótka 33.132
2. Balaska Márk, Birkás (Váci Vasutas, EDF Démász Szeged) 33.259
3. Dombi Rudolf, Bán Kristóf (UTE, FTC) 34.266
K-4
1. Molnár, Tótka, Balaska, Birkás 30.617
2. Kerék László, Szeiler Máté, Hájos Bálint, Varga Márk (FÉMALK BOMBA) 32.570
3. Kugler Attila, Rab Ábris, Fodróczi Vilmos, Csontos Zsolt (Vasas, FÉMALK BOMBA, Pécs) 33.677
C-1
1. Hajdu Jonatán (Dunaferr) 42.730
2. Nagy Péter (Graboplast Győr) 42.984
3. Lantos Ádám (Graboplast Győr) 43.004
C-2
1. Nagy, Lantos 42.555
2. Széles Gábor, Horváth Ákos (Graboplast Győr) 43.609
3. Balla Levente, Hajnal Jenő (Graboplast Győr) 43.689
C-4
1. Széles, Nagy, Lantos, Varga Dávid (Graboplast Győr) 37.734
2. Kiss Tamás, Dóczé Ádám, Androkity Marcell, Jakus Zoltán (Csepeli KKE) 38.081
3. Vörös Balázs, Németh Szabolcs, Korisánszky Dávid, Ballér Tamás (KSI SE, Merkapt-Mekler ITSE) 38.141
5000 m
K-1
1. Noé Milán (BHSE) 21:37.340 p
2. Csontos Csaba (BHSE) 21:38.424
3. Györgyjakab Máté (UTE) 21:47.134
C-1
1. Kiss 24:04.229
2. Androkity 24:05.856
3. Dóri Bence (UTE) 24:22.036
NŐK
200 m
K-1

1. Lucz Dóra (UTE) 45.088
2. Hagymási Réka (BHSE) 45.561
3. Szabó Ágnes (KSI SE) 46.374
K-2
1. Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter (UTE) 40.166
2. Hagymási Anita, Hagymási R. (BHSE) 40.279
3. Csernák Edina, Jeszenszky Petra (Váci Vasutas, MAFC) 43.419
K-4
1. Katrinecz, Szilágyi Anett, Malcsiner, Szabó Á. (UTE, KSI SE) 39.637
2. Czéllai-Vörös Zsófia, Bordács Blanka, Farkasdi Ramóna, Petõ Réka (Graboplast Győr) 41.450
3. Fülöp Fanni, Fülöp Adriána, Törő Judit, Pintér Titanilla (City-Gas) 45.430
C-1
1. Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 53.126
2. Balla Virág (Graboplast Győr) 53.513
3. Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 53.806
5000 m
K-1

1. Csay Renáta (Graboplast Győr) 23:25.223 p
2. Horváth Noémi (BHSE) 23:25.496
3. Bara Alexandra (KSI SE) 23:39.263

2022.07.10 09:53:07

Kajak-kenu POZSONYI SZILÁRD

A sportágnak köszönheti a szerelmét is: férje a kétszeres olimpiai bajnok német Tom Liebscher.

2021.10.02 21:01:28

Kajak-kenu MTI/ CS. B.

Az ifjúságiaknál Sellyei Csanád győzött, míg az ezüstérmet Kolozsvári Brúnó szerezte meg.

2021.09.19 08:24:44

Kajak-kenu V. Á.

Csipes mellett a Hajdu, Fekete páros, a női kenu négyes, valamint a női kajak négyes is ezüstérmes lett • Aranyérmes a kajak kettes vegyes páros.

2021.09.06 23:05:42

Kajak-kenu CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ez a vérre menő rivalizálás a legnagyobb román-magyar sportbarátságot szülte. A legendás Wichmann Tamás, Ivan Patzaichin duettet, olyan kapcsolatot, amelynek hőfoka az aktív pályafutás befejezése után sem csökkent.

2021.08.27 19:56:55

Kajak-kenu CS. B.

Bodonyi Dóra kihagyja a versenyt, s a kvartettben Gazsó Alida Dóra fogja helyettesíteni.